Skocz do zawartości

Mokka Cosmo RM 2015


ArKos

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Moje wozidełko, z którego jestem bardzo zadowolony. Jak na razie przejechała u mnie 4600km i ciągle robi coraz więcej. No i jak na razie każdy aspekt mi odpowiada (no prawie każdy).

 

Moje subiektywne odczucia:

 

PLUSY

- zużycie paliwa - okres zimowy ok. 8l, krótkie odcinki po 7-10km

- osiągi - na miasto dynamika w zupełności wystarcza

- prowadzenie - nie odczuwa się dziur z uwagi na duże koła, prowadzi się pewnie pomimo dużej wysokości

- design + wygląd - bomba po prostu

- fajne wyposażenie

 

MINUSY

- ciut przyciasny bagażnik

- bardzo szerokie słupki tylne + mała szyba = widoczność do tyłu DO BANI... gdyby nie kamera cofania i czujniki, to bardzo kiepsko by było

- szerokie przednie słupki = duże martwe pola przy skręcie

 

Suche dane:

produkcja 26.09.2014r. rok modelowy 2015

Silnik 1.4T 140kM, skrzynia manualna 6-biegowa

 

Wersja wyposażenia COSMO + pakiety:

Pakiet Dobrej Widoczności 
Pakiet Elektryczny 
Pakiet Komfortowy 
Pakiet "Parkuj i jedź 2" 
Pakiet "Asystent kierowcy" 

 

Kolor: GYO czyli Deep Espresso i do tego tapicerka wnętrza brązowa.

 

Założyłem sobie sprytne zabezpieczenie antykradzieżowe,  fartuchy przeciwbłotne, dokupiłem kółka zimowe 16", oryginalne gumowe dywaniki, matę do bagażnika... Myślę, że trochę posłuży zważywszy, że w każdej chwili mogę ją powiesić na podnośniku i posprawdzać :D

 

Poniżej foto nabytku jeszcze w salonie.

20141110_145210.jpg

20141115_104401.jpg

20141115_104500.jpg

20141115_104544.jpg

20141115_104553.jpg

20141115_110402.jpg

20141115_110957.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 99
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Niby BTW, a le nie do końca. Każdy ma coś swojego ulubionego. Np. z żoną mamy swoją, ulubioną kawę (nie Mocca :D ) i już jesteśmy z tego znani, że jadąc do rodziny w szybkie odwiedziny zabieramy swoją puchę z czarną.

Tak było i dzisiaj rano. Przypadek czy nie, ale jakimś psim swędem puszka się otworzyła i deko się jej wysypało.

ArKos, uwierz mi to, było to coś, czego wcześniej brakowało w środku  :wub: Połączenie aromatu kawy z kolorem blaszki. Spróbuj  :) 

Czy gdzieś się da kupić taki perfium ?  :rolleyes: Rozsypywanie kawy raczej dość upierdliwe ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Paczke po kawie wrzuć do schowka - jak będziesz je otwierał, to na pewno poczujesz zapach ulubionej kawy B)

Kiedyś były takie duże ziarna kawy do mielenia (czy są jeszcze teraz, to nie wiem, bo nie pijam kawy...), kilkanaście takich ziaren wsyp do schowka w drzwiach - masz je trzy, więc tam, których nie będziesz używać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piękna pogoda. Słońce. Umyłem i wypucowałem. Zapodałem też trochę plaka na boczki i kilka plastików. Od tego momentu jeżdżę głodny... Nie zwróciłem uwagi - to plak o zapachu wanilii taki łagodny i ciągle pełna gęba śliny na lody, a bardzo lubię waniliowe :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam świecący. Przetarłem papierowym ręcznikiem i jest taki półmat - ni to błyszczące ni matowe, lecz zdecydowanie lepiej wygląda, niż nieskalany fabryczny plastik - ginie w sporej części ta "tandeta" fabrycznego plastiku, jeśli można to tak nazwać :D

Nawet, gdyby się błyszczało i nie odpowiadał efekt końcowy, to gorąca woda, trochę detergentu (Ludwik) i gąbką zmywasz do pierwotnej postaci :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a powiedzcie mi, czy używacie jakiegoś środka na plastiki zewnętrzne? np. po umyciu, czy można stosować taki PLAK do części zewnętrznych? czy trzeba kupić specjalny środek? Wiem ze są specjalne środki do czyszczenia plastiku na zewnątrz, ale sam ostatnio zastosowałem sciereczki nasączone do tych plastików. 

 

P.S. Kolor auta masz bardzo fajnie dobrany na zewnątrz i w środku. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zewnętrzne plastiki robię plakiem i wycieram do sucha ściereczką (najczęściej pielucha lub flanela). Są specjalne środki do nabłyszczania zewnętrznych plastików ale uważam, że porównanie ceny z efektem końcowym wypada blado w porównaniu ze zwykłym plakiem. Temu walę plaka :P

 

 

 

 

P.S. Kolor auta masz bardzo fajnie dobrany na zewnątrz i w środku. 

Dzięki. Pisałem już o tym w innym temacie - decyzja zapadła w związku z perspektywą ewentualnej odsprzedaży :D Podoba mi się pomarańczowa - bardzo bardzo, i chciałbym taką mieć. Ale bym w takim kolorze nie kupił :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności