
szary1977
Forumowicz-
Postów
16 -
Dołączył
-
Ostatnia wizyta
Treść opublikowana przez szary1977
-
Oryginalny koncentrat oplowski DEX-COLL rozcieńczony 1:1
-
Problem już rozwiązany, wymieniony płyn chłodniczy.
-
Ale otworzy go jak sterownik stwierdzi że jest większe obciążenie silnika ( bierze pod uwagę obciążenie silnika, temperaturę zewnętrzną itd ) a jak masz na dworze np. 3 stopnie i auto nie ciągnie żadnej przyczepy bądź nie wspina się pod górkę to otworzy się normalnie bez wspomagania grzałki przy 103 stopniach a chłodnica jak jest drożna to bez problemu go szybko schłodzi. Ten system jest w wielu markach, w niektórych jest nawet tak że jak grzałka jest uwalona to nie działa klima ( ale wystarczy dać żarówkę 5 W w obwód grzałki i klima działa ?)
-
Wiesław wentylator się nie załącza bo ciecz w chłodnicy nie osiąga jeszcze takiej temperatury komp mi pokazał 23 stopnie ale czujnik jest tu przy wylocie chłodnicy a testy robiłem ja było na dworze jakieś 3 stopnie i w czasie jazdy żeby silnik miał obciążenie i się szybciej zagrzał.
-
Sorry ale w korku jest zaworek który ma się otworzyć przy zadanym ciśnieniu akurat w oplu jest 1.4 bara, każdy układ chłodzenia ciśnieniowy ma zworek. Jak mam podobny problem przy autach to najpierw sprawdzam przy jakim ciśnieniu otwiera się zaworek pompką podciśnieniową-ciśnieniową ( Taka pompka ) jak i inne podzespoły silnika które odczytują ciśnienie bądź podciśnienie.
-
Właśnie jestem po teście płynu chłodniczego G-12 i przy temperaturze 85 stopni zaczęło wrzeć( prawie jak alkohol ?) a wedle specyfikacji producenta powinien zawrzeć przy 110 stopni, zobaczę przy jakiej temperaturze zawrze oryginalny nie rozcieńczony płyn.
-
Znam zasadę działania układu chłodzenia wiem że jest ciśnieniowy tylko że mi wy wywala tyle płynu że po dwóch dnia jest go tylko 1/4 w zbiorniczku i wszystko mokre od strony przelewu. A podczas testu UPG to nigdy mi tak nie wywalał tylko ciśnienie uchodzi przez menzurkę a tam mi dosłownie choćby nagle dostało mega ciśnienia. A odnośnie wrzenia to każda ciecz ma inną temperaturę wrzenia a termostat otwiera się w oplu przy ok.103 stopniach komp pokazuje mi ok 105-107 stopni i dopiero się otwiera duży obieg. Zrobiłem test ciśnieniowy układu i korek zaczął puszczać przy ciśnieniu 1.4 bara czyli ok, wziąłem na próbę ten płyn żeby zobaczyć przy jakiej temperaturze będzie wrzenie. Przecież jak bym zalał go wodą to by termostat nie zdążył się otworzyć i już by wodę wywaliło bo przez wrzenie wytworzyło się wysokie ciśnienie.
-
Układ jest szczelny zaworek otwiera się przy ciśnieniu 1.4 bar, i jak już wyrzuci jakąś część płynu to później już jest spokój tylko że płyn jest dużo poniżej kreski. Chcę sprawdzić płyn chłodniczy jaką mas temperaturę wrzenia bo gazownik zalał mi go borygiem a jak patrzyłem to temperatura wrzenia jest 106 stopni a komputer pokazuje mi że termostat otwiera właśnie przy takiej temperaturze i myślę że to może być przyczyną bo jak robiłem test szczelności UPG to też wywalił mi płyn tak jakby się zagotował. A oryginalny płyn jest bardziej gęściejszy niż płyn z stacji który jest dobry do dolewki i do aut co termostat się otwiera przy temperaturze 87-90 stopni.
-
Witam serdecznie mam problem z mokka x 1.4 turbo a problem polega na tym że wywala płyn chłodniczy po na nagrzaniu się a dokładnie jak się nagrzeje termostat otwiera się w granicach 103-107 stopni , termostat wymieniony na nowy oryginały, test na UPG zrobiony i uszczelka nie jest uwalona. A płyn chłodniczy jest zalany nowy ( borygo ORLEN) tylko według specyfikacji temperatura wrzenia tego płynu jest 106 stopni. Czy to może być przyczyną wywalania płynu chłodniczego na zewnątrz? Myślę czy by nie dolać oryginalnego koncentratu bez rozcieńczania żeby zwiększyć temperaturę wrzenia.
-
Ja ostatnio wymieniałem i kupiłem z brembo za 170 pln
-
Tylko to jest test wężyka odmy a trzeba jeszcze zerkać czy jest zaworek w kolektorze zwrotnym i czy prawidłowo działa i czy membrana odmy nie jest pęknięta.
-
Też kiedyś walczyłem z błędem P1101 i czyszczenia przepustnicy nic nie pomogło ( może na krotko ale za chwile błąd wracał) a jak się okazało do winowajcą był zaworek w kolektorze ssącym, teraz jak mam błędy P01731, P0299 lub P1101 to atakuję odmę, w dwóch oplach wymieniłem kolektory ssące na takie po regeneracji a jeden kline zgodził się na test typu zaślepienie tego otworu w którym powinien być zaworek, test zdał egzamin i na razie jest spokój (1,5 roku)
-
Po prostu masakra to jest chyba reaktywacja opla corsy z 2003r. z małym lifting'iem
-
Moja jest z 2017 i to mnie zdziwiło bo w wcześniejszych astrach H i J miałem te komunikaty, a wyświetla choć komunikat o niskim stanie płynu spryskiwaczy?
-
Szukałem ale nie znalazłem ( widocznie leniwie szukałem) dzięki za szybką odpowiedz. To wnioskuję że się cofają z tym wyposażeniem.
-
Witam serdecznie mam pytanie czy mokka x posiada komunikat o spalonej żarówce, bo ostatnio spaliła mi się tylni postój i na desce nie miałem żadnego komunikatu, dzisiaj wypiąłem wtyczkę w światłach mijania i również nie było żadnego komunikatu.