Skocz do zawartości

Zakup Mokki 1,4T


Gość fan

Rekomendowane odpowiedzi

Zawsze tak jest. Kiedyś dopłacało się za ABS czy poduszki, a dziś to standard, bez którego auto nie dostanie homologacji.

S&S jest ekologiczną popierdółką, która musi być - tak jak TMPS.

Ach ArKos nie ma to jak nasze mokki.Siora chciała kupić kia sportage czy jak jej tam po przejechaniu i porównaniu chce MOOOONIIE. A z tym S&S ja mam nowe autko (styczeń 2016) i nie mam ss bo w Moni z LPG nie montują S&S.Nie będę chwalił bo znowu coś zacykusi ale Mokka 1.4 T itd.to SUPER AUTKO

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 33
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Gość kamil_balcerowski

Ja powiem krótko - mam RM2015, 1.4T i nie mam start-stopu. i dzięki bogu, bo i tak byłby wiecznie wyłączony. w silniku z turbodoładowaniem takie coś montować? tym bardziej, że po dość żwawej jeździe testowej chciałem ochłodzić trochę turbo, a tu jeb, silnik off... no to sobie myślę, że ta turbina na pewno długo pożyje i podziękowałem :P słyszałem od paru znajomych, że to nie tylko ta testówka miała taką fanaberię, ale każdy S&S w Oplu ma w poważaniu zdanie turbiny. Niestety, coraz bardziej widać nastawienie na zysk z serwisowania i celowe skracanie żywotności podzespołów. Ktoś się zgodzi?  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Zastanawiam się nad jednym parametrem silnika 1.4T.
140kM - prawda
9,9s do 100 ok

196km/h - widziałem filmik gdzie gość wyciska na autostradzie 216km/h

no i moment obrotowy który mnie interesuje. W danych technicznych jest 200Nm. Natomiast wyczytałem że każdy kto meldował się do podkręcania silnika to ten moment na hamowni  oscylował  na poziomie 220Nm.  Czym to jest spowodowane? Chyba producent nie zaniżałby parametru.  
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Producent podaje dane z obciążeniem nominalnym (zatankowany do pełna, 50kg bagażu i 2 pasażerów).

Wiadomo, że pusty pojedzie lepiej. Poza tym silnik po czasie się dociera i układa i praktycznie każde auto ma lepsze osiągi po przebiegu pierwszych dziesięciu tysięcy.

Ja zaraz po kupnie nie potrafiłem zejść ze zużycia 8,0 w mieście. Teraz mając 25kkm bez wysiłku mam 7l. Przyspieszenie też mam zdecydowanie lepsze niż tuż po odbiorze z salonu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość kamil_balcerowski

Sam bez problemu dobijam do ogranicznika (216km/h) choć prawda jest taka, że wedle GPS tak kolorowo nie jest :D poza tym opony mają indeks 210km/h więc też jakaś rezerwa bezpieczeństwa musi być. Natomiast ciekawe zjawisko, choć oczywiście nie jakieś odkrywcze - maksymalna prędkość osiągalna jest na 5, a nie 6 biegu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam dwa pytania:
1. od ilu obrotów w silniku 1.4T pracuje sprężarka

2. Jak to jest z mocniejszym depnięciem na pedał gazu w tego typu silniku. Jeżeli skala temperatury silnika zaczyna się od 50C to można już pociskać kiedy wskazówka zacznie wzrastać powyżej tej temperatury czy trzeba czekać do osiągnięcia temperatury roboczej - u mnie jakieś 87C
 

Dzięki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wstaje trochę ponad 2000obr.

Do osiągnięcia temperatury roboczej powinno się nie przeciążać silnika, czyli nie pałujemy, dopóki jakieś 80* na wskaźniku nie będzie - jedziemy płynnie i raczej mało dynamicznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość kamil_balcerowski

Wstaje trochę ponad 2000obr

A nie 1850 obr/min? Wskazuje na to przebieg momentu obrotowego.

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności