Skocz do zawartości

Mokka by marcel_kk


Rekomendowane odpowiedzi

Autko pierwotnie było zalane w niemieckim ASO 0W40 i właściwie tego się trzymam póki przebieg mały, co do ceny to nie ma wielkich różnic pomiędzy tym a 5W30

Co do marki to poszukiwałem taki aby spełniał Dexos 2 i nadawał się do pojazdów z filtrem DPF i  padło na ten:

Mobil 1 ESP 0W-40 spełnia najbardziej rygorystyczne wymagania stawiane olejom silnikowych przez nową aprobatę Dexos2, potwierdzoną certyfikatem koncernu GM.( koszt 34,5 zł / 1 L)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...
  • 3 tygodnie później...

Zestaw zimowy skompletowany.

Felgi R17 rozstaw śrub: 5x105 średnica piasty: 56,6mm, używane  - 4 szt x 400 zł

Opony: Michelin Alpin 5  215/60 R17, nowe data produkcji 15 sierpień 2016 - 4 szt x 587 zł

Założenie + wyważenie = 60 zł

Całość 4008 zł

bhg1fa.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość kamil_balcerowski

Robi wrażenie :) 

Ja chyba po zdarciu opon zimowych (obecnie 215/65/16 na stalowych felgach) poszukam felg 17" alu. W zimie to auto naprawdę traci bardzo z wyglądu (choć jak mówią - ma jeździć, nie wyglądać). 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kamilu trzeba znaleźć kompromis pomiędzy funkcjonalnością, wyglądem, ceną.

Brałem pod uwage opony R18 niestety na rynku bardzo mało producentów oferuje opony zimowe w tym rozmiarze, rozmiar R16 stalowe felgi widziałem na źywo i wygląda to bardzo ubogo dla oka, pozostała opcja R17 i na tą chwile wydaje się najkorzystniejszy wybór.

Inwestycja w opony to inwestycja w własne bezpieczeństwo stąd opony klasy premium.

Zdjęcie Moni w nowych pantoflach za około miesiąc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość kamil_balcerowski

Wiesz, opony Semperit Speed Grip 2 mają nienajgorsze oceny (takowe właśnie posiadam), a za niecałe 2000 zł za komplet z kołpakami oferta jednak była przekonywująca (zwłaszcza, że pierwszy samochód kupiony dosłownie w 3 dni i szkoda było czasu na szukanie opon itp). R18 jak dla mnie na zimę to zupełnie odpada, nie trzeba wiele, by latem załatwić taką oponę, a zimą ryzyko rośnie niebotycznie. Może i wygląd "szesnastek" jest jak to ująłeś ubogi, ale taki balon na stalowej feldze to spora rezerwa na ewentualne uderzenia o krawężniki itp. Choć inna sprawa, na 16" i zimówkach auto zauważalnie gorzej się prowadzi, jest ociężałe (choć komfortowe!). Jak zmienię na stalowe, to pokażę jak wygląda moja Mokka. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności