Skocz do zawartości
kowalh2so4

Wymiana świec

Rekomendowane odpowiedzi

Przy jakim przebiegu zmieniać świece zapłonowe, z jaką siłą w niutonach dokręcić? Makarena 1.6 benzyna.Miałem kiedyś służbową corse 1.0 po 30tys nie miała siły jechać,po wymianie świeczek jak nowa.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jaką świece wybrać? Przekopałem googla i jest taka różnica w producentach i w momentach dokręcania od 25 do 28Nm dlatego silnika.A 60kkm to piłowanie do granic możliwości,chyba oryginalnie nie stosują platynowych tylko po kosztach?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dzwoniłem do Opla świece mają po 24zł ,na pytanie o platynowe (śmiech) do wolno sącego!Czyli będzie sukces jeśli siedzą irydowe.Więc przebieg 60kkm to śmiech na sali to tak jak 150kkm na rozrządzie i 30kkmna oleju(pojedzie ale na własne ryzyko)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

A jakby się miała wymiana na świece dwuelektrodowe?

Mam na myśli tylko w silnikach benzynowych bez instalacji LPG.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dzwoniłem do Opla świece mają po 24zł ,na pytanie o platynowe (śmiech) do wolno sącego!Czyli będzie sukces jeśli siedzą irydowe.Więc przebieg 60kkm to śmiech na sali to tak jak 150kkm na rozrządzie i 30kkmna oleju(pojedzie ale na własne ryzyko)

Ha! kumpel niedawno wymieniał i pamiętam, że płacił 32 złote... ale muszę dopytać gdzie to robił :) czy aby na pewno w autoryzowanym serwisie. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Kupiłem w serwisie świece Gm championa,moim zdaniem są to najtańsze i najgorsze świece, no ale oryginały.Napewno to nie są irydowe tylko niklowe.Mam pytanie do Arkosa, jak do @#&ja wyciągnąć z cewki zasilanie po odciągnięciu pomarańczowej blokady. Trzeba się posiłkować jakimś ściągaczem czy trzeba pójść rok na siłownie.Nie widziałem wśród mechaników karków,więc jest jakiś myk na ten badziew ?!

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Po odsunięciu zabezpieczenia widać cienki na ok. 0,5cm języczek biegnący w kierunku cewki. Weź jakiś cieniutki wkrętak (np. zegarmistrzowski albo jakiś naprawdę cienki) i od strony cewki podważ lekko ten języczek. Wtyczka zejdzie.

Nie mam jak na złość żadnego zdjęcia żeby pokazać, ale czynność jest banalnie prosta.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dzięki Arkos to faktycznie to było banalne.Świece po 30k km były zjechane,przerwa między elektrodami widoczna od razu.kultura pracy silnika zdecydowanie poprawiona.Przebieg 60k km to fikcja prędzej uszkodzi się cefka zapłonowa od tak zajechanych świec

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ciut odkopię temat.

Zagazowałem Mokkę (1.4T silnik A14NET, 2015r.)

W sumie 60k km dobija - w tym 15k km na gazie i nadal kultura pracy silnika bajka. Za niedługo przegląd i wymiana świec, stąd  pytanie czy do zagazowanego silnika szukać mocniejszych świec?

Kupić coś lepszego czy brać standardowe z ASO?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Świeca to świeca. Jest sygnowana do danego modelu silnika. Marketing ma to do siebie, że udaje się wciskać ludziom kit. To tak, jakbyś zmieniał powietrze w kołach zależnie od pory roku... Świeca ma dawać iskrę i tyle.

Producent montuje takie sam e świece do LPG jak i benzynowego.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Witam, posiadam Mokke z 2015 roku, 1.6 benzyna, silnik A16XER. Nadszedł czas, żeby wymienić świece. Widzę jednak, że jest bardzo spora rozbieżność cenowa między producentami lub rodzajami świec. Czy ktoś może doradzić jakie świece kupić (producent, model) ? Robiłem rozeznanie w temacie i np. wybrałem te od Boscha: https://www.iparts.pl/czesc/swieca-zaplonowa-bosch-0242235666,0-30-0242235666-2262.html#100151 czy one będą się nadawać, czy są słabe i lepiej zainwestować w jakieś lepsze ? Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ok, przekonałeś mnie do oryginału. Czy znasz może sklep internetowy, gdzie sprzedają takie części w dobrych cenach? Mi udało się znaleźć takie świece stąd: https://www.opel-sklep.com/pl/p/Swieca-zaplonowa-A14XER-A16XER-A18XER-RC10MCC-1214016-OPEL-GM/1481 , czy te świece będą pasować do mojego auta ? 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Podepnę się do tematu:

jako, że zbliża mi się 4-ty przegląd kobitka poinformowała mnie, że między innymi muszę świece wymienić (a mój przebieg to nieco ponad 17 tysi.) więc myślę, że chyba za wcześnie - w dodatku czytam tutaj, że wymiana dopiero po 60 tkm. Stąd pytanie czy jest co 4 lata lub co 60 tysi??

(zawsze stówka mniej przy kasie)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi