Skocz do zawartości

Brak wybierania głosowego po polsku lub nie działa przycisk wybierania na kierownicy


Jarbol

Rekomendowane odpowiedzi

Opel MOKKA X posiada trzy systemy multimedialne (Choć ten ostatni trudno nazwać multimedialnym):

- Navi 900 IntelliLink z ekranem 8"

- R4.0 IntelliLink z ekranem 7"

- Radio R300BT (posiada bluetooth)

 

Poniższy opis dotyczy problemu jaki pojawił się w moim samochodzie MOKKA X z systemem multimedialnym R4.0 Intelli Link (może występować też w R300BT ale tego nie przetestowałem) po podłączeniu telefonu Samsung Galaxy S7 Edge przez bluetooth. Przy naciskaniu i przytrzymywaniu (ok. 2 sekundy) przycisku wybierania głosowego, uruchomiła się asystent głosowy S-Voice. Niestety nie obsługuje on języka polskiego, więc wybór polskich nazwisk był nieskuteczny.

Jedynie asystent Googl Now radzi sobie z naszym językiem. Więc trzeba zmusić telefon do korzystania z niego. Problemem po takim zabiegu może być niedziałający przycisk na kierownicy. Mimo że miałem odznaczone by nagrywanie i sterowanie głosowe było realizowane przez zestaw bluetooth.

Poniżej rozwiązanie:

 

1. Wyczyścić pamięć S-Voice

2. Wyłączyć S-Voice

3. Wyczyścić pamięć Aplikacji Google

4. Uruchomić Aplikację Google i przejść poszczególne ustawienia (sugerowane przez aplikację)

5. Zainstalować Hint2Search (gdy nie działa przycisk wybierania głosowego na kierownicy)

 

Należy pamiętać by załączyć nagrywanie dźwięku przez zestaw bluetooth: Google->Ustawienia->Wyszukiwanie głosowe->Zestaw Bluetooth.

 

post-499-0-16045500-1495476963_thumb.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziwne że w innych X działa to bez problemu i jest język polski nic nie trzeba wgrywać żadnych aplikacji. paruje  samochód z telefonem i wszystko działa .Wiem bo będę brał drugą mokkę X ELITE ( pierwsza dla zony )  i sprawdzałem to na jeździe próbnej X

ps.w tej chwili mam telefon samsung s7edge.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proponuję czytać ze zrozumieniem.

Wszystko zależy od posiadanego smartfona i systemu multimedialnego w samochodzie. Czy tak trudno to przeczytać powyżej: 7" ekran to R4.0 Intelli Link.

W Samsungu domyślnym asystentem głosowań jest S-Voice. Jeśli wcześniej nic nie zmieniłeś w ustawieniach to nie może to działać inaczej niż opisałem. Googl Now w Samsungu nie jest domyślnym asystentem, więc trzeba podjąć te kroku by był. Jeśli Ci działa to się ciesz i nie zawracaj sobie głowy tym co napisałem. Ale mogą się znaleźć na forum osoby które mogą mieć z tym problemy.

Mi dodatkowo nie działał przycisk na kierownicy i jestem przekonany że winna jest aplikacja Googl Now. Ale wystarczy ze sklepu Play pobrać tą małą aplikację i po kłopocie. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak trudno zrozumieć ze pisze o MOKKA X ELITE gdzie jest R4.0 Intelli Link.Czytaj dokładnie mój powyższy post gdzie pisałem gdzie sprawdzałem .A po drugie jak coś nie działa to jest ASO I maja to zrobić. a nie kombinować i się wkurwiać .coś kupuje i jak tak jest w specyfikacji to ma działać a jak nie działa to niech robią ZA TO PŁACĘ a nie ze coś co nie działa i kombinować.Napisałem, byłem na jeździe próbnej mokka X ELITE i system wybierania głosowego po sparowaniu telefonu i auta działał bez żadnych kombinacji po polsku na  R4.0 Intelli Link.jak to moi mówią na tablecie .i nie wkurzaj się na mnie tylko ci mówię że działa to ustrojstwo bez żadnych kombinacji z s7edge

 

którą ty masz WERSJE mokki X?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zauważ że problem tkwi w smartfonie i serwis ma mój smartfon w d...e. Więc nie będę gonił do serwisu. Jeśli Ci działa to po co się tu produkujesz. Ja opisałem jak rozwiązać problem który leży po stronie smartfona i uniemożliwia poprawną współpracę z systemem samochodu. Jeśli ten problem Cię nie dotyczy to co chcesz przekazać?

 

Ps. Mokka X Elit może być z systemem Navi 900. Zależy od wyposażenia. Nigdzie wcześniej nie napisałeś co masz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zauważ że problem tkwi w smartfonie i serwis ma mój smartfon w d...e. Więc nie będę gonił do serwisu. Jeśli Ci działa to po co się tu produkujesz. Ja opisałem jak rozwiązać problem który leży po stronie smartfona i uniemożliwia poprawną współpracę z systemem samochodu. Jeśli ten problem Cię nie dotyczy to co chcesz przekazać?

już nic ,ale mam ten sam smartfon co ty ,Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Enjoy z 2016 (rok modelowy 2017).

Zadziałało Ci bo miałeś tak skonfigurowany smartfon że domyślnym asystentem jest Googl Now.

Ja mam smartfon z niebrandowanym softem i z Androidem 7.0.

Z jakiej dystrybucji Ty masz smartfon i z jaką wersją androida?

Sądzę że tu prawdopodobnie leżał (w moim smartfonie) problem.

Nigdzie nie napisałem i raczej jestem teraz pewien, że problemu nie było po stronie systemu multimedialnego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

s7edge android 7.0 dystrybucja na polskie UE .No faktycznie coś nie pasiło u ciebie w smartfonie .Jak coś to wal jak w dym zawsze postaram się pomóc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma potrzeby się irytować. Forum jest po to by pomagać rozwiązywać problemy. Ja miałem problem. Udało mi się go rozwiązać i się tym podzieliłam. Przyda się to super.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość viki2000

Wczorajszą chwilkę przy aucie poświęciłem na parowanie android auto z autem na telefonie S7Edge i wszystko działa tak jak Jarbol pisał, na kablu ...

 

Obecnie siedzę nad sparowaniem tego przez BT, i mam dokładnie tak jak Jarbol pisze, S Voice , brak PL języka, więc do boju ...

 

No i mój bój zakończył sie na aplikacji Hint2 , za którą trzeba zapłacić całe 4,19, nigdy nie kupowałem aplikacji i nie wiem jak się to robi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności