Skocz do zawartości

Dodatkowe zabezpieczenie przed kradzieżą.


HENMAL

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,
Minął rok użytkowania autka i zostało zawarte nowe ubezpieczenie, wartość samochodu spadła o prawie 20 000 zł. Ponieważ mam niemiłe wspomnienia (kradzież niemal rocznego nissana Qashqai, oraz kradzież kół z Mokki) chodzi mi po głowie dodatkowe zabezpieczenie auta przed kradzieżą. Serwis oferuje tylko blokadę skrzyni, moim zdaniem jest to zbyt słabe zabezpieczenie.
Może ktoś może polecić inny sposób.
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

Mogę zaproponować coś takiego:

http://allegro.pl/blokada-immobiliser-2-x-transponder-steeli-men-ww-i5345945876.html

 

Blokada zapłonu o tyle dobra, że nie ma ukrytego przełącznika, którego potencjalny złodziej będzie szukał i z uwagi na jego "doświadczenie" pewnie znajdzie.

Odbiornik zbliżeniowy można ukryć pod kokpitem lub gdziekolwiek indziej w znanym tylko Tobie miejscu.

 

Sam montowałem coś takiego w innym aucie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja preferuję niestandardowe rozwiązania. Coś niespotykanego ma największą skuteczność. Moje auto ma ukryty switch. Nawet zmieniając sterownik silnika na czysty nie odpalisz auta i pozostaje tylko laweta. Nawet wiedząc, jaki obwód jest odcięty jest za wiele czasu potrzebne na obejście braku zasilania. Koszt części do wykonania to 50zł a skuteczność niesamowita.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Bralem mechaniczna blokade skrzyni-doplacalem w salonie 500zl(podobno po kosztach).Uzytkowanie srednio wygodne-trzeba dobrze trafic kluczykiem aby rozpiac.W skodzie(tez montowana w aso uzytkowanie bylo znacznie wygodniejsze. Mi meriva w ubezpieczeniu po roku spadla z 65 na 58tys.Stawka ubezpieczenia z 2000zl na 1800 w hesti ergo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

 Mi meriva w ubezpieczeniu po roku spadla z 65 na 58tys.Stawka ubezpieczenia z 2000zl na 1800 w hesti ergo.

Tydzień temu odnawiałem AC/OC. Po roku mam wartość 70.850,- i nie mam blokady skrzyni biegów, a składka spadła z 2680,- na 2450,-

Poprzednia wartość auta (z faktury) 77.800,-

Czyli straciłem po roku 7.000,- na wartości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja preferuję niestandardowe rozwiązania. Coś niespotykanego ma największą skuteczność. Moje auto ma ukryty switch. Nawet zmieniając sterownik silnika na czysty nie odpalisz auta i pozostaje tylko laweta. Nawet wiedząc, jaki obwód jest odcięty jest za wiele czasu potrzebne na obejście braku zasilania. Koszt części do wykonania to 50zł a skuteczność niesamowita.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie w regionie 3 ASO i wszystkie montują odcięcie :)

Tak naprawdę gdybym nie miał montowanego w ASO (a montowałem sam jako mechanik ASO) to chyba nikt by się nie zorientował, bo zamontowałem w stylu ASO i za nic nie podpada :D

Zresztą w kilku autach już montowałem "w stylu ASO" i jak do tej pory nic nie podpadło :P

Mokka pod tym względem jest niewdzięczna, bo trzeba zedrzeć wykładzinę podłogową po stronie kierowcy - biegnie pod nią szeroki plastikowy tunel z wiązką, w której jest potrzebny przewód...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności