Skocz do zawartości

Konto OnStar przy kupnie używanego auta


vitoldo

Rekomendowane odpowiedzi

Kupiłem używane auto i zapewne miało wstępnie aktywowane konto OnStar przez dilera. Zapomniałem o to zapytać w ASO. Auto jest już od dzisiaj po gwarancji ale konto mógłbym reaktywować dla siebie tylko pytanie jak to zrobić.

Wiem, że po 13 miesiącach ta opcja jest płatna. Nawet nie wiem czy poprzedni właściciel aktywował to konto więc nie wiem czy liczyć na cud, że jednak nie aktywował i trafi mi się 13 m-cy bezpłatnego OnStar.

W poniedziałek wybieram się do ASO na wymianę oleju i filtru. Jak najlepiej zagaić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przycisnij niebieski przycisk i poczekaj az konsultant sie odezwie i wszystko wytlumaczy - bardzo sprawnie to dziala i niezly to bajer :) Ja 2 tyg. temu aktywowalem sobie ten system na 3 miesiace bo byl bezplatny dla mnie jako nowego uzytkownika...zaznaczam ze auto kupilem uzywane i przez 2 lata pierwszy wlasciciel nie uzytkowal wogole tego systemu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aha czyli miałeś podobny przypadek jak ja 😊

Hmm 3 miesiące to nie 13 ale zawsze coś. A wiesz coś o kosztach abonamentu po 3 miesiącach? Bo wszedłem na stronę OnStar ale oprócz ogromniastych zdjęć rozlicznych konsultantek nie mogę tam doszukać się najbardziej pożytecznej informacji: ILE.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdy dzisiaj aktywowałem sobie OnStar zadałem to pytanie. Żadnej decyzji jeszcze nie ma. Na pewno 01.01.2021  OnStar nie będzie już funkcjonował. Czy PSA w zamian zaoferuje dotychczasowym klientom inny system o podobnych właściwościach? Nie wiadomo. Trochę słabo to wygląda bo gdyby PSA chciało kontynuować to już dzisiaj wysłałoby kilka uspokajających sygnałów dla klientów OnStar. A tak się nie stało. Ja przypuszczam, że utrzymanie takiego systemu jak OnStar jest dość kosztowne i niekoniecznie przynosi zyski. PSA jest nastawiony raczej na oszczędności i zapewne nie jest zainteresowany utrzymaniem systemu. Z drugiej strony z tego co czytam system eCall to wymóg w świetle unijnych przepisów dla każdego nowego auta i tak czy inaczej coś w zamian powinno si,ę pojawić :

https://www.autofakty.pl/aktualnosci/system-onstar-wylaczony-w-autach-opla-vauxhalla/

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I ja nie wiedziałem, że ten OnStar to taki wypas 😃. Wg mnie najbardziej przydatne funkcje:

1. Ile razy mi się zdarzyło myśleć: zamknąłem czy nie zamknąłem? Tutaj pstryk w apkę, zamykam i już jestem pewien. Raz w tygodniu będę tego potrzebował bo skleroza nie boli ale się rozwija 😉

2. Przesyłanie danych do nawigacji - wg mnie może być przydatne czasami.

3. Zdalny odczyt przebiegu - zawsze mechanik czy ASO o to pyta gdy auto stoi na parkingu. Teraz apka poda dokładny stan licznika w 15 sekund..

3. Lokalizowanie auta trąbieniem na dużym parkingu - ze 2 razy w życiu potrzebowałem tej funkcji.

5. Inne diagnostyki to już rzadziej, chociaż np. dla zabawy można przed snem sprawdzić czy ciśnienie w oponach nie odbiega od normy 🤣

 

26-08-2019

Refleksje po wakacjach. Opcja nr 2 - rewelka. Nawigacja w aucie ma tendencję do udawania głupiej i są trudności ze zrozumieniem przez nią wprowadzanych danych do celu. Głosowo to porażka ale nawet z klawiatury bywa niełatwo. A tu aplikacja mobilna z włączonym OnStar znajduje bez problemu interesujący mnie adres / obiekt i błyskiem przesyła dane do nawigacji auta. Nawet gdy jest ono daleko ode mnie i wyłączone. Wsiadam, włączam, nawigacja melduje, że ma nową wprowadzoną lokalizację. Ameryka 😀

Gdyby ten pakiet OnStar był ciut tańszy albo gdybym ja więcej jeździł w trasy to bym się nie zastanawiał i brał.

 

03-12-2019

Od 2 miesięcy kupuję ten pakiet. Gadżet nie gadżet, nie wiadomo kiedy takie coś się może przydać. W sumie rocznie te koszty nie są porażające. Bedzie przykro gdy 31-12-2020 to się skończy i zostanie "goła" funkcjonalność OnStar czyli doradca w "chmurze" i więcej nic. Ale i to dobre.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Przyszły mi mailem świąteczne życzenia od OnStar:

 

Wszystkie usługi OnStar i Wi-Fi przestaną być dostępne w dniu 31 grudnia 2020 r. Po tym terminie usługi OnStar, zarówno darmowe, jak i płatne, w tym także usługi reagowania w nagłym wypadku, nie będą już dostępne.

 

Hej kolęda, kolęda....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności