Skocz do zawartości

Prośba o poradę dotyczącą wyboru Opla Mokka


Gość wojtasek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Szukam auta o parametrach wielkościowych odpowiadającym modelowi Opel Mokka. Trochę poczytałem opinii i oglądałem filmików, więc myślę, że to będzie dobry wybór.

Interesuje mnie benzyna z w miarę niskim przebiegiem oraz dobrym wyposażeniem. Znalazłem kilka ciekawych ogłoszeń na otomoto i chciałbym prosić o poradę znawców, czy jest coś na co miałbym szczególnie zwrócić uwagę przed zakupem tego auta. Czy możesz ktoś się wypowiedzieć na temat poniższych ogłoszeń, którym warto się zainteresować?

 

https://www.otomoto.pl/oferta/opel-mokka-2015-benzyna-cosmo-navi-kamera-alu-39-tys-km-serwis-polskie-tablice-ID6DrpHt.html

https://www.otomoto.pl/oferta/opel-mokka-gethelp-serwisowana-nawigacja-kamerka-oplacona-ID6Dk1Gy.html#9079b454ff

https://www.otomoto.pl/oferta/opel-mokka-mokka-1-4i-140-ps-lift-74-tys-salon-kamera-cofania-start-stop-pdc-top-ID6DoLPi.html#9079b454ff

https://www.otomoto.pl/oferta/opel-mokka-1-4t-cosmo-szyberdach-ledy-47-000-km-ID6DjfXM.html#9079b454ff

 

Z góry dziękuję za konstruktywne wypowiedzi i pomoc.

Pozdrawiam, Wojtek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Auto trzeba zobaczyć. To tak, jakby ktoś pokazał ci kilka zdjęć lasek z pytaniem, czy będą dobrymi żonami... Na zdjęciach wszystko fajnie wygląda.

Trzecie ogłoszenie - w Polsce w cosmo nie było takiej tapicerki. Zygzaki miały niższe wersje. I to jedyne co podpada przy tych ogłoszeniach.

Jedź, oglądaj, weź do ASO na sprawdzenie przed zakupem, stracisz 250 ale masz na papierze wszystko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Doskonale wiem, że ze zdjęć ciężko jest cokolwiek wywnioskować, ale musiałem jakoś ten wątek opisać. Również twierdzę, że najlepiej sprawdzić wszystko w ASO, ale auto, które wstępnie mi najbardziej pasuje jest w małej miejscowości Drezdenko, gdzie najbliższe ASO jest w Gorzowie, ponad 50 km od sprzedającego, więc może to być trudne. Prawdopodobnie zostaje mi jedynie stacja diagnostyczna na miejscu, ale tam oczywiście nie sprawdzą mi wszystkiego. Poniżej link do tego auta, które mnie najbardziej interesuje.

 

https://www.otomoto.pl/oferta/opel-mokka-2015-benzyna-cosmo-navi-kamera-alu-39-tys-km-serwis-polskie-tablice-ID6DrpHt.html

 

Dlatego zadałem pytanie do fachowców i znawców tej marki, czy jest coś w tych Oplach, na co szczególnie muszę zwrócić uwagę przed zakupem.

Czytałem trochę też o tym, że w Oplach czasami występuje problem ze skrzynią biegów M32, a z tego co się orientuję, to MOKKA ma taką skrzynię.

Niestety nie wiem co jeszcze może być większym problemem, a co można wyłapać przed zakupem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, wojtasek napisał:

Czytałem trochę też o tym, że w Oplach czasami występuje problem ze skrzynią biegów M32, a z tego co się orientuję, to MOKKA ma taką skrzynię.

Czytając więcej to forum dowiesz się, że Mokki problem nie dotyczy. Dlaczego - poszukaj.

 

1 godzinę temu, wojtasek napisał:

Drezdenko, gdzie najbliższe ASO jest w Gorzowie, ponad 50 km od sprzedającego

Ja bym pojechał te 50km. W ASO historię serwisową da się sprawdzić, jeśli były naprawy blacharskie na gwarancji to również to będzie. Stacja diagnostyczna potwierdzi stan mechaniczny, ale wypadkowości czy prac lakierniczych już nie, a w ASO dostajesz pełny protokół wliczając w to pomiary powłoki lakierniczej. 

 

Fotel kierowcy w tym aucie jak po wojnie. Moja miała 90kkm i na fotelu ledwo co zaczęły się dopiero pojawiać jakieś leciutkie zagniecenia. Tu tragedia. Fotel pasażżera też styrany. Ja nie wiem czy to jest 39kkm patrząc po wnętrzu... Ojebane wszystko plakiem, wypicowane na sprzedaż. Ostrożnie.

No i wyposażenie cosmo z jednym pakietem, ksenonu nie ma, a to naprawdę dobre światło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ArKos wielkie dzięki za Twoje porady. Szybko się wyleczyłem z auta ściąganego z zagranicy, bo po sprawdzeniu ich w 95% każdemu coś dolegało przed wjazdem do Polski. Miałeś rację, aby uważać na tego typu ogłoszenia, gdzie wszystko jest pięknie wypucowane i tylko czeka na jakiegoś naiwnego klienta, który jednak skusi się świecącym wyglądem i niby oryginalnym przebiegiem. No i oczywiście zawsze rzekomo nic nie było naprawiane, lakierowane, a jak było, to według sprzedającego coś tam delikatnie, ale prawie nigdy handlarz nie ma zdjęć przed zrobieniem auta.


W sumie kupiłem Mokkę salonową z Polski i z naprawdę niskim przebiegiem, bo sprawdziłem w ASO Opla. Nic nie było myte i czyszczone w środku, a autko wygląda dużo lepiej niż wszystkie inne, które oglądałem, więc to mi dało dużo do myślenia. Czasami jednak warto dopłacić i nie żałować, aby mieć święty spokój na kilka lat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności