Skocz do zawartości

podwyszone obroty przy wlaczeniu ogrzewania


Gość bodzio

Rekomendowane odpowiedzi

 witam ,mam mokke 2016r. przy wlaczeniu ogrzewania obroty silnika ida automatycznie do gory nawet gdy silnik jest juz lettko rozgrzany.a w poprzedniej moce 2014r tak sie nie dzialo czy to jest jakis problem czy moze ktos to wyjasnic .dziekuje

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam w tej zimy tak samo, i juz przy 2 kreskach ogrzewania obroty wzrastają przy nierozgrzanym silniku o jakieś 400-500, ale dla pewności sprawdzę dokładnie(wentylator klimy ustawiony na na działanie "soft", więc wcale mocno nie dmucha). Czy tak było w zeszłym roku, nie pamiętam - nie zwróciłem uwagi... pewnie nie tak często załączałem ogrzewanie jak teraz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tylko chciałbym przypomnieć, że obciążenie alternatora to opór dla silnika, a co za tym idzie kompensacja tego obciążenia. Każdy silnik na wtrysku ma silnik krokowy - w Mokce i praktycznie każdym, który ma elektrycznie sterowaną przepustnicę, to ona robi za silnik krokowy. 

W mojej ocenie takie zachowanie nie jest niczym szczególnym. Jak się klimę włącza to obroty też idą lekko w górę z uwagi na obciążenie silnika przez kompresor klimy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zauważyłem takie symptomy w zachowaniu silnika krótko po zakupie (zima najszła) i nie widziałem w tym nic dziwnego.

Nawet taki objaw przez cztery pory roku, jak lekko podwyższone obroty przy wyrzuceniu biegu na "luz", aż do momentu zatrzymania samochodu - wtedy obroty spadają no nominalnych :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdzałem u siebie 1.4T, ciężko powiedzieć jaki mam alternator i czy ma jakiś z tym związek ale u mnie obroty na biegu jałowym nie rosną jak wlaczam obecnie ogrzewanie z min na max, intensywność nawiewów z min na maxa, klime, czy klime z odmrazaniem szyby itd.Klimatyzacja automayczna.Widać tylko podwyższone spalanie i cięższa pracę nic więcej. Sprawdzone na zimnym i ciepłym silniku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie podwyższone występują przy rozruchu. Np 0,5,10 stopni przez hmm 30 sekund utrzymują się w okolicach 1000. Kilka dni temu podczas mrozów -15-20C startował od 1200obr/min około 60/sekund automatycznie zmniejszył do 850 tak jak u mnie zawsze jest.

 

Jeśli chodzi o podwyższanie bądź falowanie tylko jak ciepło przy odpalonej klimie o ile na jałowym trzyma 850obr to jak tylko dodam gazu i chce podczas postoju utrzymać np 1150obr to nie dam rady bo często mi skacze +/- 100 obr.W serwisie zglaszalem ,że to skutkuje kangurkami itd ale:

- mam podobno za słaby akumulator

- bo w instrukcji ma Pan napisane że to normalne( u mnie tego nie napisali...

-bo chce szybko schłodzić wnętrze,dziwne bo klima raczej długo latała ...i powinna ostudzić.Sprawa dalej nie rozwiązana.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jacko, podwyższone obroty po uruchomieniu silnika występują i to normalka, by po chwili zacząć spadać do "równowagi". Zimą pewnie trochę dłużej to trwa, ale nie obserwowałem tego:P

Z dalszej Twojej wypowiedzi rozumiem, że nie u Ciebie nie wzrastają obroty po załączeniu ogrzewania (silnik nie rozgrzany, tzn wskazówka w połowie).

Natomiast, ta sprawa z kilmą - po co chcesz na postoju utrzymać obroty 1150 (na przykład)?? Normalnie są koło 850, jeżeli obciążymy silnik jakimiś odbiornikami pożerającymi prąd (np. ogrzewanie foteli, szyby, czy kilma) to siłą rzeczy jest wzrost obrotów... tak mi się zdaje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności