Skocz do zawartości

Opel Mokka 1.4T 4x4 2012r. - Kontrolka olej znika/pojawia się


arek95837

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć wszystkim, piszę zapytanie do was  bo w Internecie nie znalazłem nic co to może być, a może ktoś na forum miał podobny problem.

Problem polega na tym że auto normalnie działa, ale gdy po przejechaniu kilku km, dziś np 3km zrobiłem to max , i gdy zgaszę auto a następnie po odczekaniu 30 sek w górę odpalę auto wyskakuje kontrolka oleju. Po zgaszeniu auta i ponownym odpaleniu od razu bez czekania kontrolka oleju już się nie pojawia. I tak można powiedzieć że to jest powtarzalne, tylko kiedy odczekam te 30sek  w górę to kontrolka oleju w 95% wyskakuje, ale przed jej wyskoczeniem odraz mogę rozpoznać że wyskoczy gdyż słychać jak by silnik nie wiem jak to ująć "klekotał" wydaje mi się jak by wolniej chodził nie tak płynie i wtedy jestem pewien że kontrolka oleju wyskoczy. Gdy odpalę od razu słychać że silnik pracuję równomiernie bardziej płynie i co za tym idzie kontrolka nie wyskakuje. Dodam że silnik musi się rozgrzać, na zimnym ten problem nie występuje. 

Co zrobiłem z tym faktem? -> Wymieniłem dla pewności czujnik oleju na nowy i problem dalej się pojawiał, oczywiście pierwsze co też zrobiłem sprawdziłem poziom oleju i tak był na odpowiednim poziomie oraz udałem się do serwisu gdzie  mechanik zrobili diagnostykę i nic nie wykazało, i kazali jeździć dalej i wrócić po 2 tygodniach na ponowne sprawdzenie bo jak oni próbowali to im kontrolka oleju nie wyskoczyła. Ale wyskakuje dalej a ja nie wiem co robić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przebieg to 139 tyś. km. System filtrów to hengst. Zamówiłem zegar mechaniczny do mierzenia ciśnienia oleju, także jak tylko przyjdzie zrobię pomiary. Czy mogę od razu zapytać jakie ciśnienie powinno być na zimnym-ciepłym? 

Nie wiem czy to ważna informacja czy też nie ale wspomnę że nie wymieniałem filtru powietrza przez co najmniej 2 lata, po dzisiejszym sprawdzeniu nie był w tragicznym stanie, myślę że jak bym go dobrze oczyścił to by jeszcze był, ale dla pewności zamówiłem nowy filter powietrza. Filtr oleju był wymieniany w marcu na serwisie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności