Skocz do zawartości

Wymiana oleju w skrzyni biegów


Gość mlodymat

Rekomendowane odpowiedzi

W F17 nie trzeba robić nadstanu. Tam wchodzi o ile pamiętam 1,8 litra. I spokojnie można dać ten olej.

 

ArKos pisał to chyba wie co mówi.

 

Kolego Pczarny4 wymiana nie koniecznie wymaga dostępu z kanału,

na spokojnie można zrobić to samemu.

W dziale "Poradniki" masz moją instrukcje.

Jak coś to podpowiem, moje GG 37146066

 

Czy to taka sama skrzynia jak Moni 1,6 benzyna?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ArKos czy wymiana oleju w skrzyni musi odbyć sie w aso czy można to zrobic na własna rękę. Chodzi mi o gwarancję? Samochód kupiony we wrześniu 2015.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teoretycznie nie można, bo to nieuprawniona ingerencja w podzespoły auta.

Można na własną rękę, ale nie chwalić się tym faktem w ASO...

Chodzi o to, że olej musi spełniać specyfikację GM. Jeśli np. skrzynia ulegnie uszkodzeniu i będzie nienaprawialna, a okaże się, że winą awarii jest olej, to najczęściej olej idzie do ekspertyzy. Jeśli nie spełnia norm to pojawia się problem.

Po prostu warunki gwarancji są takie, że wszelkie czynności przy aucie muszą być wykonywanie w ASO - poza oczywiście kwestiami eksploatacyjnymi: np. psik do spryskiwaczy, naprawa opon, wymiana żarówki etc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Danny boy;-)

 Dany_Boy czytam co napisałeś i nie bardzo rozumie.  Wymieniłeś w skrzyni oplowski olej na oplowski ?

Jaki był koszt tej wymiany oleju w skrzyni ?

 

Nie wymieniłem na olej Dedykowany spełniający wymogi ASO Titan(olej zakupiłem sam), a koszt to 216 zł .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Arkos mam pytanie odnośnie wymiany oleju w skrzyni. mam mokkę 1,6 115KM z 2016r z czerwca, chyba ze skrzynią F17, chyba ponieważ nie mogę znaleźć żadnego symbolu lub napisu. W ksziążce serwisowej jest wpisane MT5, wczoraj byłem na wymianie oleju w serwisie, owszem w silniku wymienili na castrol edge 5w40, taki jak chciałem, natomiast w skrzyni nie mogli, bo brakło im jakiejś uszczelki, pod pokrywą od spodu skrzyni.to znaczy że skrzynia nie ma korka spustowego, tylko trzeba rozkręcać spód skrzyni, aby spuścić olej? uszczelkę mają zamówić i dać znać. olej jaki mam wlać to Fuchs Titan Sintofluid 75W80, powiedzieli też, że w razie problemów ze skrzynią, to będą mogli czepiać się tego, że jest innym olejem zalana.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te nowe F17 nie mają korka spustowego, a tylko wlewowy na wysokości półosi.

Czepiać się innego oleju nie mogą, jeśli spełnia specyfikację GM. Ja osobiście nie wymieniałbym oleju w skrzyni, bo F17 nie cierpi na żadne bolączki. Wymieniłbym go po 60kkm lub 5 latach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z ostatnich wpisów wynika, że do moni 1,6 benzyna ładują teraz skrzynie F17 zamiast D16. Czy ktoś może to potwierdzić ?. Arkos napisałeś, że w F17 nie wymieniałbyś oleju a co ze skrzynią D16 - wymieniać czy nie ?. Po sukcesie fsw  z wymianą sprzęgła chyba również o taka wymianę zaatakuję i przy okazji mógłbym zlecić wymianę oleju w skrzyni.    

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności