Skocz do zawartości

Mokka 1.6 benzyna


Gość Jaca-73

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich ja jestem tu na forum pierwszy raz .Mokke 1.6 benzyna kupilem kilka dni temu .

Ze wzgledu ze jest to moj pierwszy kontakt z silnikiem benzynowym mam pytanie .

Czy jest to normalne ze przy niskich tem powietrza nawet na wpelni rozgrzanym silniku czasami wydobywa sie biala  para

( nie ma zadnych wyciekow , nie ubywa plynow)  to normalne jest .

 

Pozdrawiam

;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak z wydechu ale juz po poludniu bylo cieplej i wszystko bylo ok. Sprawdzilem plyn chlodniczy i nic nie ubywa jest ok. Przed wczesna panika tak to jest jak cale zycie dislem jezdzilem.

 

Ale bardzo dzieki za odpowiedz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najważniejsze że tzw para nie śmierdzi jak stare benzyniaki ale mają to prawie wszystkie auta o tej porze, jest to zauważalne jak jest zimno a latem nie ma tego.Ropniaki też to mają Mokka ma emisję spalin euro 6 także nikt się nie doczepi a para bierze się z wody zawartej w paliwie oraz osadzaniu szronu na zbiorniku,wydechu, nieraz widać jak wylewa się z tłumika.  Wewnętrznie on rdzewieje nie jest to dobre ale nie mamy na to wpływu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najważniejsze że tzw para nie śmierdzi jak stare benzyniaki ale mają to prawie wszystkie auta o tej porze, jest to zauważalne latem nie .Ropniaki też to mają Mokka ma emisję spalin euro 6 także nikt się nie doczep a para bierze się z wody zawartej w paliwie oraz osadzaniu szronu na zbiorniku,wydechu nieraz widać jak wylewa się z tłumika wewnętrznie rdzewieje nie  jest to dobre ale nie mamy na to wpływu

Ta para nie smierdzi i wydobywa sie glownie na luzie kiedy stoje np na swiatlach . Silnik ma normalna moc , pracuje rowno i plynu nie ubywa. W serwisie tez powiedzieli ze to ze wzgledu na pogode .Ale zastanawia mnie dlaczego nawet przy niskiej tem powietrza a rozgrzanym silniku troche bo troche ale leci ale podczas jazdy nie tylko na wolnych obrotach podczas postoju.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Woda jest jednym z produktów spalania w silniku, oraz jest w powietrzu zasysanym do silnika, wydalana jest w postaci pary ze spalinami i jeżeli temp. zewnętrzna jest równa lub niższa tzw. punktowi rosy, to para skrapla się i masz efekt w postaci białej chmury.  :o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 miesięcy temu...

witam

jestem posiadaczem MOKKA 1,6 od 3 lat i wszystko bylo do tej pory ok, gdy wracalem z urlopu (2500km ) zauwazylem ze podpowiadacz zmiany biegu sugeruje zmiane kazdego biegu gdy obroty silnika sa ponizej  2000.1 bieg rozumie, a drugi, trzeci czy czwarty, piaty  czy to nie za malo????, pamietam przy zmianie biegow obroty dochodzily do 2500 to wtedy podpowiadacz sie zapalal!!!!!!!!!!! Nie ma zadnych objaw aby silnik sie dlawil

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności