Skocz do zawartości

Mokka 1.4 Turbo 140kM


Rekomendowane odpowiedzi

Raporty spalania silnika.

Proponuję podać dane wskazywane przez komputer (jeśli ktoś posiada) oraz stan faktyczny, czyli międzytankowania. Istotne jest również, czy auto pokonuje długie, czy krótkie odcinki, miejskie lub pozamiejskie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 203
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Z komputera: 8.0 z ostatnich 7300km. Realne oscyluje w okolicy 7.4-7.5l. Jazda 99% miasto, 1% trasa. Krótkie odcinki po 5-7km (dojazd do pracy). Jazda raczej dynamiczna, nie mająca wiele wspólnego z emeryckim stylem. Zacząłem jeździć w zimę (od 18 listopada) i w kulminacyjnym momencie było średnie 8,2l ale spada sukcesywnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Meriva 1.4T z lpg 120km. Dystans ok 7000km. Z komputera PB ~14,5l, LPG ~10l. Średnie wg wyliczeń 9,68l. Jazda podmiejska odcinki ok 8-12km,trasy podmiejskie ok 40km(kilka razy w miesiącu)-jazda tak jak wszyscy czyli bez szaleństw.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na początku witam szanowne grono forumowiczów.  :D

Co do spalania to chyba dużo zależy co się do baku leje.  :rolleyes:

Aktualne spalanie po przejechaniu 3700 km jest 7,4l/100km (cykl mieszany w tym 1/3 autostrada)

Moje średnie spalanie po 2500 km było 7,1/100km w cyklu mieszanym jeżdżąc na PB98, ale w weekend jadąc w trasie używałem tempomatu na A2 i trochę mnie zaskoczyło spalanie.

Po zatankowaniu paliwa verva98 na stacji w sędzinku (orlen na A2) i zanim wyjechałem ze stacji wydawało mi sie że silnik zaczął inaczej pracować, (czyt. gorzej)

Odcinek od sędzinka do hanower-u  500km (tempomat ustawiony na 128km/h) spalanie 8.3 litra na 100km->verva98 z orlenu

Odcinek od hanower-u do alkmaar 400km (tempomat ustawiony na 128km/h) spalanie 7,8 litra na 100km->super95 z shell-a

Teraz się zastanawiam czy lejąc PB98 wzrasta spalanie w porównaniu z PB95, czy może w/w stacja cos kombinowała z tym paliwem.

Za 4 miesiące będe jechał podobną trasą, więc zatankuje PB98 w niemczech i jeszcze raz sprawdzę.

 

Ps. 128 km/h według wskazań licznika, według gps było 122 km/h.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witamy również :)

Lejąc PB98 nie może wzrosnąć spalanie (jeżdżąc tak samo) - jeżeli już to może się nieznacznie obniżyć - choć ja nie zamierzam stosować 98 (bo po co, za duża różnica w cenie w stosunku do 95).

Ogólnie musisz wziąć po uwagę wiatr i różnice poziomów oraz jakość paliwa (podobno w Niemczech są lepszej jakości - co akurat mnie nie dziwi. Ochrona konsumenta na zachodzie "w praktyce" jest znacznie większa niż u nas). Poza tym taka 0,5L różnica to prawie nic:)

Pozdrowienia!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich. :)

 

Moje spalanie wynosi 7,9l/100km od nowości tj. z 8000km. W tym ok. 80% trasa, a reszta jazda po mieście. Przez pierwsze 3tys. km średnią miałem 7,2l/100km ale potem nie przejmowałem się już docieraniem silnika i za bardzo nie patrzę na spalanie (jazda samochodem ma mi sprawiać przyjemność). :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności