Skocz do zawartości

Skrzynia automatyczna


Gość tomlen

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 76
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Mam zamiar kupić cosmo w benzynie niestety nigdzie nie ma nic na temat automatów . A sprzedaż z tego co się zorientowałem jest niewielka. Dzięki za pomoc

.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak mi powiedziano w ASO to ok 10-15% wszystkich klientów wybiera automat w przypadku Mokki

Na jeździe testowej też nie mieli automatów, więc trochę w ciemno wziąłem.

Wybrałem taką z uwagi na to, że od zawsze jeździłem automatami i przywykłem do tej wygody.

Należy pamiętać jedynie o wymianie oleju w takiej skrzyni a posłuży długo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam automat diesel w cosmo i jestem bardzo zadowolony... chociaż czasami brakuje jednak trochę mocy przy wyprzedzaniu :) Ogólnie nie zamienię skrzyni automatycznej na manualną nigdy w życiu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Witam Wszystkich,

 

wtorku jestem szczęśliwym posiadaczem Opla Mokki 1.4T własnie z automatyczną skrzynią biegów. Jeździ się bardzo miło i jest za wcześnie na jakiekolwiek oceny, ale mam jedno pytanie. Czy w trakcie jazdy mogę zmienić tryb jazdy z D (drive) na M (manual). Dealer nie był w stanie odpowiedzieć na to pytanie ale sugerował aby nie próbować. o tym że trzeba się bezwzględnie zatrzymać przy zmianie biegu - wiem. Pytanie czy w tej sytuacji również?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można przełączać na manual podczas jazdy. Skrzynia nadal będzie pracować na tym biegu, który został wybrany automatycznie, a zmiana na manual po prostu powinna przyblokować ten bieg do czasu jego ręcznej zmiany.

Zwróć uwagę, że mając taką skrzynię, nie masz możliwości hamowania silnikiem, np. na długich zjazdach. Masz tylko P R N D. Skrzynia daje coś na styl wolnego koła i hamowanie silnikiem jest delikatnie mówiąc symboliczne. Jeśli jadąc dłuższy czas po płaskiej drodze nagle masz przed sobą stromy zjazd, to musisz się zatrzymać, aby włączyć tryb manualny... niedorzeczność. Podczas jazdy dajesz lewarek w lewo, aktualny bieg skrzyni pozostaje do czasu jego zmiany, masz hamowanie silnikiem na tym biegu, nie ugotujesz hamulców na stromym zjeździe (czy podczas ciągnięcia przyczepy).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po 40tyś. wszystko działa jak należy, natomiast nie jest to idealnie działające ustrojstwo. Trzeba trochę się przyzwyczaić, ponieważ czasem skrzynia zmienia biegi w dziwnych momentach. Ale to chyba normalne w klasycznym automacie. Ja uważam że zmiana biegów nie jest zbyt szybka. Tak czy siak - polecam. Może się okazać wręcz lepszym wyborem wobec usterkowej skrzyni M32 stosowanej w 1.4T i dieslach (choć ludzie z forum wspominali  o wprowadzonych już modyfikacjach w tych skrzyniach)
Czy ktoś zna odpowiedź na pytanie - te automaty w mokkach posiadają koło dwumasowe? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności