Skocz do zawartości

Wymiana oleju w skrzyni

markoni

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,mam takie pytanie w związku z olejem.W styczniu ,ponieważ uszczelniali mi skrzynkę dałem im 3 litry  fuchsa titan  sintofluid 75w80 a wlali 2l  miałem 35 tys a mam44,500 w związku z czym bo mam litr a szkoda żeby stał w garażu czy można zrobić dolewkę i ile faktycznie bo już się pogubiłem w tym temacie.Skrzynia B14 net dzięki za informację

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Nie czytasz forum. Kilka razy przewijało się, że poprawione skrzynie są od 2012 roku i wchodzi do nich 1,8L oleju, a wymienia się co 60 tys.

Co chcesz dolewać? W jakim celu?

Przestańcie popadać w skrajności, bo w wielu wypadkach takie działanie nosi cechy "zagłaskać kotka na śmierć".

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

3 godziny temu, markoni napisał:

Witam,mam takie pytanie w związku z olejem.W styczniu ,ponieważ uszczelniali mi skrzynkę dałem im 3 litry  fuchsa titan  sintofluid 75w80 a wlali 2l  miałem 35 tys a mam44,500 w związku z czym bo mam litr a szkoda żeby stał w garażu czy można zrobić dolewkę i ile faktycznie bo już się pogubiłem w tym temacie.Skrzynia B14 net dzięki za informację

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

• 3 months later...

Troszkę odpuściłem sobie obecność na forum z racji nadmiaru obowiązków,

ale teraz w okresie jesienno-zimowym kiedy wieczory są długie powoli odrabiam lekturę czytając zaległe posty.

Arek z tego co było na forum to:

w starej skrzyni było 2,4 L -->> po dolewce powinno być 2,7 L

w nowej skrzyni było 1,8 L -->> po dolewce powinno być 2,2-2,3 L

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

• 4 months later...

Witam. Pytałem fachowców ze skrzynie.pl Zdecydowanie zalecają lać 2,2 l przy wymianie. Oczywiście nowy olej GM 1940004 lub preferowany przez nich Fuchs. W 2012 roku pojemność skrzyń ponoć się nie zmieniła. A dlaczego w ASO mają zalecenie lać 1,9 tego nie wie nikt

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

1 godzinę temu, Farkas napisał:

W 2012 roku pojemność skrzyń ponoć się nie zmieniła.

Bzdura.

Czytaj forum,. dowiesz się szczegółów, których widać panowie nie znają, a podobno się specjalizują w skrzyniach... wstyd trochę, strzelają sobie w stopę. O zmianie ilości oleju dowiesz się pytając ASO.

Oprócz forum wujek google pokaże różnice - nie tylko jeśli chodzi o pojemność oleju ale i o zmiany konstrukcyjne, na przykład https://stillrunningstrong.com/car-maintenance/m32-gearbox-bearings/

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi