Skocz do zawartości
osman71

Wymiana foteli-elektryka

Rekomendowane odpowiedzi

Czy ktos przerabial temat zmiany foteli na wersje z elektryka,czy jest to do zrobienia? Mam wersje x elite ale bez elektryki foteli,a mam okazje kupic fajny zestaw skory. Zastanawiam sie czy wystarczy podciagnac tylko zasilanie do fotela,czy to wiekszy problem np ze sterownikiem auta,bo nie zalezy mi na pamieci ustawien.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Zarządza tym BCM, którego trzeba będzie przeprogramować. Problemem może się okazać brak wiązki.

Sama regulacja elektryczna jest niezależna od BCM ale coś mi się kojarzy, że grzanie już jest powiązane - pewności jednak nie mam.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Czyli generalnie taka zmiana mozliwa dopiero po gwarancji...myslalem ze jest mozliwosc podania jakas dodatkowa wiazka z bezpiecznikiem tylko zasilania do fotela,zeby szlo nim regulowac a grzanie odpuscic.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Nie no, można w czasie gwarancji - w ASO. Ale cena zabije. Patrząc w katalog https://opel.7zap.com/pl/car/j13/p/7/21-1/#5 trzeba dwie wiązki foteli kupić, no i dodatkowo przedni panel z wyłącznikami grzania trzeba wymienić. Nawet poza ASO wyjdzie dość droga fanaberia moim zdaniem. Panel jest programowalny, więc z innego auta już zaprogramowany nie będzie chciał poprawnie działać.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ja wymieniałem fotele z pół skóry na skórzane elektryczne i to na gwarancji. Przekładka jeden do jednego. Żadnego grzebania w instalacji. Sprawdź tylko czy masz bezpieczniki od el.foteli (tylna skrzynka w bagażniku) ja już miałem włożone. 2x15A niebieskie.

DSC_1622.JPG

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Czyli wiązka była pod fotele? Ja nie mam wiązki. Jest tylko ta cienka do poduszek.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
7 godzin temu, andriusz napisał:

Ja wymieniałem fotele z pół skóry na skórzane elektryczne i to na gwarancji. Przekładka jeden do jednego. Żadnego grzebania w instalacji. Sprawdź tylko czy masz bezpieczniki od el.foteli (tylna skrzynka w bagażniku) ja już miałem włożone. 2x15A niebieskie.

DSC_1622.JPG

To byloby super! Ale ArKos wspominal ze trzeba to jakos programowac,ze steruje tym BCM,musiales cos takiego zrobic? No i faktycznie jeszcze wiazka...miales wszystko gotowe pod fotelem? Jaka masz wersje mokki?  A jesli chodzi o bezpieczniki,to te 15A sa od ledzwi i cos tam,te duze obok O/B01 i 02 sa od sterowania foteli

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Konkretnie kojarzy mi się nadzór BCM nad grzaniem foteli - nie nad regulacją. Mogę się mylić, więc nie bierzcie wszystkiego co piszę jako wyrocznię. Jak jestem czegoś pewien, to piszę "na bank" albo "na pewno" ;) No a panel na pewno jest programowalny, nowego nie ma problemu zaprogramować, ale kosztuje sporo. Chyba, że to fotele elektryczne bez grzania, to panel odpada.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Na grzaniu to mi nawet az tak nie zalezy,musialbym dodatkowo panel zmienic bo brak przycisku...te wygodniejsze fotele z dluzszym siedziskiem by mi wystarczyly. Musze z ciekawosci zerknac do tej skrzynki czy mam takie bezpieczniki.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Mokka Cosmo RM-2016 Ostatnia wersja Mokki. z pakietem zimowym.(el. nagrzewnica grzane fotele i kierownica) Jak pisałem nic nie trzeba przerabiać, programować i bawić się kabelkami.

DSC_1629a.JPG

DSC_1664a.JPG

DSC_1580a.JPG

DSC_1611a.JPG

DSC_1651a.JPG

DSC_0169a.JPG

DSC_1675a.JPG

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dzieki za info,to wiele wyjasnia. Masz wersje z pakietem zimowym,wiec instalacja do grzania foteli jest fabryczna,najprawdopodobniej w tej kostce jest tez zasilanie do sterowania.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Odbiegając lekko od tematu - w Astrach J panel nie wymagał programowania, ale była różnica w ilości pinów kostki dla wersji z grzaniem foteli i bez.

Przed wymianą trzeba było sprawdzić ile pinów ma instalacja, zdarzało się że instalacja była już gotowa pod panel z grzaniem i w skrzynce bezpieczników przewody też były doprowadzone.

Analogiczna sytuacja była dla grzania kierownicy - wystarczyło zmienić panel, taśmę kierownicy i samą kierownicę.

A wracając do tematu, wiecie może czy montaż foteli z grzaniem i elektryczną regulacją (ale bez podłączenia opcji grzania, wymiany panelu) może powodować jakieś problemy/błędy? Zależy mi bardzo na podparciu lędźwiowym... Czy fotele z anglika różnią się "elektrycznie" - układ pinów w kostce itp.?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Sprawdzilem jak jest u mnie. Skrzynki juz nie mam w bagazniku tylko w komorze i za schowkiem,ale okazalo sie ze bezp 10A w komorze ktory jest opisany jako fotel ledzwie mam i dwa za schowkiem B/T 01 i 06 opisane jako przelacznik regulacji foteli tez mam. Ciekawe...zeby to szlo jakos sprawdzic,czy faktycznie jest wlasciwa instalacja to mozna by dzialac

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Gdyby udało się zdobyć zdjęcie wtyczki fotela z regulacją elektryczną, to można porównać z gniazdem w samochodzie i okaże się czy wszystkie potrzebne styki są obecne.... Taka pierwsza myśl :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Zdjęcia wtyku fotela kierowcy z pełną elektryką, jak również z modułem który jest tylko pod fotelem kierowcy.Fotele z anglika nie wchodzą w grę.

DSC_1611a.JPG

DSC_1612a.JPG

DSC_1656a.JPG

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Bezpieczniki w skrzynce bagażnika mam i ja :) pomimo że seryjne fotele bez grzania i regulacji, tylko półskóra. 

Zaraz popyt na fotele z Europejczyków  wzrośnie i cena również :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
2 godziny temu, miszkoo napisał:

Bezpieczniki w skrzynce bagażnika mam i ja :) pomimo że seryjne fotele bez grzania i regulacji, tylko półskóra. 

Zaraz popyt na fotele z Europejczyków  wzrośnie i cena również :)

Az takiego popytu nie bedzie,spokojnie😉 co do tych bezpiecznikow...mysle ze skoro sa,to chyba jest tez instalacja,bo chyba w puste gniazda by nie wkladali? W tym wszystkim jest dalej jeden problem,zeby byla full opcja musialo by byc grzanie,a tego chyba nie przeskoczy sie ot tak. ArKos juz pisal,ze to jest powiazane z BCM,do tego wymiana panelu...trzeba to na spokojnie przemyslec.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

W Astrach J dokładają ogrzewanie foteli, ostatnio ktoś przekładał fotele z wentylacją z Insigni, więc i tu też pewnie da radę. Gdyby niezbędne było programowanie, to jest prywatna firma która ogarnia elektronikę Opla.., Kwestia motywacji i chęci :)

Mnie bardzo kusi podparcie odcinka lędźwiowego. 

W skrzynce bezpieczników w bagażniku mamy 4 gniazda tj. F9 i F10 - wsparcie odcinak lędźwiowego, F19 i F20 - elektryczna regulacja foteli.

W skrzynce bezpieczników w komorze silnika jest poz. 16 - ogrzewanie foteli.  W każdym z tych gniazd mam bezpiecznik, pomimo że fotel tych funkcji nie posiada....

W tylnym nadkolu znalazłem też dwie luźne wtyczki, a w skrzynce dwa bezpieczniki od przyczepy i haka ... więc może rzeczywiście instalacje są doprowadzone :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
23 godziny temu, andriusz napisał:

Fotele z anglika nie wchodzą w grę.

Z czystej ciekawości technicznej.... Dlaczego?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi