Skocz do zawartości

Bagażnik na rowery montowany na haku.


Gość santorini74

Rekomendowane odpowiedzi

Gość santorini74

Witam forumowiczów,

 

ponieważ jestem wielbicielem jazdy na rowerze górskim, postanowiłem pierwszy raz w swoim życiu zakupić bagażnik na rowery.

Mokka jest wysoka a ja wzrostem nie grzeszę (168 ) także wybór padł na bagażnik mocowany na haku.Poniżej link.

 

http://www.thule.com/pl-pl/pl/products/carriers-and-racks/bike-carriers/towbar-mounted-bike-carriers/thule-euroride-943-_-943000

 

 

Teraz moje pytania :)

 

Czy Mokka Active 1.6 115Km  ma wiązkę potrzebną do  oświetlenia tego bagażnika ?

 

Czy muszę montować hak w ASO żeby nie stracić gwarancji ?

 

Jakie macie odczucia dotyczące tego rodzaju bagażników ?  Czy samochód będzie mocno  gnębiony przez takie obciążenie ?

 

Bo naprawdę żeby wrzucić 3 rowery na dach to będę miał duży problem.

 

Dzięki za wszystkie odpowiedzi :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej,

Miałem podobny problem, zakupiłem hak razem z autem wiec nie miałem problemów. Wydaje mi sie, ze z wiązką nie powinno być problemu.

 

Co prawda mam 1.4 Turbo ale nie ma problemu z jazda z tym bagażnikiem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy Mokka Active 1.6 115Km  ma wiązkę potrzebną do  oświetlenia tego bagażnika ?

Nie. Wykorzystuje się wiązkę z haka holowniczego a bagażnik ma wtyczkę taką jak przyczepa.

 

Czy muszę montować hak w ASO żeby nie stracić gwarancji ?

Tak. Jeśli ktoś w ASO obczai, że hak był zamontowany w nieautoryzowanym warsztacie, to w najlepszym przypadku będzie utrata gwarancji na instalację elektryczną - nieuprawniona ingerencja w instalację samochodu.

 

Jakie macie odczucia dotyczące tego rodzaju bagażników ?  Czy samochód będzie mocno  gnębiony przez takie obciążenie ?

To żadne dociążenie. 3 rowery to zdecydowanie mniej, niż nawalony walizkami bagażnik albo komplet pasażerów.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 lata później...

Odświeżę temat.

 

Jestem na etapie montażu haka i zakupu bagażnika rowerowego na hak.

Mi wpadł w oko taki:

 

https://www.westfalia-automotive.com/pl/produkty/bagazniki-rowerowe/bc-60/

 

Do niego można tez dokupić box bagażowy.  Może ktoś takowy użytkuje i zechciałby się podzielić uwagami , a może polecicie jakiś inny?

Wystarczy na dwa rowery

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności