Skocz do zawartości

Usunięcie listwy ozdobnej z progu


vitoldo

Rekomendowane odpowiedzi

  

Proszę Was o sugestie jak bezpiecznie i czysto usunąć z przednich progów listwy ozdobne montowane fabrycznie.

Chciałbym zakupić sobie listwy ze stali nierdzewnej satynowanej na tył i przód, takie porządniejsze chroniące też rant. Jednak bez usunięcia tej fabrycznej skądinąd ładnej ale jednak tylko atrapy nie da rady nic przykleić.

Widziałem w Y2B jak fachowiec usuwał z tylnej klapy przy pomocy gorącego powietrza z opalarki znaczek Tesli 🙂 ale po pierwsze to był fachowiec a po drugie to był tylko znaczek z logo. Tutaj powierzchnia jest spora a klej pewnie też niczego sobie.

Jakieś sugestie? Najlepiej oczywiście takie przećwiczone w praktyce  🙂 Na opcję wizyty u blacharza lakiernika wpadłem ale może coś jeszcze ?

 

1057959170_2020-07-1721_32_44.thumb.JPG.65e0bc008842668e843e6c40b0993b6a.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Ja nie zauważyłem pod listwami niczego niepokojącego w kwestii lakieru. Te „odparzenia”, o których piszesz, powstały zapewne przy odklejaniu listwy poprzez jej podważanie. Klej jest naprawdę mocny zaś siła kilkanaście kG/cm2 potrafi chyba odspoić lakier od podłoża.

Tak czy inaczej ja poszedłem w kierunku podgrzania listwy a potem odcięcia warstwy kleju. Maksymalnie się przy tym asekurowałem. Osłoną z grubej tektury oklejonej aluminiową taśmą wysokotemperaturową zabezpieczyłem plastikowe osłony progów i uszczelki przed wyższą temperaturą. Przez ok. 1 minutę podgrzewałem kawałek listwy gorącym powietrzem z opalarki z odległości ok. 20-30 cm. Potem zdjąłem osłonę i przy pomocy żyłki wędkarskiej odciąłem listwę od progu. Dopiero za 3 razem dokończyłem cięcie bo klej tężeje dość szybko a ja nie chciałem mordować tylko czysto odciąć. Resztki kleju na progu namoczyłem szmatką z benzyną ekstrakcyjną i usunąłem ostrożnie złuszczając klej palcami. Poszło dość szybko i do czysta. Odtłuściłem powierzchnię lakieru alkoholem IPA. Przy pomocy kawałków taśmy malarskiej naklejonej wzdłuż nowej listwy z nierdzewki tak aby taśma działała jak zawias ustaliłem położenie listwy. Dzięki temu jej przyklejenie poszło bez problemu

.

Przechwytywanie.JPG.ee48303955c0fc36d4972f26226cee5f.JPG

 

 

edit 25-08-2020

Efekt końcowy mi się podoba. Zwłaszcza, że poprzednio miałem tylko atrapy z przodu a teraz są listwy na przód i tył.

https://drive.google.com/file/d/1XTLECIWwbslROEyE3IfAYMuivEn9ISJp/view?usp=sharing

https://drive.google.com/file/d/1kSuXg-hVYRs1uoP-ypaLlZuh97E-GTt4/view?usp=sharing

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności