Skocz do zawartości

Wymiana oleju silnikowego


fsw

Rekomendowane odpowiedzi

Mi bardziej chodzi o jak najdłuższa żywotność DPFa stąd chęć zmiany.

Auto jest poza gwarancja także wymiany dokonuje samodzielnie.

Mam w planach zamieścić kilka foto poradników z podstawowych wymian.

Na początku jak miałem Corse C też wszyscy korzystali z ASO, tematy na forum świeciły pustkami,

ale póżniej jak autka wyszły z gwarancji to już się zaczęło, aż miło było czytać... ale to tak na marginesie...wszystko jeszcze przed nami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj wymieniłem olej po przejechaniu 3 tys. Km i co ciekawe wyciekło nie 4 litry a 5 litrów zużytego oleju. Samochôd był nowy odebrany z salonu w grudniu 2016r. Zastanawiam się czy to fabryka tyle wlała czy podczas zerowego przeglądu przed wydaniem samochodu. Sprawdzałem wcześniej poziom na bagnecie trudno było zobaczć gdyż nowy olej jest jasny i cały drut bagnetu był mokr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mała pomyłka - auto zakupione w grudniu 2015r.

Jeśli chodzi o jazdę to czułem, że auto jest trochę mułowate, szczególnie od 4 do 6 biegu. Po wymianie oleju i wlaniu 4 litrów o wiele lepiej autko jeździ. Mam pytanie czy jazda na tych 5 litrach oleju mogła poważnie zaszkodzić silnikowi ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli poziom przekroczył max to mogło ci wywalić olej uszczelniaczami. Ale jeśli chodzi o mułowatość - zawsze trochę mniejsza objętość komory w bloku silnika co może mieć jakiś wpływ.

Jeśli nie wyrzuciło ci oleju, teraz masz poziom oleju dobry i mniej mułowaty to pozostaje tylko się cieszyć. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale nie piszcie jakichś niestworzonych rzeczy.

Jakimi uszczelniaczami może wywalić olej, jeżeli ciśnienie wytwarza pompa oleju i wytwarza je na stałym poziomie?

Nadstan oleju w ilości 0,5-1 litr nic nie zrobi w silniku. Niebezpieczna staje się sytuacja, gdy lustro poziomu oleju w misie jest na wysokości ścianek tłoka, gdy schodzi w dół. Wtedy może być grubo. Aby taka sytuacja zaistniała, to trzeba by wrąbać ze 2-3 litry więcej. Dopiero taka sytuacja może spowodować mechaniczne uszkodzenie silnika - pokrzywienie/złamanie sworzni tłokowych albo w skrajnych przypadka urwanie stopy korbowodu tłoka. Jeśli kolega pisze, że spuszczono z silnika 5 litrów, to moim zdaniem nie miało prawa się nic stać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja sprawdzam poziom co 1000km. Olej mam jeszcze fabryczny, po przejechaniu 9000km bagnet pokazuje najwyższy poziom i olej jest czysty. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
Gość raflo83

Szykuje sie z wymiana po 2000km. Wziąć 5w30, czy 5w40? Pytam, bo znajomy załatwia mi Millersa i na stronie Millersa jest opcja doboru i wybór jest 5w40 XF longlife. Silnik 1.4 turbo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności