Skocz do zawartości

Felgi Stalowe Na Zimę


Jarek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Powoli przymierzam się do zakupu kompletu felg na zimę o rozmiarze 17"

W związku z tym  chętnie skorzystam z Waszych rad co do zakupu i ewentualnie  jakiegoś konkretnego namiaru odnośnie zakupu. Szef kiedyś pisał że pasują bodajże z Trax'a

 

Po powrocie z wakacji chciałbym coś zakupić,a w październiku opony.Czujniki do kół już zakupione.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 47
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Ja jak pisałem, kupiłem z Astry J oryginały po 170zł/sztuka. 4x170=680zł. Kupowałem w ASO z upustem pracowniczym 20% na części.

Do tego opony GOODRIDE SW608 (wiem, jaka jest pierwsza myśl o chińczykach) ale jeździ się na nich REWELACYJNIE. Ciche, dobrze idą po śniegu, nieźle na mokrym, nie odczuwa się różnicy z letnimi. 4x223=892zł na allegro. Przesyłkę miałem gratis, bo opony kupowane w 2014r. miały DOT z 2013 roku. Po prostu roczne leżaki z hurtowni.

Czujniki na olx nowe kupiłem za komplet 380zł z wliczoną wysyłką.

Podsumowując:

felgi 680

opony 890

czujniki 380

RAZEM koła zimowe 1950zł

W tej cenie ASO oferuje zimowe blaszanki bez czujników, bo z czujnikami już za 2990zł. Jestem tysiaka do przodu.

Tyle tylko, że to koła 16" a nie 17". Myślałem o 17-tkach, ale jest spora różnica w cenie opon.

Acha... wydałem jeszcze 45 zeta na komplet kołpaków łudząco podobny do oryginału z Astry J + 2 dychy na znaczki oplowskie...

 

P3180013.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zastanawiałem się nad tym w zasadzie od zamówienia auta (czyli od października 2014:P), ale jako, że auto miałem do odbioru luty/marzec, to odłożyłem zakup na przyszły sezon (odkładając pieniądze) i zdecydowałem się na alufelgi 17" (wzór takie jak Twoje na letnich). Dodam, że nie planuję zakupu czujników do zimówek (ze względu na konieczność każdorazowej kalibracji układu).

Skoro kupujesz 17'', to może wybierzesz alusy?? Nie będzie dużo więcej, a wygląd zupełnie inny.

 

ps. a i prośba do Ciebie, nie dasz rady zobaczyć jaki masz wymiar tych felg? (zakupione to 7Jx17, ET 42), zwłaszcza czy masz 6,5x17 i et38? Ale to wzór felgi, który też jest na chevroletach, więc chyba GM nie stosuje (ze względu na koszty) takich chyba delikatnych różnic w produkcji.

 

edit: ArKos, przy planowaniu stalowych 16" dobrałem kołpaki identyko jak Twoje (również naklejki opel takie same - czarne, nie szare tło:P)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jarek, widziałem to ogłoszenie (felgi struktura) i miałem je brać (mnie się podobają i na aucie wyglądają jak alusy), ale znalazłem nieco droższe alufelgi.

 

A tu moje dodatkowe propozycje:

http://allegro.pl/felgi-nowe-oryginalne-felgi-opel-astra-17-5x105-7j-i5605072113.html   (nowa oferta i uważam ją za okazję, co prawda musiałbyś wtedy zakupić dystanse, czyli dołożyć jakieś 150 zł). Gdybym nie miał wzoru szprychowego na letnich, to bym je wziął. Ale chcę mieć inny wygląd felg na sezon.

 

http://allegro.pl/nowe-17-cali-5x105-opel-astra-oryginalne-kpl-i5559508541.html (to ogłoszenie widziałem wcześniej, ale z tego względu, że mam wieloramienne na letnich nie zdecydowałem się na ich zakup, chociaż podobają mi się. Jeszcze dodam, że miałem zamówić astrę - w wersji sport, która ma 5-ramienne felgi - a te z tego ogłoszenia właśnie miałem kupić na zimówki).

 

http://allegro.pl/felgi-aluminiowe-5x105-17-opel-astra-iv-tanio-i5594952722.html (tę ofertę też brałem pod uwagę - nawet poprosiłem sprzedawcę o dodatkowe zdjęcia felg. Jedna ma malutkie chyba 3 obicia i się zdecydowałem, ale na drugi dzień znalazłem felgi które już mam).

 

Uważam, że wybór masz spory i wszystkie w mniej więcej podobnej cenie. Oczywiście nie porównuję z ogłoszeniem stalówek za 600 zł. Ja miałem kupować stal za 200 za sztukę, więc zdecydowałem się jednak na 17 felgi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem, że nie w temacie, ale jeśli macie znajomych z chevroletem cruzem, to spytajcie czy nie chcieliby zakupić oryginalnych dekielków do felgi. Zostały mi po felgach które zakupiłem. Są nowe w idealnym stanie.

 

 

post-7-0-11025900-1439824190_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności