Skocz do zawartości

Kontrolka automatycznego układu włączania świateł


marcel_kk

Rekomendowane odpowiedzi

Może to dla niektórych z Was dziwne pytanie ale zadam je w myśl "kto pyta nie błądzi"

Czy ta kontrolka zaznaczona na 2 fotce świeci u Was ciągle po uruchomieniu silnika, warunki zmierzch / noc ?

Wydaje mi się że wcześniej jej nie było.

Można ja wyłączyć ? Możecie sprawdzić czy u Was jest tak samo?

 

Przed uruchomieniem silnika:

sg77s8.jpg

 

Po uruchomieniu silnika:

b7zwid.jpg

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie nie. Adam1.

Kontrolka ta oznacza automatyczne światła drogowe. Był już o tym post na forum. Wystarczy dwa razy bagnet od długich rac w dół lub w górę i się opcja włącza i wyłącz a. Co to samej funkcjonalności jest w miarę ok. Same włączają się długie i same się wyłączają

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Adam1 proszę, bez takich sugestii że jezdze na długich (drogowych)... poza tym wtedy świeci taka kontrolka jak na fotce poniżej.

Ruszyłem tyłek po raz kolejny do auta i sprawa się wyjaśniła: po odpaleniu kontrolka Automatycznych świateł zapaliła się, włączyłem dźwignią światła drogowe (długie), kontrolka A zgasła, zapaliła się świateł drogowych,

wyłączyłem światła drogowe, kontrolka A już się nie zapaliła, wyłączyłem silnik. Po ponownym uruchomieniu kontrolka A nie pojawia się.

Na marginesie instrukcja strona 117 kompletnie nic nie wyjaśnia, nie będę zamieszczał bo chronią ją prawa autorskie.

 

dcpkzk.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie nie. Adam1.

Kontrolka ta oznacza automatyczne światła drogowe. Był już o tym post na forum. Wystarczy dwa razy bagnet od długich rac w dół lub w górę i się opcja włącza i wyłącz a. Co to samej funkcjonalności jest w miarę ok. Same włączają się długie i same się wyłączają

kurcze właśnie o to mi chodziło ,trochę pokręciłem posta

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się że trochę mylisz pojęcia. Kontrolka o której piszesz to nie kontrolka Automatycznych świateł jak piszesz tylko kontrolka Doświetlania światłami drogowymi i jeśli włączyłeś funkcje Doświetlanie światłami drogowymi i nie wyłączysz jej przed wyłączeniem silnika to przy każdym ponownym uruchomieniu silnika będzie aktywna więc kontrolka (światła drogowe z literką A) będzie świecić. 

Jak dla mnie to bardzo przydatna funkcja światła drogowe same przełączają się na mijania gdy z przeciwka jedzie pojazd lub gdy droga jest oświetlona .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Adam1 proszę, bez takich sugestii że jezdze na długich (drogowych)... poza tym wtedy świeci taka kontrolka jak na fotce poniżej.

Ruszyłem tyłek po raz kolejny do auta i sprawa się wyjaśniła: po odpaleniu kontrolka Automatycznych świateł zapaliła się, włączyłem dźwignią światła drogowe (długie), kontrolka A zgasła, zapaliła się świateł drogowych,

wyłączyłem światła drogowe, kontrolka A już się nie zapaliła, wyłączyłem silnik. Po ponownym uruchomieniu kontrolka A nie pojawia się.

Na marginesie instrukcja strona 117 kompletnie nic nie wyjaśnia, nie będę zamieszczał bo chronią ją prawa autorskie.

 

dcpkzk.jpg

ok ok nie jeździsz na długich nic nie sugeruje .jeśli tak to wygląda to faktycznie jak by się coś zablokowało

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Instrukcja obsługi jest publicznie dostępna w sieci na stronie producenta: https://www.opel.pl/content/dam/Opel/Europe/poland/hq/pl/14_Local_Assets/User_Manuals/my_15_5/instrukcja_mokka_0215_my15_5_pl.pdf

Moim zdaniem nie ma niejasności w opisie działania układu, jego włączaniu i wyłączaniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności