Skocz do zawartości
Jarek

Felgi Stalowe Na Zimę

Rekomendowane odpowiedzi

Znajdzie je i będzie ok. Pamiętaj, żeby koła letnie trafiły na swoje miejsce, bo jak złapiesz kapcia, to będzie sygnalizował inne koło, niż faktyczny kapeć.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jeszcze kwestia kontrolki. Rozumiem że będzie tylko świeciła kontrolka bez jakiegoś sygnału dźwiękowego przez całą zimę ?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jeszcze jedna sprawa. Czy odsadzenie et 38 które jest w oryginale można zastąpić odsadzeniem 39-felgi stalowe

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Witam forumowiczów. Niedawno zakupiłem używaną Mokkę. Czytałem wiele na temat felg stalowych do opon zimowy. Aktualnie mam alufelgi i opony 215/60/R17 a zimę i lato. Chciałbym zostać przy tych oponach i dokupić felgi strukturalne, stalowe 17". Do Mokki takich nie robili. Po przeczytaniu informacji w Internecie, chciałem kupić te od Astry J lub K.

Wątpliwości nabrałem jednak po telefonach do dwóch ASO. Panowie twierdzą, że sprawa nie jest oczywista ponieważ "Mokka jest cięższa, a te felgi strukturalna mogą sprawiać problemy". Oni nigdy takich nie polecali do Mokki. Generalnie nigdy ni montowali stalówek 17" do Mokki.

Pytanie do Was, kto w was jeździ na felgach strukturalnych 17" od Astry i jak się to sprawuje?

Skoro producent nie zaleca takich felg to wie ktoś może jak się to ma do ewentualnej kolizji i AC. Macie jakieś zdanie na ten temat?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
2 godziny temu, Pi83 napisał:

"Mokka jest cięższa, a te felgi strukturalna mogą sprawiać problemy".

Ta... jasne...

Kupuj i zakładaj a nie słuchaj pie**lenia.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dzięki. Wyczytałem, że uchodzisz tutaj za autorytet 🙂

Ja mam alufelgi 17x70J IS38. Myślałem o feldze strukturalnej 17x70J ET 42.  Rozstaw śrub w Mokkce z tego, co wyczytałem jest 5x105, a piasta 56.6mm

Raczej bym chciał pojeździć zimą bez czujników. 

Dodatkowe pytanie. Czy ktoś z was był na przeglądzie w momencie, kiedy nie miał czujników i świeciła się kontrolka? Były problemy z tego tytułu?

Ma ktoś z forumowiczów może te felgi na aucie. Jak oceniacie wizualną stronę?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Godzinę temu, Pi83 napisał:

mam alufelgi 17x70J IS38. Myślałem o feldze strukturalnej 17x70J ET 42

Różnica ET 4mm więc prawie nic.

Czy ktoś z was był na przeglądzie w momencie, kiedy nie miał czujników i świeciła się kontrolka? Były problemy z tego tytułu?

Nie ma problemów. Mało który diagnosta przywiązuje wagę do TPMS.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

A jeszcze pytanko. W sieci zdarzają się felgi opisane wielkością piasty 56.6 oraz 56.5. To błędy, czy faktycznie trzeba uważać ponieważ zdarzały się felgi Opla o rozstawie śrub 5x105 z tymi dwoma rozmiarami piasty?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ma ktoś może numer tych niebieskich czujników ciśnienia stosownych w Mokkce? To był jeden rodzaj, czy więcej? 

Na każdą felgę da się je zamontować? 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Te niebieskie mają numer 13581561, takie zakupiłem u Chińczyków, dają się przypisać do Mokki bez problemów, wiem bo próbowałem i pasują do felg, ale z tym to chyba nie ma problemu.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Teraz znalazłem na forum, że ArKos podał kiedyś takie numery 

Oryginały mają numer 13598773 oraz 22853740.

Twoje są trochę inne. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

W linku, który Ci podałem w opisie są trzy numery, jeden z nich to 22853740  tej wersji się trzymałem i takie czujniki do mnie dotarły, jak wspominałem bez problemu dały się przypisać do Mokki , więc powinny współpracować, jak będzie z dokładnością wskazań to dopiero się okaże jak zimówki zostaną ""poskładane" i założone do Mućki.😉

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ja raczej pomyślę o zakupię na następny sezon ponieważ teraz i tak nie dotrą na czas :)

Jak sprawdziłeś czujnik bez zakładania na koła? Bo tak zrozumiałem Twoją wypowiedź. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
2 godziny temu, Pi83 napisał:

Jak sprawdziłeś czujnik bez zakładania na koła? Bo tak zrozumiałem Twoją wypowiedź. 

Jak, wyjechałem autkiem z garażu, rozłożyłem przy każdym kole nowy czujnik, wykasowałem te obecne, a później przypisywałem po kolei te leżące przy kołach i wszystko się powiodło, wszystkie koła wskazywały 0,0, później wykasowałem nowe i znowu przypisałem te zamontowane w kołach i tyle.😉

Jeszcze OnStar zasypał mnie sms-ami dotyczącymi niskiego ciśnienia we wszystkich kołach.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Czyli rozumiem, że to urządzenie do parowania czujników ma niewielki zasięg i jak dwa czujniki są niedaleko (np. metr) od siebie, to nie ma problemu z wyborem tego właściwego :)

Napisz jak wyszły wskazania, kiedy już będziesz miał to w kołach. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Czyli rozumiem, że to urządzenie do parowania czujników ma niewielki zasięg i jak dwa czujniki są niedaleko (np. metr) od siebie, to nie ma problemu z wyborem tego właściwego :)

Tak, urządzenie ma taką małą antenkę i przykładasz ją do właściwego czujnika.

Jak będą założone to dam znać jak  ze wskazaniami.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi