Skocz do zawartości

Bagażnik na rowery montowany na haku.

Rekomendowane odpowiedzi

Witam forumowiczów,

ponieważ jestem wielbicielem jazdy na rowerze górskim, postanowiłem pierwszy raz w swoim życiu zakupić bagażnik na rowery.

Mokka jest wysoka a ja wzrostem nie grzeszę (168 ) także wybór padł na bagażnik mocowany na haku.Poniżej link.

http://www.thule.com/pl-pl/pl/products/carriers-and-racks/bike-carriers/towbar-mounted-bike-carriers/thule-euroride-943-_-943000

Teraz moje pytania :)

Czy Mokka Active 1.6 115Km  ma wiązkę potrzebną do  oświetlenia tego bagażnika ?

Czy muszę montować hak w ASO żeby nie stracić gwarancji ?

Jakie macie odczucia dotyczące tego rodzaju bagażników ?  Czy samochód będzie mocno  gnębiony przez takie obciążenie ?

Bo naprawdę żeby wrzucić 3 rowery na dach to będę miał duży problem.

Dzięki za wszystkie odpowiedzi :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Buzka23

Hej,

Miałem podobny problem, zakupiłem hak razem z autem wiec nie miałem problemów. Wydaje mi sie, ze z wiązką nie powinno być problemu.

Co prawda mam 1.4 Turbo ale nie ma problemu z jazda z tym bagażnikiem

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Czy Mokka Active 1.6 115Km  ma wiązkę potrzebną do  oświetlenia tego bagażnika ?

Nie. Wykorzystuje się wiązkę z haka holowniczego a bagażnik ma wtyczkę taką jak przyczepa.

Czy muszę montować hak w ASO żeby nie stracić gwarancji ?

Tak. Jeśli ktoś w ASO obczai, że hak był zamontowany w nieautoryzowanym warsztacie, to w najlepszym przypadku będzie utrata gwarancji na instalację elektryczną - nieuprawniona ingerencja w instalację samochodu.

Jakie macie odczucia dotyczące tego rodzaju bagażników ?  Czy samochód będzie mocno  gnębiony przez takie obciążenie ?

To żadne dociążenie. 3 rowery to zdecydowanie mniej, niż nawalony walizkami bagażnik albo komplet pasażerów.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
  • 4 lata później...

Odświeżę temat.

Jestem na etapie montażu haka i zakupu bagażnika rowerowego na hak.

Mi wpadł w oko taki:

https://www.westfalia-automotive.com/pl/produkty/bagazniki-rowerowe/bc-60/

Do niego można tez dokupić box bagażowy.  Może ktoś takowy użytkuje i zechciałby się podzielić uwagami , a może polecicie jakiś inny?

Wystarczy na dwa rowery

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Kolega użytkował taki, z boxem bagażowym. Zajebisty wyrób, oglądałem - jest naprawdę świetnie wykonane i przemyślane. Baza na rowery demontowalna, w zamian wpada box. Tylko cena zabija nieco... Płacił >3k

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dzięki Arek

Zamówiłem już Hak, jak zamontuje zamówię te Westfalie ,a docelowo również ten Box. Nie wszystko na raz, bo koszty spore :(

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi