Skocz do zawartości

Mokka a Crossland a Grandland


Gość viki2000

Rekomendowane odpowiedzi

Kopiuję mój post z wczoraj z watku "Czy Opel będzie dalej Oplem" w dziale Ogólne

 

edit: no to mamy nowego grandland`a - wygląd całkiem fajny (trochę za dużo plastiku z tyłu auta u dołu), natomiast jak będzie wyceniony tak jak jego protoplasta, czyli 3008 - to mu sukcesu nie wróżę... silniki już od PSA 1.2 (3-cylindówka, podobno udana) i 1.6 oba turbobenzyniaki plus dwa diesle (albo 3). Nie rozumiem, dlaczego nie przewidują napędu 4x4 (przecież takie sprzęgło, to nie wydatek, a do tego zarabiają na tym) tak jak w peugeocie nie ma. Mówi się, że takowy napęd będzie dostępny wraz z wypuszczeniem wersji hybrydowej...

 

Środek auta to oczywiście nowa Astra, Insignia, Mokka X itd... Opel ujednolica wygląd wewnętrzny w swoich autach, a i przód samochodu jest bardzo podobny - zwłaszcza światła. Są już zdjęcia - ale czy to tylko rendery, to nie wiem. Pewnie wiele się nie zmieni w oryginale.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tam zawsze twierdziłem , że litr to może mieć karton mleka, a nie silnik.

 

Jeżeli utrzymali by silniki 1.4T lub 1.6T oplowskie to by było do przeżycia.

 

Z drugiej strony jeżeli pominiemy dynamikę silnika, spalanie ,bo nie wszyscy się kierują tymi parametrami, w sensie nie są one najważniejsze, a jednocześnie jednostka miała by być niezawodna i trwała to to jest jakiś argument, wszyscy tak pluli na 1.4 t 140, a jednak jakoś nie słychać żeby coś złego się działo.

 

Wystarczy zobaczyć co oferuje Toyota  w modelu CHR, 1.2 116 KM to jakieś nieporozumienie, i znamienna mina przedstawiciela salonu po jeździe próbnej, który mówi do klienta - tak, wiem, ten silnik jest h.......

 

Zobaczymy pod koniec roku, wszystko się okaże, będziemy znali szczegóły.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żeby nie było ze chwale francuzów ale mój brat jeździ  od 26 lat peugeotami i nie chce znać innej marki porostu trafił na dobre nie psujące sie autka.Ale ja jeśli by mokka miała być w 100 % francuska to tak jak Arek pisał u mnie zmiana marki samochodu .ja wręcz nienawidzę francuskich aut

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 silniki już od PSA 1.2 (3-cylindówka, podobno udana)

Niestety, nie znam ŻADNEGO udanego silnika 3-cylindrowego...

SMART - kapitalkę się robi ciut ponad 100kkm... Corsa/Agila i jego x10xe - tragedia... włączenie klimy powoduje spowolnienie samochodu. Koncern VAG i jego diesel 3-cylindrowy - okolice 100-120kkm i korby wychodzą na spacer.

Kultura pracy w wypadku tych silników NIE ISTNIEJE. Buda cała drży jak silnik na jałowym pracuje. Matiz i Tico na 3 garach ładniej chodziły, nie wiedzieć czemu.

Zapewniam Was, że ten, kto kupi 3 cylindrówkę, bardzo szybko pożałuje tej decyzji. Tym bardziej w ciężkim aucie (masa ponad 1200-1300kg).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiecie..., dlaczego lecą w dół i ujmują cylinder? Bo normy euro są zaostrzane, a auta mają je spełniać.

Pomyślcie taka octavia silnik 1.0 i też 3-cylindrowy...

Co nie zmienia faktu, że ich zwolennikiem na pewno nie jestem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Istotą ekologii jest ograniczanie emisji szkodliwych substancji. Nie jest istotna ilość cylindrów, tylko pojemność silnika przecież... Czy ktokolwiek uważa, że 1,2 4 cylindrowy zużywa więcej paliwa, niż 1,2 3 cylindrowy? Właśnie jest wręcz odwrotnie. Silnik z 4 garami ma lepszy moment obrotowy i w zdecydowanej większości przypadków i większą moc, pomimo tej samej pojemności co 3 cylindrowiec. To ja się pytam: gdzie ta zasrana ekologia?

To samo DPF-y w dieslach. Wielka ekologia. Vectra 1,9cdti bez DPF-a spala średnio w mieście 6l. Ta z DPF-em wychodzi lekko ponad 7. Bo żeby wypalić DPF-a to trzeba podlać paliwa. Gdzie tu ekologia? Zatrzymają trochę sadzy ale wprowadzą więcej węglowodorów, tlenku węgla i kilka innych szkodliwych substancji. Jedna dupna ściema... 

Dlaczego nie promuje się LPG? To najczystsza z dostępnych form silnika spalinowego. LPG nie emituje prawie wcale szkodliwych substancji. Jakieś zniżki mają ci, co jeżdżą na LPG? W końcu dbają o środowisko. Gówno mają. 

Jestem przekonany i to głęboko, że ten downsizing i ucinanie cylindrów jest przednówkiem do wejścia (masowego) samochodów elektrycznych. Nie wiem kto, nie wiem po co, ale ktoś chce udupić na maksa kraje arabskie, które śpią na ropie naftowej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie śpią na ropie. Akurat nie trafiłeś. Do 2040 roku wg instytutu, którego nazwy nie pamiętam, ropa na ziemi się będzie kończyć. Zostaną zamrożone w 1991 roku złoża ropy na Arktyce. I tu jest jeszcze większą polityka bo prawa do złóż rości sobie wiele podmiotów państwowych lub parapanstwowych. Jest to szacowana data wybuchu kolejnej wojny światowej. Do tego dochodzi konflikt na Bliskim Wschodzie o wodę której kres datuje sie na lata 50 obecnego wieku.

Więc albo przestaniemy korzystać z ropy albo nasze dzieci/ wnuki będą się o nią tłukły.

Stąd mocne kampanie proekologiczne, stąd normy itd. Nie wnikam, że ograniczenia nic nie dają i są złe bo po prostu szukają gdzie mogą. Jest w tym większy sens i logika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Dlaczego nie promuje się LPG? To najczystsza z dostępnych form silnika spalinowego. LPG nie emituje prawie wcale szkodliwych substancji. Jakieś zniżki mają ci, co jeżdżą na LPG? W końcu dbają o środowisko. Gówno mają. 

 

 

 

Właśnie.Nie dość że trzeba dopłacić (ale to już na marginesie) to pierwszy przegląd jest już po roku ,nie po trzech jak w benzyniakach i nie kosztuje np 100 tylko 170.i nie chodzi akurat o te koszty bo się zwracają ale zamiast pierniczyć o ekologi niech ją faktycznie promują np lpg.

 

A co do ropy jeszcze trochę jest to jeszcze pojeździmy parę lat.byle mam z mokki nie zrobili całkowitego Francuza

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności