Skocz do zawartości

Ciśnienie w oponach.


Gość santorini74

Rekomendowane odpowiedzi

Gość kamil_balcerowski

Ja 2,7 ( zimowe Semperit SpeedGrip 2 215/65/R16 ) i widzę że auto o wiele lepiej się prowadzi , 2,4 jakby pływało na boki

Mamy widzę te same opony i do tego podobne spostrzeżenia - co nie zmienia faktu, że na zimówkach i tak Mokka jest jakaś ociężała...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 37
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Na zimowych oponach 215/65/16 mam 2.5/2.5 bar. Na letnich 215/55/18 2.3 bar. Zimowe nie maja czujników TPMS. Przy twardym zawieszeniu Mokki niestety niemiło odczuwalny brak komfortu na nierównościach jezdni. Wcześniej jeździłem autami o miękkim zawieszeniu. Ciężko teraz się przyzwyczaić. Jednak trzymanie się drogi w zakrętach jest rewelacyjne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Nasza Mokka wyjechała z salonu z ciśnieniem 260kpa i kołami 18 cali i powiem, ze pomimo mojego przyzwyczajenia do twardego zawieszenia, to czuje sie nierówności. Po świętach spróbuje zejść do 240. Z drugiej strony, to teraz dobrze trzyma sie równej drogi w pomimo wysokości auta

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
Gość macjan2016

Nie ma co czekać tylko zmniejszyć ciśnienie na co najmniej 240. Ja wyjechałem z salonu na oponach letnich i ciśnieniu 270, nie dość że głośno na nierównościach to twardo jak wozem drabiniastym. Po drugim upuszczeniu (po drodze 250) teraz mam 240 we wszystkich kołach, niebo a ziemia. Przede wszystkim ciszej no i bardziej miękko ale bez przesady. Muszę jeszcze przetestować 220. Dodam że mam koła 17''.

Uważam że mniejsze ciśnienie w oponach to nie tylko większy komfort ale i zawieszenie mniej cierpi bo guma opon przyjmuje część nierówności. Ale oczywiście każdy ma swoje przemyślenia. Nie bójcie się poeksperymentować. Pozdrawiam wszystkie Mokki ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość macjan2016

Nie ma co czekać tylko zmniejszyć ciśnienie na co najmniej 240. Ja wyjechałem z salonu na oponach letnich i ciśnieniu 270, nie dość że głośno na nierównościach to twardo jak wozem drabiniastym. Po drugim upuszczeniu (po drodze 250) teraz mam 240 we wszystkich kołach, niebo a ziemia. Przede wszystkim ciszej no i bardziej miękko ale bez przesady. Muszę jeszcze przetestować 220. Dodam że mam koła 17''.

Uważam że mniejsze ciśnienie w oponach to nie tylko większy komfort ale i zawieszenie mniej cierpi bo guma opon przyjmuje część nierówności. Ale oczywiście każdy ma swoje przemyślenia. Nie bójcie się poeksperymentować. Pozdrawiam wszystkie Mokki ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności