Skocz do zawartości

Wymiana oleju w skrzyni biegów


Gość mlodymat

Rekomendowane odpowiedzi

Nie.

Mam na myśli to, że M32 została "poprawiona". Zaszły lekkie zmiany konstrukcyjne, między innymi zmienili łożyska - teraz są ok. 50% szersze od starszej wersji. No i zmieniając obudowę skrzyni, zmieniła się ilość oleju.

Taki można powiedzieć "lifting" zrobili... Od RM2015 najprawdopodobniej wszystkie M32 są zmienione. Stare miały 2,4 litra oleju, nowsze 1,8 litra.

W 5-biegowych uległ zmianie jedynie wybierak w związku z notorycznym zakleszczaniem się skrzyń. Ale to już dawno, z półtora roku będzie. Ilość oleju bez zmian - 1,8 litra.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość kamil_balcerowski

Nie.

Mam na myśli to, że M32 została "poprawiona". Zaszły lekkie zmiany konstrukcyjne, między innymi zmienili łożyska - teraz są ok. 50% szersze od starszej wersji. No i zmieniając obudowę skrzyni, zmieniła się ilość oleju.

Taki można powiedzieć "lifting" zrobili... Od RM2015 najprawdopodobniej wszystkie M32 są zmienione. Stare miały 2,4 litra oleju, nowsze 1,8 litra.

W 5-biegowych uległ zmianie jedynie wybierak w związku z notorycznym zakleszczaniem się skrzyń. Ale to już dawno, z półtora roku będzie. Ilość oleju bez zmian - 1,8 litra.

ArKos, można sprawdzić jakoś, czy ma się starszą czy nowszą M32? RM 2015, w dekoderze takie info: Ręczna skrzynia biegów 6-biegowa typu M32-6 WR

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość kamil_balcerowski

Takie info jest w każdym wypadku M32 6 biegowej i długiej.

Najlepiej podać VIN w ASO i spytać, ile oleju wchodzi do skrzyni. Wtedy będzie wiadomo.

Aż się boję poruszać tego tematu w ASO, bo znów ktoś mi powie, że po co mi wiedzieć, że oleju się nie wymienia i takie tam bajki :D 

Spróbuję zapytać... a jak nie, to podjadę do innego ASO w tej sprawie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

wlewa się przez otwór rewizyjny służący do kontroli poziomu oleju.

 

a potem dolewasz 2 setki przez odpowietrznik w wybieraku (klucz 17 albo 19 - nie pamiętam) jest pod czarnym kapturkiem przy wajchach z zaczepionymi linkami.

 

Przymierzam się na dniach do wymiany oleju w skrzyni M32 i znalazłem pewne rozbieżności.

Wynika że są 3 korki i nalewa się tym od góry ( nie odpowietrznikiem )

 

2po4bo3.jpg

 

fw0e1e.jpg

 

2dl4z1j.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
Gość Danny boy;-)

Witam! Po przebiegu 2300 km ,został wymieniony olej w silniku i skrzyni biegów (choć Pan z serwisu zapewniał iż nie ma takiej potrzeby i ze nie mieli nigdy problemu z 6 biegową skrzynią od mokki ,ale na moje pytanie ile mieści się oleju w mojej skrzyni powiedział iz 1.3 litra. I juz wiedziałem że Pan nie wie co mówi, po czym wlano do skrzyni 1,8 litra oleju i nie chcieli dolać 200 ml naddatku,to zrobiłem sam. Ale serwis bardzo dziwny z 2 zgłoszeń reklamacyjnych tj. odstęp między słupkiem A a konsolą główną widoczny ,zrobili ale uszkodzili słupek zaciągniety materiał (teraz czekam aż dojdzie 2 poszycie słupka). 2 problem pisk hamulców pierw stwierdzili ze to jedno koło i je zrobili ,nie pomogło potem zrobili wszystkie i pomogło. Więc z 6 dniowego urlopu spędziłem 3 dni w serwisie a chciałem wymienić tylko oleje. Wiec serwis w Zielonej Górze jak dla mnie trochę nawalił.Wszyscy sa mili uśmiechnięci ale nie chodzi tu chyba o to. Bardziej o fachową pracę. A na koniec dodam iż moja żona dostała w tym samym czasie telefon czy jesteśmy zadowoleni z usług serwisu , no jak narazie nie ale może będzie lepiej i Panowie złapią trochę luzu i zaczną troszkę sie bardziej przykładać.

Bo sprzedający nam auto był naprawdę super facet i nawet jak moja żona zarysowała plastik na zderzaku w pierwszym tygodniu użytkowania auta to bezinteresownie pomógł wszystko załatwić , szkoda ze panowie z serwisu z wymiana oleju w skrzyni tak się na mnie patrzyli i wręcz prawie zachwalali oplowski olej ,szkoda ze nie miałem ukrytej kamery bo pewnie mechanicy to juz maja dosć mnie troche ale ja łatwo nie odpuszczam i lubię egzekwować to za co zapłaciłem. Odbiegłem troszkę od tematu ale to dla innych wymieniających olej w skrzyni aby nie czuli sie dziwnie jak mechanicy bedą sie dziwić czemu facet w nowym aucie wymienia olej w skrzyni co jest nie tak....Pozdrwiam i życzę owocnych wymian ..;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ty jesteś zwykły facet, jak to napisałeś.

Wyobraź sobie minę mechaników ASO Opel, kiedy ich kolega mechanik ASO Opel wymienia olej w silniku przy przebiegu 1500km... 3/4 pukało się palcem w środek czoła. Przestali się pukać, jak zobaczyli, co spływa z misy olejowej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Danny boy;-)

No to w praktyce proponuję wywalać akumulator, podstawkę akumulatora, sterownik silnika i korzystać z korka wlewowego, zamiast rewizyjnego albo odpowietrznika...

 

PRZETESTOWAŁEM DOLEWANIE OPLEJU I MOZNA OTKRĘCIĆ WLEW KLUCZEM Z KRZYZAKIEM ALE TRZEBA MIEĆ IMBUS DOBREJ KLSY I DA RADĘ ,POTEM DUŻA STRZYKAWKA JA UŻYŁEM 60 ML ,LUB WĘZYK DŁUGI Z OSADZONYM LEJKIEM I NIE TRZEBA BAWIĆ SIĘ W WYWALANIE AKU I PODSTAWY. JEDYNA NIEDOGODNOŚĆ TO PRZY ZAKRĘCANIU KORKA TRZEBA UWAŻAĆ ,MI SPADŁ NA DOLNE OSŁONY WIĘC SZYBKA DOLEWKA NIE BYŁA AŻ TAK SZYBKA,ALE DZIEKI TEMU ODKRYŁEM ZE W SERWISIE OSŁON PLASTIKOWYCH MI NIE POSKRĘCALI. ARKOS DZIEKI ZA RADY MAM 2 OPLE MOKKE I CORSE C ALE POWIEM ZE STARSZY MODEL JEST FAJNIEJSZY DO SERWISU ,W MOCCE SILNIK JEST NISKO CO UTRUDNIA WSZYSTKIE OPERACJE ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności