Skocz do zawartości

opony zimowe


janos

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 54
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

23 godziny temu, Buzka23 napisał:

Bierz czarne aluminiowe. Polecam 17 cali. Sam wziąłem 16 i wydawały mi się zawsze małe. Nokian to marka Premium - na pewno warto. 

 

Czarne aluminiowe? nie są one bardziej podatne na korozję czy uszkodzenie niż tradycyjne srebrne? Ja myslałam o 16.  Czy az tak duza roznica wizualnie jest z 17ką?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem na zime czarno srebrne 16 i trochę zawsze zalowalem.  17 wygląda lepiej. 

Mi przez 4 lata nic się nie działo z felgami ani w lato na 18 ani zima na 16. 

Moim zdaniem spokojnie można brać. Szkoda ładnego auta na felge stalowa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Buzka23 napisał:

Miałem na zime czarno srebrne 16 i trochę zawsze zalowalem.  17 wygląda lepiej. 

Mi przez 4 lata nic się nie działo z felgami ani w lato na 18 ani zima na 16. 

Moim zdaniem spokojnie można brać. Szkoda ładnego auta na felge stalowa.

 

A mógłbys wrzucić jakies zdjęcia mokki z tymi czarno-srebrnymi felgami? Bardzo mnie ciekawi jak by wygladała a w sieci są same srebrne...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich, mam pytanie odnośnie opon i czujników ciśnienia. Opel rekomenduje nowe koła jako część zamienną

Zestaw 4 kół zimowych: Opony Firestone Destwin 215/65R16 98H, felgi stalowe lub aluminiowe oryginalne Opel-GM z czujnikami TPMS, wyważenie, montaż na Twoim samochodzie. Felgi stalowe 3299 zł, felgi aluminiowe 4299 zł. Aktualna promocja.

http://dixi-car.pl/serwis-opony-felgi.htm

Czy muszę kupić 2 zestaw kół. Bo same opony do felg 17 które posiadam wychodzą około 1600zł. Czy można założyć opony inne niż polecane nie tracąc gwarancji. Słyszałem że są problemy z tymi czujnikami, kalibracja w serwisie co sezon. Jeżeli kupię sobie opony poza serwisem to kto ma je założyć? Warsztaty wulkanizacyjne czasami uszkadzają ten czujnik ciśnienia, który jest drogi. 

Co polecacie w tej kwestii?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skompletuj sobie własny zestaw kół zimowych, który wyjdzie połowę taniej. Ja kupiłem 4 nowe opony, 4 nowe felgi i 4 nowe czujniki na portalach aukcyjnych. Razem wyszło mnie to dokładnie 55% ceny dealerskiej.

Gwarancji się nie traci ani w wypadku zmiany opon ani kół chyba, że nie są przystosowane do tego modelu samochodu.

Kalibracja czujników musi się odbywać przy każdej zmianie kół. W ASO to kosztuje 60-65zł, w warsztatach niezależnych 25-30zł.

Nie warto przerzucać opon, bo się niszczą. Można też mieć podrapane felgi albo uszkodzony czujnik - jest ryzyko generalnie i osobiście jestem przeciwnikiem przerzucania opon 2 razy w sezonie. Podsumowując koszty, po 3 latach dodatkowy komplet kół się zwróci, a nowe auto kupuje się chyba na nieco dłuższy czas. Można kupić urządzenie do kalibracji i samemu to robić nie ponosząc kosztów - 100-150zł za to cudo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności