Skocz do zawartości

Pęknięta szyba...


Gość Twins

Rekomendowane odpowiedzi

Podczas wakacyjnych wojaży po Europie została uszkodzona przednia szyba w środkowej części mojego samochodu. Zadzwoniłem do Opel Assistance w celu zgłoszenia szkody oraz pomoc w naprawie uszkodzonej szyby ponieważ zgodnie z art. 66 pkt 5. nie można poruszać się pojazdem z uszkodzoną szybą. Opel Assistance odmówił mi pomocy twierdząc, że nie jest to wada fabryczna samochodu i uszkodzenie nastąpiło z mojej winy : ( Niestety na miejscu musiałem pokryć wszystkie koszty związane z holowanie oraz wymianą szyby w serwisie Opla. Szczerze mówiąc byłem/jestem jestem wkurzony na Opel Assistance gdyż płacąc dodatkową kasę za ubezpieczenie liczyłem, że będąc w Polsce czy za granicą mogę liczyć na ich pomoc jak się okazało w praktyce tak jednak nie jest, masakra.

 

Art. 66. 1. Pojazd uczestniczący w ruchu ma być tak zbudowany, wyposażony i utrzymany, aby korzystanie z niego:

1.       nie zagrażało bezpieczeństwu osób nim jadących lub innych uczestników ruchu, nie naruszało porządku ruchu na drodze i nie narażało kogokolwiek na szkodę;

2.       nie zakłócało spokoju publicznego przez powodowanie hałasu przekraczającego poziom określony w przepisach szczegółowych;

3.       nie powodowało wydzielania szkodliwych substancji w stopniu przekraczającym wielkości określone w przepisach szczegółowych;

4.       nie powodowało niszczenia drogi;

5.       zapewniało dostateczne pole widzenia kierowcy oraz łatwe, wygodne i pewne posługiwanie się urządzeniami do kierowania, hamowania, sygnalizacji i oświetlenia drogi przy równoczesnym jej obserwowaniu;

6.       nie powodowało zakłóceń radioelektrycznych w stopniu przekraczającym wielkości określone w przepisach szczegółowych

 

post-90-0-07998300-1474365294_thumb.jpg

post-90-0-44095200-1474365294_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Piotr_86KRK

prawdopodobnie dostałeś kamieniem w szybę a ta strzeliła. Jeżeli miałeś AC to nie bardzo rozumiem dlaczego musiałeś pokrywać z własnej kieszeni naprawę samochodu. tzn inaczej w większości firm płacisz z reki a zwrot dostajesz po powrocie.
Nie wyobrażam sobie żeby PZU / inna firma ubezpieczeniowa odmówiło mi zwrotów kosztów po powrocie z urlopu bez względu na to co by było uszkodzone w samochodzie - sam raczej kamieniami w samochod nie rzucałeś a po to mają nawet na stronie umieszczone warunki żeby od nich wymagać ich dopełnienia  :

 

http://www.opel.pl/twoj-opel/gwarancja/pomoc-drogowa.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

prawdopodobnie dostałeś kamieniem w szybę a ta strzeliła. Jeżeli miałeś AC to nie bardzo rozumiem dlaczego musiałeś pokrywać z własnej kieszeni naprawę samochodu. tzn inaczej w większości firm płacisz z reki a zwrot dostajesz po powrocie.

Nie wyobrażam sobie żeby PZU / inna firma ubezpieczeniowa odmówiło mi zwrotów kosztów po powrocie z urlopu bez względu na to co by było uszkodzone w samochodzie - sam raczej kamieniami w samochod nie rzucałeś a po to mają nawet na stronie umieszczone warunki żeby od nich wymagać ich dopełnienia  :

 

http://www.opel.pl/twoj-opel/gwarancja/pomoc-drogowa.html

 

Niestety PZU ogólnie też "olało" temat więc tematem musiałem zająć się na miejscu sam a teraz dochodzę się z ubezpieczycielem o zwrot kosztów naprawy/wymiany szyby z ubezpieczenia AC.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Piotr_86KRK

ok, jeżeli możesz to napisz jak doszło do sytuacji ze szkodą na samochodzie, czy masz ac , do kogo dzwoniłeś - czy wiesz z kim rozmawiałeś itd. 
postaram się pomóc - mam agenta ubezpieczeniowego w pracy  i całkiem dobrych prawników.
niestety najczęściej jest tak że za granicami kraju musisz zapłacić z ręki za koszty naprawy a pzu po powrocie zwraca koszty - choć w przypadku znacznej szkody (laweta, kilkudniowa naprawa itp. ) usługa jest bezgotówkowa. 
sprawdź jaki miałeś pakiet AC wykupiony (zapis w umowie- komfort czy jakieś inne). 
 

Nie ma takiej opcji że ktoś cie tam olał- przysługuje ci zwrot wszystkich kosztów (nocleg, holowanie, naprawa, wyżywienie). Jeżeli doszło do sytuacji że potrzebowałeś pomocy a Pan/Pani w PZU na infolini nie załatwiła sprawy to jest tylko i wyłącznie jej problem - po to płacisz za AC żeby być spokojnym o ewentualne koszta  .
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

ok, jeżeli możesz to napisz jak doszło do sytuacji ze szkodą na samochodzie, czy masz ac , do kogo dzwoniłeś - czy wiesz z kim rozmawiałeś itd. 

postaram się pomóc - mam agenta ubezpieczeniowego w pracy  i całkiem dobrych prawników.

niestety najczęściej jest tak że za granicami kraju musisz zapłacić z ręki za koszty naprawy a pzu po powrocie zwraca koszty - choć w przypadku znacznej szkody (laweta, kilkudniowa naprawa itp. ) usługa jest bezgotówkowa. 

sprawdź jaki miałeś pakiet AC wykupiony (zapis w umowie- komfort czy jakieś inne). 

 

Nie ma takiej opcji że ktoś cie tam olał- przysługuje ci zwrot wszystkich kosztów (nocleg, holowanie, naprawa, wyżywienie). Jeżeli doszło do sytuacji że potrzebowałeś pomocy a Pan/Pani w PZU na infolini nie załatwiła sprawy to jest tylko i wyłącznie jej problem - po to płacisz za AC żeby być spokojnym o ewentualne koszta  .

 

Dostałem odpowiedź z GM, że Opel Assistance nie obejmuje uszkodzenia szyby i ubolewają nad zaistniałą sytuacją więc ogólnie d..pa ; - ( Po przesłaniu wszystkich niezbędnych dokumentów PZU wypłacili mi odszkodowanie z AC. Na przyszłość warto ubezpieczyć dodatkowo szybę bo niestety Opel Assistance nie obejmuje uszkodzenia szyby...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość kamil_balcerowski

Przy wymianie szyby wymienia się także kamerę opel eye? Widzę, że takową masz, a słyszałem dużo opinii na temat kamer od linii, znaków itp. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności