Skocz do zawartości

Ładowanie przez usb


Gość Adam 1

Rekomendowane odpowiedzi

Jak w temacie.Jak ładujecie swoje telefony, smartfony w samochodzie?Przez dostępne usb,czy z zapalniczki.Dlaczego zadaje to GŁUPIE PYTANIE bo nabyłem nowego smartfona i tam gdzieś pisze żeby nie ładować bezpośrednio kablem podłączonym do usb samochodu tylko specjalnymi ładowarkami z zapalniczki.Trochę śmieszne jak mam usb w samochodzie i kabel z końcówkami pasującymi to tego typu ładowania a tu mi każą kupić ORYGINALNĄ ładowarkę pod zapalniczkę.

Jak wy podłączacie ,ładujecie telefony

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam podłączonego tableta nexus7 2013 LTE pod gniazdo zapalniczki, chociażby dlatego że port usb nie dałby rady go doładowac podczas używania np automapy na tablecie.

Nie wiem skąd wziąłeś informację że na porcie usb jest napięcie 12v. Porty usb dają 5v przy usb 2.0 natężenie prądu to 500mA. Jeżeli dedykowana ładowarka do mojego tableta to 3.1A, a port usb daje tylko 0,5A to odpowiedź jest prosta.

Ps. Chyba że jestem niedoinformowany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Mokce jest o tyle spokój, ze jest przecież pełen kontakt.

Co do ładowarki to one nigdy nie sa takie wydajne. Pamiętaj, ze samo usb bedzie jeszcze mniej wydajne niż ładowarka samochodowa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Nie wiem skąd wziąłeś informację że na porcie usb jest napięcie 12v. Porty usb dają 5v przy usb 2.0 natężenie prądu to 500mA. Jeżeli dedykowana ładowarka do mojego tableta to 3.1A, a port usb daje tylko 0,5A to odpowiedź jest prosta.

 

 

 

Właśnie nie wiem skąd to wziąłem?Przecież w usb nie ma 12v tylko jak piszesz 5v przy usb 2.0.chyba myślałem o zapalniczce.Dzięki za zwrócenie uwagi.

Czyli krótko nie ma co kombinować tylko oryginalną ładowarkę samochodową kupić do tego smartfona.?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kup dobra ładowarkę, np nokii. Ja kupiłem najpierw ladowarke za 20 zł która nie dopasowywała telefonu, pózniej kupiłem jakaś mega rozbudowana to przy jej użyciu robi zakłócenia radia. Wkurzyłem sie i kupiłem ładowarkę nokii i działa bez problemu.

 

A nie mozesz tego ładować z kontaktu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

A nie mozesz tego ładować z kontaktu?

No właśnie .I sprawa rozwiązana,się będę pierniczył z ładowarkami samochodowymi.A szczerze to w ogóle o tym nie pomyślałem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam podłączonego tableta nexus7 2013 LTE pod gniazdo zapalniczki, chociażby dlatego że port usb nie dałby rady go doładowac podczas używania np automapy na tablecie.

Nie wiem skąd wziąłeś informację że na porcie usb jest napięcie 12v. Porty usb dają 5v przy usb 2.0 natężenie prądu to 500mA. Jeżeli dedykowana ładowarka do mojego tableta to 3.1A, a port usb daje tylko 0,5A to odpowiedź jest prosta.

Ps. Chyba że jestem niedoinformowany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ustawiłem na środku..dla mnie to najbardziej odpowiednie miejsce, ale dla Ciebie może być niewygodne. Jeżdżę 2/3 drogi po autostradzie, więc ograniczenie widoczności mi nie przeszkadza. Jeżeli ktoś jeździ w charakterze kuriera i musi co chwilę zmieniać trasę jest to na pewno niewygodne bo odległość od tableta jest dość duża, w moim przypadku ustawiam trasę i lecę 1500 km.
Prawdopodobnie można by umieścić bardziej do środka auta i niżej, w miejscu przed wyświetlaczem radia, wtedy mozliwe by było klikać w tablecie, widoczność drogi byłaby lepsza, ale nie byłoby widać wyświetlacza radia. 

 

a9186c3d34075040med.jpg

 
Ps. Za trzy lata jak skończy mi się gwarancja FlexCare to możliwe że zmienię radio  na cos takiego http://pl.aliexpress.com/item/8-Quad-Core-Android-4-4-4-OS-Special-Car-DVD-for-Opel-Mokka-with-1024/32481634564.html?isOrigTitle=true
A może ktoś wie czy zmiana radia wiąże się z utratą gwarancji??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość kamil_balcerowski

Ja zawsze mam podpięty telefon (iPhone 5S) pod USB i korzystam z wszystkich jego możliwości (sieć, stitcher, podcasty itp) i ładuje się bardzo szybko. 
Na pewno jest to ingerencja w instalację elektryczną pojazdu, więc o gwarancji zapomnij. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności