Skocz do zawartości

Dźwięk przy hamowaniu


Gość Wodzo

Rekomendowane odpowiedzi

Od 2 tygodni jestem posiadaczem mokki i po przejechaniu 300km zauważyłem, że przy delikatnym naciśnięciu na pedał hamulca z podwozia wydobywa się dźwięk. Pojawia się to nie zawsze ale coraz częściej, teraz mam 600km. Jak mocniej wcisnę hamulec to cisza. Dźwięk jest taki niemetaliczny ale wkurzający bo ludzie się oglądają. Czy to klocki się układają czy co. Auto garażowane, tarcze czyściutkie.

Fajnie,że takie forum powstało. Przez wiele lat korzystałem z forum zafiraclub. Przyszedł czas na zmianę auta i forum :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 34
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Jest to pokłosie używania układu hamulcowego wyprodukowanego z gównolitu, a nie porządnej i dobrze nawęglonej stali.

Mam tak samo - po nocy pierwsze hamowania są z "szuraniem". Jest to efekt nalotu na tarczach (optycznie wydaje się czyste) - wilgoć w powietrzu + trochę pyłu z klocków. Większość nowych Opli ma tą przypadłość - oryginalne tarcze oplowskie są do dupy. Jeśli chcesz się upewnić czy to faktycznie to, to po nocnym postoju rozpędź się do stówki i bardzo energicznie zahamuj. Jak kolejne hamowanie będzie normalne, bez szurania, to mam rację i musisz się do tego przyzwyczaić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurcze to nie to. Szuranie też z rana czuję ale po mocniejszym przyhamowaniu przechodzi,a to o czy mówię jest głośniejsze i krótkotrwałe jakby się coś zawieszał i po zahamowaniu puszczało. Dziś po przejechaniu kilkudziesięciu kilometrów wystąpiło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak z jednego kola(tym bardziej przod) taki dzwiek, niezdzwil bym sie gdyby pomiedzy tarcza o oslona siedzial kamyk. Mialem tak,zdejmowalem kolo nic nie widzialem.Kilka miesiecy sie bujalem z piskiem w szczegolnosci gdy kola byly skrecone. Po zdieciu tarczy wypadl winowajca i jak reka odjal.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, ja mam manuala. U mnie to występuje po przejechaniu pewnej odległości i to raczej nie jest problem skrzyni. Ciężko jest nawet ustalić czy to z tyłu czy z przodu.Taki głuche przytarcie w chwili dotknięcia pedału hamulca i później cisza. Ja na razie jeżdżę i nasłuchuję. Nie mam kiedy wybrać się do serwisu bo mam daleko,a z drugiej strony jak to wytłumaczyć jak nie występuje cały czas.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności