Skocz do zawartości

Mokka 1.6 115kM


Rekomendowane odpowiedzi

Gość bojalekt

Ja mam w cyklu miasto / trasa - 8,9 .... według komputerka - 80 % miasto 20 % trasa ... :):)

Czasami nawet troszkę poniżej ... 8,7

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Buzka23

Moja mokka na przeglądzie wiec na ślub jechałem zastępcza astra J z silnikiem 1.6 benzyna i to strasznie pali. 300 km trasy i spalanie ponad 7 litrów na 100 km z komputera. Mokka na tej trasie schodziła poniżej 6

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość bojalekt

Jest to realne przy równej jeździe około 90 km/h.

Na trasie konkretnie autostradzie bez szaleństw taki wynik jest osiągalny ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość radar22

Wreszcie na trasie (bez autostrad) i trochę w mieście (~800km) mokka spaliła 6,1-6,2l/100 :) (średnia prędkość około 58km/h) :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja chcę ten Twój silnik ... :) w Mojej Moni ...

Myślisz, że coś to zmieni? :) 

Różnica prawdopodobnie) wynika z odmiennych warunków eksploatacji.

U mnie najpierw ruch pozamiejski ok. 15 km, potem miejski, ca. 5 -6 km, i powrót drugie 15 km, czyli mamy odwrócone proporcje - pozam. ~80%  i  miejski ~20%.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość bojalekt

Myślisz, że coś to zmieni? :)

Różnica prawdopodobnie) wynika z odmiennych warunków eksploatacji.

U mnie najpierw ruch pozamiejski ok. 15 km, potem miejski, ca. 5 -6 km, i powrót drugie 15 km, czyli mamy odwrócone proporcje - pozam. ~80%  i  miejski ~20%.

No jasne, jakoś przeżyje te 2 litry ... :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

witam,

używam 1.6 benz. wersja podstawowa. po mieście nie problem zejść do 8 litrów jeżdżąc delikatnie, przy piecu średnia z kilkudziesięciu km 10,2... ogólnie pali mi po mieście ok. 9 litrów. jeżdżę zazwyczaj bez klimy, Kraków, korki itd. Mierzone lejąc po korek za każdym razem. wczoraj zrobiłem ponad 400 kilometrów Kraków-Zambrów spaliła 7.9 ... z powrotem tankowanie pod Wawą od strony Radomia i dojazd do Krk 285 km - weszło 20 litrów czyli 7/100... jazda nie ekonomiczna ... w porywach 140-150... wyprzedzanie. Brak korków w Wawie. Spalanie jak dla mnie bardzo dobre. Kiedyś jadąc 100 km z Muszyny do Brzeska jechałem za innymi autami, nieprzekraczając 100km/h .. komputer pokazywał 5.5 litra. Ale już wiem że on przekłamuje na korzyść auta co najmniej 0.7 litra. Nie wiem jak go kalibrować. Spalanie autostradowe natomiast przypomina podróż V8... Dramat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

Witam,

Po 770 km spalanie wg komputera 8,3. Jazda po 14 km w cyklu mieszanym.

Trzymam się prawie kurczowo 2000 obrotów, słucham wskazówek do zmiany biegów.

Temperatura otoczenia ujemna. Temperatura kokpitu ustawiona na 18 (bez klimy).

Czy jest błędem ustawianie temperatury kokpitu (wspomniane 18-20) na zimnym silniku.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności