Skocz do zawartości
markoni

Tylne siedzenie

Rekomendowane odpowiedzi

witam, proszę o poradę z powodu transportu długiego elementu musiałem zrobić podłogę z tylnego szerokiego siedzenia  i wyjąłem zagłówek bo z doświadczenia jak bym nie wyjął to są na nim wgniecenia od siedziska i stało się pas środkowy zablokował tak że nie idzie go wyciągnąć.Dłubałem przy nim długo i bez skutku,Oparcie rozłożone a ja bezradny.Jak bym miał pilnie kogoś przewieżć  to chyba bym pas uciął.. Jaki jest knif aby to naprawić :(

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Pociągnąć mocno zablokowaną taśmę pasa bezpieczeństwa, a następnie zwolnić ją. Mocne pociągnięcie wydobywa niewielką część taśmy ze zwijacza, co z kolei umożliwia wystąpienie niewielkiego zwinięcia taśmy po jej zwolnieniu. To jest wszystko czego potrzeba do zwolnienia mechanizmu blokującego. Pas bezpieczeństwa będzie wówczas działał prawidłowo.

W przypadkach gdy mechanizm blokujący nie ulegnie zwolnieniu, należy udać się do ASO celem wymiany pasa barkowego.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jutro wyjazd do Limanowej będę próbował na miejscu ,ale tak czyniłem mocno pociągnąłem i potem lekko wpuszczałem i  lekko ciągnąłem i nic jak na miejscu tego nie opanuję to w poniedziałek dzwonię do serwisu na Tarnogórską Ale jaja dobrze że jadę w dwójkę

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Niestety usterki nie opanowałem we wtorek do ASO..tylko moja obawa czy mogę rozkładać tył  z wyjęciem zagłówka i kitu mi nie wcisnęli po co zagłówek wyciągnąłem.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Też się zastanawiam po co wyciągać zagłówek, Ja "bagażówkę" z moni robię kilka razy w roku i w niczym one nie przeszkadzają, nic nie gniotą. Przy rozkładaniu oparć mają być wciśnięte do końca i tyle.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Też się zastanawiam po co wyciągać zagłówek,

Nie chce mi się sprawdzać, ale jeżeli ktoś ma długie nogi i siedzenie cofnięte do tyłu to zagłówek przy złożeniu tylnej kanapy będzie chyba przeszkadzał.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

zgadzam się z Sapcio mam fotel cofnięty na tyle aby kolanami nie walić w kierownicę wiem że są tacy kierowcy że są prawie przy szybie bo lepiej widzą drogę. wcześniej nie wyjmowałem i na zagłówku były wgniecenia od kanapy.Jak ma być podłoga to ma być i to równa

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

To ile macie długości? :)

Przy moim 177 siedzenie mam odsunięte tak, że ręce na kierowniku za dziesięć druga mam prawie wyprostowane i składanie tylnych kanap nie sprawia problemu.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

No i opanowane przez Arka.Mechanizm zwijania pasa dobry,przyczyna która kiedyś występowała w tych pasach to można tak powiedzieć błaha.Powinien być zainstalowany plastykowy ogranicznik  żeby w momencie rozłożenia oparcia był pewien luz na pasie.Jest zamówiony.Kiedyś trwała kampania naprawcza odnośnie tego typu pasa  Zagłówki można wyjmować bo w razie jakiegoś transportu trzeba swobodnie regulować fotel tzn wysokość i pochylenie oparcia.   A tak ogólnie to obsługa profesjonalna aż miło jechać :D :D

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

znowu (klapa)z tylnym oparciem,podczas odkurzania zapomniałem ten pas przełożyć tak jak mówiłeś, zagłówka nie wyjmowałem.Oparcie w pozycji10   na 12oparcie złożone. ten pas jest do wymiany.Często wożę wędki karpiowe 180cmi muszę korzystać z tej podłogi. ale odkręciłem tą nakrętkę i na razie nie przykręcam.pytanie mam ponownie dzwonić do ASO czy też mógłbyś w moim imieniu to zgłosić jest on wadliwy bo trochu oparcie opuścisz i już zablokowany mechanizm i  klucz nieodzowny.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Chciałbym zapytać, dlaczego w moim modelu auta nie ma na tylnej kanapie środkowego zagłówka?? Czy to jest norma w oplu czy też może jakieś specjalne przeznaczenie tego fotela?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
36 minut temu, tananga napisał:

dlaczego w moim modelu auta nie ma na tylnej kanapie środkowego zagłówka??

Bo był za dopłatą lub w dodatkowym pakiecie?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi