Skocz do zawartości
fsw

Nowe opłaty ubezpieczeń: OC , NNW , AC

Rekomendowane odpowiedzi

Może podzielimy się tu info gdzie warto płacić po podwyżkach ?

Mnie ta przyjemność czeka za 2 tygodnie.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Mnie dopadło akurat dziś, bo I rejestracja była 18.11.2014r.

PZU, max zniżki, pakiet AC/OC, wartość auta wg ubezpieczyciela 66800,- składka 2830,- z czego samo OC 676zł. W zeszłym roku miałem 517zł.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Buzka23

U mnie wartość auta 63000 zł składka 2200 w PZU ale ja ryczaltem

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

U mnie wartość auta ok. 20 tys zł, samo OC kupiłem koszt ok. 340 zł, silnik 2500 CRDi. Kupuje w AXA przez mBank, wychodzi najtaniej. Porównywarki się chowają. Minusem jest to, że trzeba mieć konto w tym banku. Ja mam konto bez kart i bez opłat i nie korzystam, tylko na potrzeby OC.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

U mnie wartość auta ok. 20 tys zł, samo OC kupiłem koszt ok. 340 zł, silnik 2500 CRDi. Kupuje w AXA przez mBank, wychodzi najtaniej. Porównywarki się chowają. Minusem jest to, że trzeba mieć konto w tym banku. Ja mam konto bez kart i bez opłat i nie korzystam, tylko na potrzeby OC.

Tak mają taniej tylko na wiosnę zaniżyli wartość o ponad 10 tys. , stąd te niższe cenny gdy dotyczy AC

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Tak mają taniej tylko na wiosnę zaniżyli wartość o ponad 10 tys. , stąd te niższe cenny gdy dotyczy AC

Ja pisałem o OC, tak jak wspominałem nie kupuje AC od 6 lat, tworząc swój własny fundusz ew. kolizji, ale też dlatego, że nie posiadam drogiego auta. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ja pisałem o OC, tak jak wspominałem nie kupuje AC od 6 lat, tworząc swój własny fundusz ew. kolizji, ale też dlatego, że nie posiadam drogiego auta. 

Tak rozumiem oczywiście , wspomniałem że na AC kombinują

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Moje OC było 389 zł (HDI) , ile następne zobaczę za 2 tygodnie, no i czy pozostanę przy tym samym ubezpieczycielu.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Pakiet Dealerski, trzeci rok ubezpieczenia (maks. opcja), wartość auta 58900, pakiet 2700zl. Samo OC 755zl.

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

U mnie w PZU:

11.2015 

Wartość auta 87.600zł 

AC 2.007zł

OC 624zł

NNW 33zł

11.2016

Wartość auta 70.495zł

AC 2.603zł

OC 699zł

NNW 33zł

A podobno jeszcze w listopadzie i styczniu ma być podwyżka :(

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Pakiet Dealerski ( PZU ), trzeci rok ubezpieczenia (z ochroną zniżek ale bez dodatkowej ochrony szyb ), wartość auta 54 000, pakiet 2530.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Adam 1

Pakiet Dealerski PZU drugi rok ubezpieczenia ,wartość auta 76000 pakiet 2970 ful wypas.Nadmienie że jak dzwonilem do PZU z ciekawości to gdybym nie miał pakietu dealerskiego to bym zapłacił dokładnie 4884 zł.Kurde jest różnica no nie?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Pakiet Dealerski PZU wartość 59.000 - całość full 2.203zł. Auto na żonę i jest to jej dopiero drugi rok ubezpieczenia.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ja w tym roku zrezygnuję z AC, bo mam moduł lojack, tak w razie kradzieży. Polecam, bo jak ukradną samochód, to można go namierzyć, a przy wypłacie AC może być różnie :/ 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Lepiej napisz ile to kosztuje: cena, montaż, abonament, itp...

Pamiętaj, że złodzieje mogą znaleźć moduł (a teraz to kradnie się głównie na części, więc szybko będzie rozebrana) i szukaj wiatru w polu...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Pakiet Dealerski    PZU        2442  wartość Moni     61.058   [ Normalna stawka w PZU ok 3300 zł ]

Allianz    2880

Hestia    2990

Oczywiście wybrany Pakiet PZU.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Lepiej napisz ile to kosztuje: cena, montaż, abonament, itp...

Pamiętaj, że złodzieje mogą znaleźć moduł (a teraz to kradnie się głównie na części, więc szybko będzie rozebrana) i szukaj wiatru w polu...

1300 moduł plus montaż, abonament 85 zł. 

Tak, mam na uwadze to, że mogą znaleźć moduł, zawsze jest takie ryzyko. Ale z AC też masz ryzyko, że w razie kradzieży Ci nie wypłacą, albo rzucą marne grosze, za które co najwyżej oponę sobie kupisz ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

czyli 1300 za moduł z montażem?

a 85 zeta to abonament roczny czy miesięczny??

edit: nie widziałem Forumowicza z ofertą Link4... Znacie te firmę??

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

ps. wpisałem post pod postem, bo ostatni był z 29.stycznia i pewnie nikt nie zagląda, jak nie widzi nowych newsów. Po czasie można usunąć :P

edit (14.02.2017): firma ubezpieczeniowa wycenia moje autko na 62.300 (i to po opcji zwiększenia wartości o 15%, bo InfoExpert wycenia takowe auto na ok. 55.000 zł), obecna firma wycenia na 65.200 - więc jak to jest z tymi wartościami??

Auto ma 2 lata (co prawda produkcja 11.2014), przejechane nieco ponad 7k (siedem) km, katalogowa cena 96.000 w momencie zakupu, a Infoexpercik wycenia na 55.000... To chyba jakiś żart!

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

czyli 1300 za moduł z montażem?

a 85 zeta to abonament roczny czy miesięczny??

Abonament miesięczny. 

Tak, 1300 za montaż i moduł. 

Abonament płacimy z kobitą na pół, bo oboje używamy samochodu ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Adam 1

ps. wpisałem post pod postem, bo ostatni był z 29.stycznia i pewnie nikt nie zagląda, jak nie widzi nowych newsów. Po czasie można usunąć :P

edit (14.02.2017): firma ubezpieczeniowa wycenia moje autko na 62.300 (i to po opcji zwiększenia wartości o 15%, bo InfoExpert wycenia takowe auto na ok. 55.000 zł), obecna firma wycenia na 65.200 - więc jak to jest z tymi wartościami??

Auto ma 2 lata (co prawda produkcja 11.2014), przejechane nieco ponad 7k (siedem) km, katalogowa cena 96.000 w momencie zakupu, a Infoexpercik wycenia na 55.000... To chyba jakiś żart!

No na pewno żarcik .Co to za firma która tak bardzo zaniżyło wartość auta aż o tyle.Zobacz powyżej nikt 2 letniego auta niema tak tanio wycenionego

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi