Skocz do zawartości

"Coś" brzęczy w tylnej częsci przy klapie


vitoldo

Rekomendowane odpowiedzi

Może ktoś z Was miał coś podobnego i wie jak zaradzić.

Kiedy jadę po drodze np. z kostki brukowej albo po szorstkim asfalcie to coś z tyłu auta wpada mi w wibrację i brzęczy,. Odgłos dobiega raczej z wnętrza. Podejrzenie moje padło na tylną klapę. Nie miałem dotąd okazji zapytać współpasażera o pomoc w wysłuchaniu dokładnego źródła. Czy to jakiś typowy przypadek?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdziłem ramkę, podłożyłem elastyczne podkładki gdzie się dało.

Brzęczy nadal ale zlokalizowałem w przybliżeniu źródło. Po wewnętrznej stronie klapy bagażnika jest ta duża plastikowa osłona. prawie na całej powierzchni. W środkowej górnej cześci przy wycieraczce ma ona wybrzuszenie. Kiedy tam popukam palcem to rezonuje tak samo jak w czasie jazdy.

Nie wiem jak się demontuje ten plastik i oczywiście nie próbuję bo pewnie bym urwał zaczepy. Może jest gdzieś filmik ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten uchwyt do zamykania klapy ma 2 ruchome prostokątne zapadki reagujące na wcisk. Przy wyciąganiu uchwytu trzeba je wyciągać na zewnątrz czy właśnie wciskać?

I ogólnie, czy przy wyciąganiu całej plastikowej osłony z zatrzasków ryzyko ich wyrwania jest duże / średnie / małe? Oczywiście nie robiłem tego więc nie wiem jak to zrobić i mogę niechcący zdewastować ten plastik więc się zastanawiam czy robić to samemu czy przerzucić ryzyko na kogoś innego. Co radzisz?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@vitoldo a zrobisz doby uczynek i pstrykniesz fotkę klapy od wewnątrz po zdjęciu plastikowej osłony? chcę zobaczyć jak poprowadzili kabelki do klamki i oświetlenia tablicy.

U mnie przy lampkach tablicy są bardzo krótkie przewody i żeby wyjąc żarówkę, muszę pomagać sobie cienkimi szczypcami bo nie można odsunąć/wyciągnąć oprawki dalej na zewnątrz...   

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Nie było na szczęście potrzeby "pruć" osłony klapy.

Jednak mam wyjątkowo tandetną ramkę pod tablicę rejestracyjną. Mimo podklejania meblowymi podkładkami brzęczało więc założyłem, że nie tu jest problem.

Dopiero kiedy podłożyłem między ramkę a karoserię przyciętą na cały wymiar piankę o gr. 3-4 mm, pomogło definitywnie.

Co za dziadostwo taka ramka. 🙄 Przykręcona porządnie dwoma wkrętami, a brzęczy jak głupia. Miała podklejonych 6 piankowych czarnych podkładek, ja dołożyłem kilkanaście filcowych i nic. Dopiero ten kawał pianki załatwił sprawę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności