Skocz do zawartości

Zapraszam do niezależnego serwisu Opel w Siemianowicach Śl.


ArKos

Rekomendowane odpowiedzi

 jak u Was z cenami w porównaniu z innymi niezależnymi warsztatami na śląsku?

Trudno mi się odnieść do innych serwisów, bo nie naprawiam tam aut :D

Może podam ile kosztują niektóre usługi (robocizna oczywiście) odnosząc się do cen ASO:

- wymiana sprzęgła 500-600 zależnie od modelu - ASO od 1000

- wycięcie filtra DPF (zostają czujniki, oryginalna puszka jest otwierana i zamykana po pozbyciu się filtra) + wyprogramowanie ze sterownika silnika - 1000zł - ASO nie wykonuje

- wymiana amortyzatorów tył L+P 150-250 zależnie od modelu - ASO ok. 150zł za sztukę

- wymiana przekładni kierowniczej 250-400 zależnie od modelu - ASO ok. 900-1000

Uważam, że ceny są przyjazne o tyle, że wysoka jakość usługi nie podlega jakiejkolwiek dyskusji. Plusem kolejnym jest to, że klient otrzymuje umyty samochód. I jako kolejny plus: ABSOLUTNIE KAŻDY dodatkowy problem jest uzgadniany z klientem w celu uzyskania akceptacji. 

 

 

 Czy jakbym chciał u Was wymienić olej w skrzyni to nie straciłbym gwarancji

Nie, nie traci się gwarancji. Ważne jest, aby olej spełniał specyfikację GM. Sam wymieniałem w swojej, kilka osób z forum również wymieniało - niektórzy u mnie :)

 

 

 Czy była by możliwość na czas wymiany otrzymania auta zastępczego

Niestety, nie posiadamy samochodów zastępczych. Ale procedura wymiany oleju w skrzyni zajmuje ok. 45 minut, więc chyba nie jest potrzebne auto zastępcze na tak krótki czas? ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak się buduje renomę na rynku... W przyszłości na pewno zaprocentuje większymi obrotami i zyskiem.

Ceny naprawdę przyjazne!

A na fotkach powinien być też umieszczony fachowiec, żeby go można było łatwo rozpoznać :D 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może naprawa niesprawnych hamulców?

Pan nie zaliczył swoim wozidełkiem przeglądu ze względu na niską skuteczność tylnych hamulców. Astra G leciwa :)

Widok nie był jakimś zaskoczeniem, skoro układ nie działał sprawnie. Korozja, korozja i do tego korozja. Klocki z jarzm wybijałem młotkiem. Tarcze też zbijałem młotkiem, ale takim 1,5kg. Dokładne czyszczenie piasty z rdzy, montaż nowych elementów, smar wysokotemperaturowy w jarzma i prowadnice zacisku i można jechać na przegląd. Jestem pewien, że tym razem zaliczy :)

1.jpg

2.jpg

3.jpg

4.jpg

5.jpg

6.jpg

7.jpg

8.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Posiadacze diesli wiedzą, że DPF to udręka podczas typowo miejskiej jazdy. 

Captiva 2,2 diesel, silnik LNQ 184kM.

Na wyraźne życzenie właściciela DPF zdemontowałem, otwarłem, usunąłem, zamknąłem i zamontowałem. :D

Potem kolega dokonał programowej "wycinki" ze sterownika.

Hula smile.png

IMG_20180206_083754.jpg

IMG_20180206_083713.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to tutaj full legalnie :D

Uszkodzona turbina w 1,4T - Mokka. Klapka zaworu upustowego turbiny wpadająca w wibracje i powodująca nieprzyjemny, metaliczny dźwięk. Auto zamulone, nie rozwija pełnej mocy, brak błędów.

Nowe uszczelki, turbina zregenerowana - posłuży troszkę :)

IMG_20180206_121053.jpg

IMG_20180206_121102.jpg

IMG_20180206_144502.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnie jego cyrku i jego małp to nie do końca tak. Trzeba było diesla nie kupować. Wycinanie jest nielegalne i sam proceder też. Gdyby nie było ludzi którzy wycinają nie byłoby kłopotu.

Wciąż nie mogę zrozumieć dlaczego ktoś dopłaca do diesla.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności