Skocz do zawartości

Dziwne zachowanie GPS nawigacji


Gość gldfish

Rekomendowane odpowiedzi

Gość gldfish

Zamówiłem antenę GPS i będzie wymieniona. Może to pomoże. Co ciekawe mam od niedawna w scenicu problem z pozycją GPS. Tam jednak najprawdopodobniej wiąże się to z zerowaniem tygodni w kalendarzu w kwietniu 2019 i trzeba wgrać nowy soft. Oby tutaj pomogła sama zmiana anteny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jeśli "stara" antena nie będzie Ci potrzebna, to możesz ją rozebrać i podzielić się zdjęciami na których będzie widoczny typ/model modułu anteny GPS, oraz styki/podłączenie przewodów? 

Z reguły takie moduły też mają swoją pamięć i można je aktualizować/konfigurować np. programem uBlox przez FTDI.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość gldfish

Na razie niestety kicha. Nowa (używana) antena przyszła, niby też z modelu Navi950. Po zdjęciu starej okazało się, że to inny model. W moim są 2 kable, w nowej są trzy... Nijak nie da się tego podłączyć

temp.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na zdjęciach w necie, widzę że 3przewody są od modelu X.

Nie widziałem wnętrza, ale coś mi się wydaje, że masa została wyprowadzona na zewnątrz, a w Twojej antenie jest podłączona wewnątrz do aluminiowej podstawy... Tak głośno myślę....

Jak masz możliwość zwrotu, wymiany to najprostsze rozwiązanie, a jeśli nie to można majsterkować. 

Skoro jest zdemontowana, oczyść styki i podłącz jeszcze raz, może wilgoć utleniła i nie było prawidłowego kontaktu, a sam moduł jest sprawny. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość gldfish

Też się domyśliłem, że to pewnie X. Póki co jest przeczyszczone i podłączona poprzednia. Nową oddam. Niestety taka, jaką potrzebuję jest prawie niedostępna. W ASO 300zł netto. Zobaczymy jak będzie działało w najbliższym tygodniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość gldfish

Muszę wylać żale na Opla, bo nie wytrzymam. Na razie mam podłączoną ciągle starą antenę. Być może coś było ze stykami, bo po włożeniu jej ponownie, od tygodnia nie zgubiła jeszcze pozycji. Mimo to pojechałem dziś do ASO na umówioną diagnostykę komputerową, żeby sprawdzić czy są jakieś błędy z anteny - 150zł. Dodatkowo chciałem sprawdzić od razu wersję oprogramowania radia pod kątem nowych map. Uzgodniłem wcześniej, że samo takie sprawdzenie to 80zł, a jak będzie konieczność aktualizacji to 300zł, przy czym wspomniane 80zł zaliczy się na poczet aktualizacji. Dziś przed podłączeniem jeszcze się upewniłem i ustaliłem: robimy diagnostykę za 150zł, sprawdzamy przy tym soft radia. Gość nawet powiedział, że jak będzie potrzeba aktualizacji to wówczas do dopłaty będzie 150zł (czyli zaliczy 150zł diagnostyki na poczet aktualizacji). Po godzinie gość przyszedł, żeby skasować 150zł z informacją - żadnych błędów. Pytam o soft - Pan mówi, że to jest jednak jakieś inne sprawdzenie i nie bardzo może się zawierać w tej cenie. A w ogóle - i to najlepsze jest - po analizie okazało się, że sprawdzenie oraz aktualizacja będzie kosztowało 390zł. Przy czym nie ma czegoś takiego jak samo sprawdzenie. 390zł będzie niezależnie czy soft trzeba wgrywać, czy nie. Czyli nie da się po ludzku sprawdzić nawet jaki jest status oprogramowania, żeby wiedzieć czy jest sens kupować mapy. Koszmar i komedia w jednym. Pozostaje korzystać z map google.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słabo to wygląda, komedia przez łzy... Ja też spotkałem się z takim profesjonalizmem gdy pytałem o wymiany olejów w 4x4... wzdychanie, błądzenie oczami na proste pytanie jakie oleje i w jakich ilościach. Wstrzymałem się z wymianą, bałem się ze wleją nie ten olej, lub w złej ilości.

Jak ja słyszę że czegoś i się nie da, to zawsze pytam jak to możliwe w 21 wieku, skoro w latach 60'tych można było na księżyc polecieć???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...
Gość gldfish

Jeszcze w nawiązaniu do tego wątku, bo ostatnio kilka dni jeżdżę tym Oplem. Mama twierdzi, że od czasu demontażu i montażu na nowo starej anteny, zawsze pozycja na mapie jest prawidłowa (jak wspomniałem - może coś ze stykami). I ja sobie teraz sprawdzałem jak to wygląda. Faktycznie znacznik "jedzie ze mną" prawidłowo. Ale od czasu do czasu w górnym rogu pojawia się przekreślony znaczek GPS (załączam zdjęcie). Żeby było ciekawiej, mimo tego znaczka, wskaźnik ciągle pokazuje dobrze. Uruchamiam prowadzenie pod wskazany adres - działa bez problemów. W menu -> wyświetl informację o pozycji - pokazuje prawidłowo. Natomiast w informacji całego radia (przycisk Konf na panelu) ilość satelit = 0. I stąd pewnie przekreślony znaczek GPS. Ale działa... 😲

2019-07-02 08.27.06.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności