Skocz do zawartości

Mokka 1.4 Turbo 140kM


Rekomendowane odpowiedzi

Gazu z reguły spala 15-20% więcej od benzyny. Gaz ma mniejszą masę z litra - jednym słowem litr benzyny jest cięższy o ok. 15-20% od litra gazu. Auto na poprawnej mieszance paliwowo-powietrznej (czyli fachowo stosunek stechiometryczny mieszanki) spala 1kg paliwa na każde 14,7kg powietrza. Skoro gaz jest lżejszy wagowo w objętości litra, to i spala go więcej.

8 litrów LPG to bardzo dobre spalanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 203
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Gazu z reguły spala 15-20% więcej od benzyny. Gaz ma mniejszą masę z litra - jednym słowem litr benzyny jest cięższy o ok. 15-20% od litra gazu. Auto na poprawnej mieszance paliwowo-powietrznej (czyli fachowo stosunek stechiometryczny mieszanki) spala 1kg paliwa na każde 14,7kg powietrza. Skoro gaz jest lżejszy wagowo w objętości litra, to i spala go więcej.

8 litrów LPG to bardzo dobre spalanie.

HURA.Ale może to mieć związek że rzadko przekraczam 110 km/h nawet na trasie szybkiego ruchu,czy S-ki.Po zawale (a mam 45 Lat) staram się nie szaleć i niestety strasznie zwolnilem jazdę samochodem jak i tempo życia.Kiedyś to by było na pewno większe spalanie paliwa i gazu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Sdiełałem dziś fotexy komputera pokładowego...

 

64739fc9633db843.jpg

 

9894e07ce9e5ca1d.jpg

Jak wy to włączacie że wszystkie wskaźniki naraz się pokazują. Ja każdy detal muszę oddzielnie odczytywać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie rozumiem... jest manetka, sie przełącza...

Właśnie cholera że nie przełącza A chciałem wam pokazać ile mi spala tego gazu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak masz z LPG to może być inne oprogramowanie. Chyba, że masz inny wyświetlacz - ten biedniejszy.

Wyświetlacz mam taki jak ty ale kurcze coś mi się zdaje ze oprogramowanie inne bo jeszcze mam na nim kilka pozycji odnośnie gazu ,nawigacji ilości kilometrów do przejechania na paliwie ,na gazie i razem łącznie,średnia na paliwe średnia na gazie i średnia paliwo-gaz.Ale tak włączyć jak ty masz na zdjeciu jakoś mi się nie udaje.A może źle właczam,ustawiam.Będę jeszcze próbował. A ty jak to ustawiasz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj zatankowałem Mokkę pod kore do pełna. Komputer wskazywał że mogę jeszcze przejechać 89 km. Zatankowałem dokładnie 51,46 l przy pojemności zbiornika 52 l. Czy jest możliwe że tankowanie pod korek powiększa pojemność zbiornika o jakieś 7 litrów?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności