Skocz do zawartości
santorini74

Wymiana rozrządu

Rekomendowane odpowiedzi

Z tych zdjęć wygląda na boczną pokrywę rozrządu. Tanio na pewno nie będzie, bo żeby wymienić uszczelkę za półtorej stówy trzeba rozebrać calutki rozrząd, czyli jakieś 500-600zł robocizna wyjdzie. Wymagana uszczelka pokrywy rozrządu, uszczelka pokrywy zaworów i uszczelka pod pompę cieczy. W sumie jakieś 200-250zł.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dziękuję za diagnozę i mam kolejne pytania do ArKos. 

Czy wykonując powyższe prace w Mokka 1,4 turbo z 2015r i 75 tys przebiegu :

1 od razu wymienić pompę na zamiennik ( polecany w innym miejscu Hepu, Febi,) Czy wymienić elementy bezgłośnego rozrządu?  Czyli jak jest z żywotnością oryginalnej pompy wody oraz elementów rozrządu.

2 Czy przy jakichkolwiek naprawach silnika lub osprzętu smaruje się nowe uszczelki jakimiś pastami ?

3 Ile litrów płynu chłodniczego trzeba kupić do tej roboty.( nie zrozumiałem wcześniejszej odpowiedzi.

Z góry dziękuję za odpowiedź administratorowi i gratuluje wiedzy.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Osobiście uważam, że jeśli rozrząd jest cichy a pompie nic nie dolega, to zostawiłbym to. Te rozrządy pokonują 200kkm bez problemów, więc wymiana dobrego na dobre mija się z celem.

Uszczelki kładzie się na OCZYSZCZONE elementy. Płynu chłodniczego starczy bańka 4l bo w układzie jest 5.5l.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Mechanik dokręcił śruby pokrywy bocznej rozrządu( -zdjęcia na stronie 2 tej rozmowy). Mówił że były poluźnione a pocenie oleju minimalne. Przy najbliższym serwisie auta napiszę czy ustąpiło.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Witam,takie pytanie,czy możliwe jest,zeby przy przebiegu 82.tys.km był do wymiany lancuch rozrządu? auto Opel Mokka 1.4 t  140 km  2013r.prod. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Godzinę temu, tomi75 napisał:

Witam,takie pytanie,czy możliwe jest,zeby przy przebiegu 82.tys.km był do wymiany lancuch rozrządu? auto Opel Mokka 1.4 t  140 km  2013r.prod. 

Wszystko jest możliwe. Co ile wymieniałeś olej?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

W praktyce nigdy nie spotkałem. W tym silniku są trwałe rozrządy. Może być tak, że ktoś dobijał silnik rzadkimi wymianami oleju i jego niskim poziomem.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

olej wymieniam co ok.15 tys.km nawet czesciej,moze cos innego nawala,jutro postaram sie wrzucić filmik z praca silnika,

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

jakies sugestie? niestety dluzszy filmik nie wchodzi

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Hmmmm. Po tej sekundzie jako pierwsze przychodzą mi na myśl hydrauliczne popychacze, ale za krótki ten film. Podjedź do jakiegoś mechanika, to nie jest robota tak na podstawie sekundowego filmu powiedzieć komuś że to jest to czy tamto.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

wiadomo, ze nikt nie jest jasnowidzem,w czwartek mam termin.dzieki

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Witam ponownie, niestety po wizycie u mechanika dalej nic nie wiem, za rada mechanika został wymieniony olej na Castrol 5W30(było nalatane 10.tys km na starym) i był dość przepalony,czarny można powiedzieć.moze trochę silnik ciszej pracuje już sam nie wiem, zostaje wizyta w ASO albo w Siemianowicach.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi