Skocz do zawartości

Przekroczono Limit Prędkości 90km/h


mariusz-m138

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich. 

Jestem nowym szczęśliwym posiadaczem Opla Mokka 1.4 T 4x4 2015 r.

Szukam pomocy, poniewaz za każdym razem jak przekraczam 90 km/H wyświetla się  komunikat oraz pojawia  się cichą  informacja głosowa ( pikanie) "przekroczono limit prędkości "

W instrukcji obsługi nie znalazłem  żadnej  informacji na ten temat. Ogranicznik prędkości,  ktory znajduje sie na kierownicy tez jest wyłączony. 

 

Czy ma ktoś bądz mial podobny problem? Jeśli  tak to czy jest jakiś  sposob, zeby wyłączyć ten komunikat?

Dziękuję za pomoc. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przycisk wyłączający ogranicznik prędkości jest po lewej stronie koła kierownicy.

W instrukcji na str. 171 (przynajmniej w tej, którą ja posiadam) jest opisane działanie ogranicznika. Musisz mieć to włączone bo niby skąd wziąłby się taki komunikat.

A masz aktywny system rozpoznawania znaków drogowych?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Właśnie  chodzi o to ze mam wyłączony  ogranicznik prędkości a mimo to pojawia się  komunikat.

Z tego co się  orientuje model, ktory posiadam nie ma w opcji systemu  rozpoznawania znaków, chyba ze o Tym nie wiem. 

Komunikat pohawia sie tylko po przekroczeniu 90km . W mieście  nigdy sie nie pojawia nawet jak przekraczamy 50  

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wygląda mi to na rozszerzenie wyświetlanych informacji komputera pokładowego..... Chyba w drugiej zakładce, tam gdzie pokazywana jest żywotność oleju, jest też dostępny ekran z ostrzeżeniem o prędkości. Przyciskiem Set można dowolnie ustawić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

58 minut temu, miszkoo napisał:

Wygląda mi to na rozszerzenie wyświetlanych informacji komputera pokładowego..... Chyba w drugiej zakładce, tam gdzie pokazywana jest żywotność oleju, jest też dostępny ekran z ostrzeżeniem o prędkości. Przyciskiem Set można dowolnie ustawić.

Dziękuję,  wlasnie znalazlem w ustawieniach i ogranicznik byl ustawiony na 90 km.

Wszystko teraz gra.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 miesięcy temu...
W dniu 1.02.2020 o 09:54, mariusz-m138 napisał:

Witam wszystkich. 

Jestem nowym szczęśliwym posiadaczem Opla Mokka 1.4 T 4x4 2015 r.

Szukam pomocy, poniewaz za każdym razem jak przekraczam 90 km/H wyświetla się  komunikat oraz pojawia  się cichą  informacja głosowa ( pikanie) "przekroczono limit prędkości "

W instrukcji obsługi nie znalazłem  żadnej  informacji na ten temat. Ogranicznik prędkości,  ktory znajduje sie na kierownicy tez jest wyłączony. 

 

Czy ma ktoś bądz mial podobny problem? Jeśli  tak to czy jest jakiś  sposob, zeby wyłączyć ten komunikat?

Dziękuję za pomoc. 

Sorki za moją niewiedzę, juz jasne wszystko, moja wina, echhh , pomyliłem wszystko. Jest OK

Witam, , odkryłem wczoraj własnie taki komunikat w ustawieniach, zniknęło za to ustawienie ograniczenia prędkości. Ktoś wie o co chodzi? Nie byłem na żadnej diagnostyce, ani tez aktualizacji jakielkowlowiek czegokolwiek, ot tak pod domem przeglądałem ustawienia i własnie zobaczyłem tą nowość.

Edytowane przez TomekGd
Się wyjasniło już co i jak.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności