Skocz do zawartości

Zakup Mokki 1,4T


Gość fan

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry

Zastanawiam się nad zakupem nowej Mokki 1,4 turbo. Proszę o rekomendacje, czy warto kupić samochód tej marki. Po przeczytaniu forum mam spore wątpliwości. Czy mogę prosić zwłaszcza o radę osoby, które są już dłużej użytkownikami tej marki? Czy silnik Ecotec jest taki jak w innych oplach. Miałem astrę i szybko się grzał, potem długo się chłodził. Czy w tym modelu jest ten sam problem?

Będę wdzięczny za radę.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 33
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Jest odrębny dział na takie pytania. Proszę na przyszłość zwracać uwagę na miejsca, gdzie się zakłada temat. Przenoszę.

 

Jak widać jeden egzemplarz ma więcej przypadłości, inny mniej. Jak widać też użytkownikiem są zwykłe osoby, dla których auto ma jechać, a są i mechanicy, którzy mając przeczulone ucho wychwytują rzeczy wręcz niemożliwe do wychwycenia przez zwykłego zjadacza chleba.

Silnik 1,4T to to samo, co w Astrze J, Zafirze C, Insignii. Dobry i oszczędny silnik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Buzka23

Silnik fajny i chyba najlepszy z dostępnych do mokki. auto tez bardzo dobre. Jeśli czytasz forum to czytasz o tych tylko negatywnych przykładach, ze cos sie dzieje bo przecież jak jest dobrze to ludzie nie piszą. Mokka nie ma poważnych awarii jedynie zdarzają sie jakieś drobiazgi. Mam wrażenie, ze w innych autach jest tak samo albo nawet gorzej. Te auta maja bardzo duzo nowoczesnych systemów i wiele nie potrzeba żebyś cos tam sie zadziało. Ja narzekałem na wyskakująca kontrolkę a sie okazało, ze dwa razy był przegryziony przewód paliwowy wiec nie jest to wina Opla

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Adam 1

Silnik fajny i chyba najlepszy z dostępnych do mokki. auto tez bardzo dobre. Jeśli czytasz forum to czytasz o tych tylko negatywnych przykładach, ze cos sie dzieje bo przecież jak jest dobrze to ludzie nie piszą. Mokka nie ma poważnych awarii jedynie zdarzają sie jakieś drobiazgi. Mam wrażenie, ze w innych autach jest tak samo albo nawet gorzej. Te auta maja bardzo duzo nowoczesnych systemów i wiele nie potrzeba żebyś cos tam sie zadziało. Ja narzekałem na wyskakująca kontrolkę a sie okazało, ze dwa razy był przegryziony przewód paliwowy wiec nie jest to wina Opla

A druga sprawa ci co się tu znajdują tak jak  JA, Buzka ,ArKos i wielu innych na tym forum, to ludzie którzy tak dbają ,pilnują chuchają na zimne że nawet najmniejsze cyyk cyyk i już chcą autko do góry nogami przewrócić .Wiem po sobie z najmniejszą pierdołą pisze tutaj,wszystko w autku musi być cacy bez cyków i potem ktoś czyta nie do końca zrozumie i powie KURCZE ILE TEN Adam 1 MA PROBLEMÓW Z AUTKIEM.A tak nie jest.Niemożna sugerować tym wszystkim co się pisze na forum o pierdołach tylko wypośrodkować to co sie pisze za i przeciw.Moja MONIA ?Kurcze To MOJE AUTKO MOJA KUMPELA MÓJ SAMOCHODOWY ŚWIAT w tej chwili i chyba potem NIE ZAMIENIŁBYM TEGO AUTKA NA ŻADNE INNE. I jak coś cyka TO SIĘ pytam forumowiczów chociaż wiem że pierdoła ALE O KUMPELE TRZEBA DBAĆ OD POCZĄTKU .

 

fan - nie namawiam .Ale jak dzisiaj miałbym kupować nowe autko TO TYLKO MONIA a ty zrobisz jak chcesz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry

Zastanawiam się nad zakupem nowej Mokki 1,4 turbo. Proszę o rekomendacje, czy warto kupić samochód tej marki. Po przeczytaniu forum mam spore wątpliwości. Czy mogę prosić zwłaszcza o radę osoby, które są już dłużej użytkownikami tej marki? Czy silnik Ecotec jest taki jak w innych oplach. Miałem astrę i szybko się grzał, potem długo się chłodził. Czy w tym modelu jest ten sam problem?

Będę wdzięczny za radę.

Pozdrawiam

Witam, ja od roku użytkuję Opla Mokke z silnikiem 1,4 Turbo i jestem mega zadowolony ; ) Samochód chodzi bez zarzutów, jak dotąd nie miałem z nim żadnych problemów. W wakacje zrobiłem nim trasę prawie 4 tyś. km. Polska - > Czarnogóra -> Polska i samochód się sprawdził. Aktualnie jeżdżę nim do pracy i raz na jakiś czas wypad na przedłużony weekend po za Warszawę ; ) Szczerze polecam ten samochodzik : )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak ja miałbym teraz ponownie wybierać, to wybrałbym to co wybrałem. Cyk, znaczy się howgh  :)

Też wybrałbym to co mam chociaż miałbym konkurenta Jeep Renegade. Poza tym mogę napisać że mam już zabytkową wersje Mokki bo 1.4T M6 bez S&S w salonowej ofercie już nie ma. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ja też mam zabytek. No i? S&S jest potrzebny, jak wrzód na d*pie... szczególnie w silniku z turbiną, jak się spieszysz gdzieś :D

Poza tym od kilku lat Jeep niestety kojarzy mi się z tandetnymi, chińskimi plastikami. Podobnie nowy Sportage czy większość modeli. Mokka wypada we wnętrzu o niebo lepiej. Nawet taki Tiguan jest wstrętny w dotyku - macałem i narobiłem siary... sprzedawca do mnie mówi: "Ekstra, nieprawdaż?", a ja krótkie: "Porównując z moją Mokką Cosmo to widzę dno". Zniknął uśmiech Pana i zainteresowanie moją osobą :D

 

2012_volkswagen_tiguan_dashboard.jpg

 

Fantastik samplastik... i na fantastikach samplastikach zostają rysy po paznokciach - sprawdziłem :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo możliwe że jest tak jak piszesz z tymi plastikami. Jeepa zapodałem jako konkurenta oceniając go tylko po wyglądzie. Nawet nie wiem jakie ma silniki oraz ceny. Choć przypuszczam że podobne do Mokki. Przyznam że podobał mi się Hyundai Tusson w chwili wyboru Mokki ale on był tylko w Genewie w tym czasie prezentowany i nie chciałem czekać i dobrze zrobiłem bo z silnikami turbo trzeba dać ponad 100 tyś a to już było dla mnie grubo ponad budżet przeznaczony na nowe auto. Jednak auto fajne bo kolega kupił więc mogłem go namacalnie poznać.  

 

Co do S&S to jest to i duperela ale cieszę się że jej nie mam. Mimo wszystko ta wersja która była dostępna kiedyś dzisiaj jest historią :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności