Skocz do zawartości

Mokka dla Owaina ;)


Gość Owain

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie!

Zbliża mi się czas wymiany auta, obecnie jeżdżę Renault Clio III 1.4 16V 98 KM

 

Ponieważ mam problemy z kręgosłupem, chciałbym by następne auto to był tzw crossover. Czyli wyższe niż Clio, które ma 150 cm w kłębie ale nie zbyt duże (podróżnicy 2+0). Pomimo miejskiej dżungli, potrzebuje jednak dynamiki, choćby przy redukcji biegów bo czasem trzeba ostro się gdzieś wcisnąć, podjechać szybciej, tak że dynamika ważna. Przyglądałem się:

- Citroen Cactus (niższe od mojego Clio, brzydki wyświetlacz zegarowy, nie-dzielona kanapa, wrażenia lekkości i taniości, choć silnik 110KM zrywny i mało pali)

- Nissan Juke (pozornie duży, kabina wąska, łokciami zawadzam o drzwi, silnik 115KM dla mnie za słaby zaś te 190KM palą jak smoki)

- Mazda CX-3 (piękne auto, nie downsizingowany silnik 2.0 120KM, świetny moment obrotowy 200/2000, ale jest tylko kilka cm wyższy od mojego Clio a ponieważ ma długi przedział silnika to wsiada się dla mnie bardzo niewygodnie, drzwi przednie są krótsze od Clio chyba o 15 cm! fajne auto dla małych Japończyków z giętkimi plecami;), do tego jeden malutki schowek)

- Renault Capture (nowoczesny design, większy bagażnik niż w Mocce, zwłaszcza po przesunięciu tylnych siedzeń do przodu, ale silnik 900cm i 3 garnki i 90KM to ja nie chcę a ten 120KM tylko w automacie, który czyni to auto bardzo ślamazarnym)

Reszta (Kia Sportage za duża, wszystkie VW grup brzydkie, Honda hrv czy peugeot 2008 - paskudny kokpit itp itd)

 

Wypadkową kompromisów jest Mokka. W związku z tym, mam kilka pytań, głównie do naszego nieocenionego ArKosa;)

 

Wyszło mi, że jednak najbardziej opłaca się wziąć wersję Cosmo. Ale po przeczytaniu perypetii z czujnikami ciśnienia, zastanawiam się, czy można sobie zażyczyć Cosmo na alu 17''? Przy 18'' musiałbym wydać niemałą kwotę na stalowe 16" z czujnikami i programator, dodatkowo pakować z piwnicy co pół roku ciężkie koła bo sam z moimi plecami nie mam siły zmieniać kół, zresztą zawsze trzeba chyba wyważyć. No i to programowanie czujników... Gdybym miał 17tki, to już zimówki dostanę w cenie 500 zł, więc rac na 5 lat odżałuję te 2000 zł a same gumy łatwiej wytachać z piwnicy. Zatem, jak myślicie, sprzedadzą Cosmo na alu 17tkach?

 

Drugie pytanie, chyba nie ma sensu kupować 4x4? To juz ze 9 tys zł więcej a i tak wersja Cosmo jest ponad moim planowanym budżetem - gdzieś niby pisało, że 4x4 jest bardziej dynamiczna, z kolei gość w salonie mówił że dynamiczniejszy jest napęd na 2 koła. No i 4x4 pali więcej...

 

Trzecie pytanie. Kilka osób tu pytało jak na stałe wyłączyć start/stop. Przejechałem się w Mokką 1.4T z tym systemem i nie uważam, by to przeszkadzało, ale może są jakieś kruczki i niedogodności, co Wam przeszkadza w S&S?

 

to na razie tyle pytań od przyszłego właściciela;)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 50
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

1 pytanie: kupisz na olx czujniki 320 zł za komplet programowanie w ASO to od 50 do 100 zł, dwa razy w roku. Bierz Cosmo

 

2 pytanie: sam nie mam 4x4 i w sumie trochę żałuje trochę nie. Jak jeździsz po miescie to 4x4 zupełnie nie jest potrzebne

 

3. S&S jest średni, mi się nie podoba. Sam konfigurowałem tak samochód, żeby tego nie miał. Miałem na weekend Mokke na testy i raz mi zgasł na światłach bo podjeżdżałem i zapaliło się zielone i od razu chciałem ruszyć a on w tym momencie chciał się wyłączyć. Przymulił i zgasł. Wkurzające. Do tego w korkach nie ejst to dobry system, na rondzie to też nie jest dobry system. Oczywiście możesz go wyłączyć przy każdym uruchomieniu silnika i tyle:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra, po kolei:

- jak wspomniano programowanie nie kosztuje wiele - ASO Mucha oferuje za 35zł programowanie.

- nie da się zamówić w Cosmo felg 17". Są dostępne wzory do tej wersji i basta. Można za dopłatą wziąć 19". Zmienianie opon niszczy opony, nie wiem czy wiesz. Najlepsza opcja i najpraktyczniejsza to drugie koła. W ASO można "deponować" koła za opłatą jeśli problemem jest taszczenie, wiele zakładów wulkanizacyjnych również oferuje taką usługę. Komplet 16" wszystko nowe wyszło mnie niecałe 1900 (z czujnikami oczywiście).

- 4x4 wcale nie jest bardziej dynamiczna - wręcz przeciwnie. Większa masa i to sporo. Ponad 100kg. Ja nie brałem 4x4 ze względu na: koszty, zużycie paliwa (2 setki więcej pali), i fakt, że nie wykorzystam tego bo jeżdżę ciągle w mieście.

- S&S jest daremne. Pozorna oszczędność. Nie działa, jeśli: silnik nie ma temperatury pracy, klima domaga się obniżenia temperatury w kabinie, akumulator nie jest w pełni naładowany. Do bani jak dla mnie, w silniku turbo dodatkowo zabija turbinę ciągłym wyłączaniem silnika natychmiast - nie bierze pod uwagę, że auto chwilę wcześniej było pałowane.

- S&S wyłącza się guzikiem na konsoli ale po każdym uruchomieniu włącza się automatycznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość aga blondynka posiusia

A ja kupiłam wczoraj cosmo 1,4 turbo BIAŁY PIĘKNY :)JESTEM W SZOKU!!!! W końcu podjęłam tą arcytrudną decyzję (podjęliśmy z Posiusiem.Męczyliśmy temat 3 miesiące!!!!!)  A teraz mój cosmiczny samochodzik stoi w garażu i czeka na mnie:)PEWNIE JUŻ TĘSKNI!!!  Dali mi w salonie butelkę wina, czekoladki i książkę "50 lat studia projektowego opla". Miłe...ale też sporo na mnie zarobili :)Pan życzył szerokiej drogi, pomógł mi zatankować...i miał mnie serdecznie dosyć :)  Wymęczyłam go swoimi babskimi pytaniami:) i.....uwaga!!!!! musiałam odbierać auto sama , bo mąż za granicą (podczas odbierania był na skypie).I ja -baba jechałam 50 km do mojej małej mieściny....dojechałam! Nie ogarniam tego , co w środku!mam pakiet zimowy,biznesowy,elektryczny,parkuj i jedź 2 .szok!  Późnym wieczorem otworzyłam butelkę wina od mojego "dilera" i  na skaypie razem z mężem:) obaliłam całą zawartość trunku!!!! hahahaha:)))) Od dzisiaj zaczyna się moja przygoda z oplem mokką i mam nadzieję,że będę zadowolona.MUSZĘ BYĆ ZADOWOLONA ZA TAAAAKA KASĘ :) Pozdrawiam wszystkich, a szczególnie administratora.Będę u Was często:) 

aga blondynka posiusia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurcze, co do kół, to chyba nawet w salonie komuś mogliby dać moje 18'' a mi dać jego 17'' z wersji enjoy, przecież 18 niby lepsze i droższe;)

 

Co do start stop to mamy chyba problem, bo w wersji Cosmo wg najnowszego cennika niby nie jest dostępny zwykły 1.4 turbo bez systemu start/stop - tylko z tym systemem.

Dzisiaj jeszcze przejechałem się Nissanem Juke'm 115 KM. Kurde, ale turbina gwiżdże jak się włącza... aż się sprzedawca kajał, że zależy od konkretnego egzemplarza... mam nadzieje że w Mocce turbina tak nie gwiżdże. Raz jechałem, nie pamiętam aby coś gwizdało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli masz problemy z kręgosłupem, to jednak zastanów się nad zmniejszeniem felgi, bo 18-stki w mieście dadzą odczuć rozmiar koła. 19`` które są jako opcja, to już w ogóle sobie nie wyobrażam...

Czy 17`` będą wygodniejsze? Tego jeszcze nie wiem, bo mam je na zimówkach, a jeszcze z tydzień jazdy na letnich.

 

Co do czujników, to możesz zrobić jak ja: nie wrzucać czujników do opon zimowych (tylko musisz pamiętać, które letnie na jakim kole były zakładane, żeby na wiosnę trafiły w to samo miejsce - nie będzie potrzeby programowania czujników).

 

Start stopu nie bierz, bo to pic na wodę (a w dodatku denerwuje) i większość użytkowników wyłącza ten system zaraz po uruchomieniu silnika... Poza tym czy warto płacić tysiaka za to?? Wg mnie: nie.

 

Napęd 4x4 - jeżeli mieszkasz w rejonach górzystych to jak najbardziej polecam. Zupełnie zbędne, jeżeli na płaskim terenie, tym bardziej w mieście... Można by się zastanawiać, jeżeli 4x4 miałby - tak jak to jest w np. suzuki - system ręcznego wyboru trybu.

 

W mokkce nic nie gwiżdże..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności