Skocz do zawartości

Jaki Olej do 1.4T


Jarek

Rekomendowane odpowiedzi

  • 4 tygodnie później...

Na liczniku 3425km. Jestem świeżo po wymianie oleju w silniku 1.4T. Pakiet z ASO 199 zł za olej + filtr. Dodatkowo załapałem się na kampanię związaną ze światłami adaptacyjnymi. Uaktualnienie sterownika (kampania od okolic 14 czerwca). Wszystko w ASO zajęło nieco powyżej godzinki.

Do tej pory regularnie sprawdzałem poziom oleju i żadnego ubytku nie zaobserwowałem :-D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja metoda pomiaru, o której wspominałem na forum, pozwala jednak stwierdzić zużycie oleju. Oczywiście dużo, dużo mniejsze niż książkowe 0,6 l / 1000 km, ale ubywa. Po 3700 km ubyło mi ok. 0,3 l. Oczywiście za każdym razem dodatkowo robię pomiar metodą "bagnet do oporu" - zawsze wychodzi zużycie "0".

 

Powinno dać to do myślenia, bo jeżeli przy tej metodzie nie wykazuje zużycia oleju, to przy moim sposobie pomiaru poziomu, oleju widoczny np w połowie skali też nie powinien się zmieniać , a tak nie jest. 

Może ktoś to wytłumaczyć ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"

Może się więc zdarzyć, że jeżdżąc tylko na krótkich odcinkach z domu do pracy i z powrotem, przez długi czas nie zauważymy żadnej zmiany – zawsze kiedy zajrzymy pod maskę, poziom oleju będzie w normie. Wystarczy jednak wyjechać w trasę, by po przejechaniukilkudziesięciukilometrów, odnotować znaczny ubytek oleju! Jak to możliwe?

Otóż kiedy silnik przez dłuższy czas jest rozgrzany, lżejsze frakcje, w tym paliwo, szybko odparowują z oleju. Co więcej, jeśli jedziemy przez dłuższy czas z dużą prędkością, silnik ma prawo spalić więcej oleju niż zazwyczaj. W efekcie zupełnie nieoczekiwanie może zapalić się czerwona kontrolka ciśnienia oleju. A wtedy jest (prawie) za późno na reakcję!  " z auto świata

 

Zużycie mniejsze niż w książce 0,6l / 1000km to też miałem. Na 6-7tyskm ubyło mi ok 1/3 z pomiędzy min/max sądzę, że to jakieś 0,3l całkiem nieźle. W nocy zrobiłem trasę blisko 1000km(ciągiem). Teraz patrzę i muka bagnet wyjątkowo suchy, jakieś krople na nim(na ząbkach od skali). Dolałem już 0,4l i jakoś pokazać się min mi nie chce-może przez to że silnik jeszcze ciepły- bo jeździłem niedawno.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności