Skocz do zawartości

Usterki w waszych autach


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

Dobra. Ja uzbierałem listę żali i pojechałem dzisiaj do ASO.

Na zielono napisane to, co będzie robione od strzału i części zamawiają.

Na pomarańczowo to, co jest zależne od dystrykta gwarancyjnego - może wyrazić zgodę a może nie. Znam gościa osobiście i ciężki kaliber z kolesia - strasznie... Zobaczymy.

Na niebiesko - będą weryfikować.

 

1. kampania 15 P 056 - przeprogramowanie modułu nadwozia

 

2. wyciek oleju z misy olejowej silnika - na początek wymienią uszczelniacz przedni jako tańsze dla nich w naprawie i w związku z umiejscowieniem wycieku. W wypadku stwierdzenia wycieku z miski, misa do uszczelnienia.

 

3. szyba opuszczana kierowcy luźna po otwarciu o kilka centymetrów - lata na boki. Rozbiorą i wymienią prowadnice szyby.

 

4. szyba opuszczana kierowcy uchylana piszczy - również podczas jazdy po nierównościach uchylona szyba popiskuje. Jak wyżej.

 

5. bąble na dekorze tapicerki drzwi kierowcy - zostanie podjęta (lub nie) decyzja dystrykta gwarancyjnego o przyznaniu wymiany tapicerki drzwi.

 

6. pofalowana tapicerka siedziska pasażera - przy prawym brzegu. Zamówiono gąbkę siedziska.

 

7. zniekształcone siedzisko kierowcy - przy zawiasie z oparciem. Zamówiono gąbkę siedziska.

 

8. długo się grzeje - silnik osiąga nominalną temperaturę pracy po przejechaniu ok. 10km, spalanie wzrosło. Zamówiono termostat - będzie wymiana.

 

9. kilkakrotnie po uruchomieniu zimnego silnika, wystąpiła początkowo praca na 3 cylindrach. Po minimalnym zagrzaniu się zjawisko ustępuje. Będą sprawdzać cewkę zapłonową i świece.

 

10. praktycznie ciągle przy zimnym silniku (np. po całonocnym postoju) "dziura w gazie" między 2000-2500 obr/min. Po zagrzaniu się z reguły ustępuje. Jak wyżej.

 

11. nierównomierne i nadmierne zużywanie się przednich tarcz hamulcowych.  zostanie podjęta lub nie decyzja dystrykta gwarancyjnego o przyznaniu wymiany tarcz i klocków przednich. Jest niebezpieczeństwo, że kretyn podejmie decyzję o przetoczeniu tarcz, co gówno da, bo klocki znowu porysują tarcze.

 

Zobaczymy co i jak - dam znać, jak będzie załatwione. Jestem upierdliwy, znam procedury GM, obowiązki gwaranta i biegle znam mechanikę, więc nikt mnie w bambuko nie zrobi, ale z tego co widzę i kumaty mechanik i kumaty doradca serwisowy się trafił.

Mam pytanie, prośbę odnośnie punktu 7, mógłbyś wstawić fotkę tego siedziska ? Zauważyłem że też mam jakoś dziwnie pofalowaną skóre w tym miejscu, tak jakby pod spodem brakowało gąbki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o tarcze to pewnie dadzą auto na hamownię i jeśli efekt będzie taki, że hamują dobrze - to nie wymienią tarcz mimo nierównomiernego zużycia. W Serwisie w Szczecinie sam osobiście też zwróciłem im uwagę na to i powiedzieli mi, że producent nie zwraca uwagi na to jak tarcze i klocki wyglądają, tylko jak działają. Tak wiec pewnie nic nie zrobią :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po dluzszej nieobecnosci tez mi sie nazbieralo defektow, w piatek jade po raz enty do aso.Mam pytania:

1.Co jest odpowiedzialne za to ze jak wbijam 2 i 4 bieg( pol na pol) slychac tak jak bym w tworzywo stukal?Gdy delikatnie wybiore bieg jest ok. Usterka objawila sie w wakacje.A nadal na"4" biegu przy ujeciu-dodaniu gazu drozek sie rusza juz ok 3-4mm. Aso stwierdzio Autozoliborz rudnickiego,ze je ok- za niskie obroty. Tylko dziwne, ze majac i 3500tys jest tak samo...

 

2. Czy jadac w korku na 1 biegu z predkoscia 5-10km/h( klima wlaczona ) to trzymajac nieruchomo noge na gazie(sprzeglo puszczone) auto samo przyspiesza i hamuje. Sa wtedy kangurki obroty skacza +200+500 do gory. Chce jechac rowno np 8km/h majac 1100obr to za h...nie da rady bo ciagnie do gory poczy spada i tak w kolko.Jak dodam gazu jest ok. Jak wylacze klime objawy praktycznie ustepuja ale do idealu brakuje. Na gazie i benzynie jest tak samo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

BRZECZY w okolicy kierownicy oraz jak przestawiam nadmuchy badz zwiekszam moc-aso tak maja wszystkie tylko to tak brzeczy jakby zwarcie sie robilo a do tego drzy jakby plastik.

mam wrazenie jakby kierownica ciezej sie kreciła-ale nie panikuje poczekam.

 

Jak dla mnie to auto broni sie wygladem bo wiele bym zmieniła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności