Skocz do zawartości

Zużycie klocków hamulcowych


Gość kamil_balcerowski

Rekomendowane odpowiedzi

Gość kamil_balcerowski

Witam, dwa pytania:
1) Czy Mokka posiada kontrolkę/system pokazujący, że klocki są do wymiany?
2) Jaką osiągacie trwałość na oryginalnych klockach? U mnie pierwszy komplet z przodu padł po 46 tyś km, teraz mam 71 i Panowie w serwisie wróżą im jeszcze maksymalnie 10 tyś. Dodam, że nie wykonuję gwałtownych hamowań, hamuję silnikiem itp itd, a dodatkowym wkurzającym zjawiskiem jest (szczególnie na letnich kołach), że klocki z przodu niemiłosiernie pylą na czarno, powrót z myjni (15 km) kończy się zawsze pyłem na felgach...  Czy takie problemy mogą być skutkiem porysowanych tarcz hamulcowych (gdzieś już o tym pisałem, chyba w problemach Arkosa)? Bo skoro połowa energii tych klocków idzie w pył, to czeka mnie wymiana klocków razem z corocznym przeglądem, a to już są lekkie jaja. 
Oczywiście, jako środek zaradczy, przestaję serwisować samochód w ASO począwszy od ostatniej wizyty zaplanowanej na przyszłą sobotę. Części jakościowo nie zachwycają - wspomniane klocki, przednie wycieraczki kupione w ASO za ponad 200 zł i już zaczynają mi "mazać" i zostawiać kreski. Nie tego oczekuję po częściach fabrycznych... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 45
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Tak, ja pisałem. Klocki są za twarde, rysują tarcze. U mnie chyba będzie wymiana tarcz + klocków :D Na razie mam klocki zużyte w ok. 15-20% (przebieg 30kkm - grubość okładziny ok. 6-7mm) a tarcze już mają parapety jak nie wiem co...

Proponuję olać oryginały bo niestety są tragiczne. Polecam tarcze i klocki Textar - nazakładałem się tego bardzo dużo, zero reklamacji, sam miałem w Astrze prawie 100kkm na jednych tarczach i wyglądały lepiej, niż te z Mokki po 30kkm.

Klocki oryginalne powinny mieć blaszki, które zaczną piszczeć, jak klocek będzie miał ok. 2-3mm okładziny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość kamil_balcerowski

Klocki oryginalne powinny mieć blaszki, które zaczną piszczeć, jak klocek będzie miał ok. 2-3mm okładziny.

 

Ciekawe ile miały grubości moje klocki przy wymianie, skoro miały wystarczyć na maks 5000km przy przebiegu 46870km a nic nie piszczało, huczało i nie świeciło...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja leci na serwis "zerowy" w czwartek plus założenie butów na zimę. Przejechane 2800 km i efekt bruzd na tarczach mocno zauważalny, pylenia też nie mogę opanować - mogę nakazać serwisowi zamontowanie innych klocków tzn np Brembo, EBC  czy ATE ?? Musze mieć dobry hebel z racji tras i prędkości (70% autostrada), a patrząc na  wygląd felg po trasie Katowice-Kraków to mam wrażenie ze te klocki 10k nie przeżyją.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie chce walczyć, chce zapłacić za wymianę klocków i ewentualnie tarcz na niefabryczne np. cały zestaw od Brembo - a te stare niech sobie w pizdu zabiorą. - Zastanawia mnie sprawa gwarancji i pewnie tym moje zapędy zablokują.
Chyba że da radę wymienić zestaw na ten z Astry OPC lub Insigni OPC - teoretycznie też Opel  :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wątpię, aby do auta na gwarancji zamontowali nieautoryzowane części. Kłóci się to z polityką GM w zakresie stosowania tylko oryginalnych części. Nie spotkałem nigdy takiego przypadku - zawsze pakowali oryginały, a w tym momencie zamieniasz to co masz na to samo...

Zestaw z OPC to:

- inne tarcze (308mm o ile pamiętam, i na pewno grubsze)

- inne jarzma

- inne zaciski

- kosmiczna cena...

No i odpada z Insignii, bo ta ma rozstaw 5x120mm a nie jak Mokka 5x115.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności