Skocz do zawartości

wycieraczki przednie nie parkują na swoim miejscu


Adamok

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 24.10.2019 o 22:24, Adamok napisał:

Witam. Po wizycie w trzech autoryzowanych serwisach dowiedziałem się, że wymiana silniczka na nowy będzie kosztowała od 1400 do 1600 zł :) Niestety nigdzie samemu nie można kupić takiego silniczka. Postanowiłem osobiście dobrać się do tego tematu i pokonanie kilku nakrętek nie było takie trudne. Według mnie powodem nieregularnej pracy wycieraczek była zardzewiała i uszkodzona zawleczka na zdj. nr 3. Kupiłem nową zawleczkę w sklepie samochodowym oraz wazelinę techniczną i silikon uszczelniający. Wszystko za około 20 zł. Usunąłem stary smar i wyczyściłem styki drobnym papierem ściernym. Przemyłem te styki płynem czyszczącym i posmarowałem wazeliną. Po zaciśnięciu zawleczki pokrywka silniczka została delikatnie uszczelniona silikonem i całość złożyłem jak było.
Podczas wyciągania silniczka z ramionami i zakładaniu na swoje miejsce trzeba zachować ostrożność w okolicach szyby. Założyłem obudowę i zakręciłem ramiona wycieraczek.
Wszystko działa jak nowe :)

Mam pytanie gdzie kupiłeś zawleczkę , bo ja obszukałem sklepy, internet i nie mogę  nigdzie znaleźć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 miesięcy temu...

Witam.

Wiem,że te posty są sprzed roku ale może ktoś coś mi poradzi.Od miesiąca jestem szczęśliwym posiadaczem Opel Mokka 2016 1.4,140 KM,autko fajne ale nieoczekiwanie padły mi wycieraczki,tzn.ruszaja na wysokość 10 cm i stóp.Jak ruszam manetka to mogę he poprowadzić przez cały cykl małymi skokami i jakoś zaparkują na swoim miejscu,ale potrzeba cierpliwości.Poczytakam wasze wpisy i rozebrałam całość. Silnik jest cały,nie ma w nim wody,wszystko wygląda idealnie.Przexzyscilam i posmarowałam cały mechanizm tylko zastanawiam się czy to aby jest ta usterka? Może jednak to coś innego bo moje wysiłki nie przyniosły pożądanych efektów.Nadal wycieraczki nie chodzą.Mozd coś mi podpowiecie.....Manetka do wymiany a może przekaznik. Dodam ,że nie działają szybkie obroty .Pomożecie? Zgiry dziekuje za podpowiedź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
  • 1 miesiąc temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności