Skocz do zawarto艣ci

Pierwszy samoch贸d z DPF


Go艣膰 Aga

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich forumowicz贸w 馃槈聽Od dw贸ch miesi臋cy sta艂am si臋 szcz臋艣liw膮 posiadaczk膮 Opla Mokki z 2013r聽 z silnikiem diesla 1.7.聽 聽Bior膮c pod uwag臋 jak je偶d偶臋 - na jakich trasach pewnie lepszym wyborem by艂aby benzyna 1.4, ale c贸偶. Takie si臋聽 trafi艂o, takie jest. I tak jestem zachwycona super wyposa偶eniem, noi w og贸le komfortem jazdy. Po przesiadki z VW Polo, to nie ma nawet s艂贸w 馃槈

Naczyta艂am si臋 i naogl膮da艂am filmik贸w o DPF i teraz sp臋dza mi to sen z powiek.聽 Nigdy nie mia艂am kontaktu z tym ustro艅stwem, nie je偶d偶臋 d艂ugich tras, wi臋c jestem troch臋 w strachu, 偶eby nie rozpocz臋艂o si臋 wypalanie, np podczas jazdy do pracy :D聽itd.聽 Chcia艂abym wiedzie膰 w jakim stanie mam ten filtr 偶eby w razie czego przegoni膰 auto i wypala膰 filtr tak jak trzeba.聽 W tym celu zakupi艂am聽 interfejs聽Vgate iCar2 ELM327, przetestowa艂am r贸偶ne aplikacje, 艣ci膮gn臋艂am Torque, nawet nauczy艂am si臋 dodawa膰 te pidy. Wszystko mi si臋 艂膮czy 艂adnie, pokazuje informacje te, na kt贸re s膮 pidy, opr贸cz tej najwa偶niejszej dla mnie Poziom Zapchania filtra czy nazywany procent Sadzy...聽

Pytanie do posiadaczy dieseli, jak sobie radzicie z tym filtrem? Jak monitorujecie ich stan?聽 Ju偶 ca艂kiem nie wiem jak podej艣膰 do tego tematu, chcia艂abym dba膰 o to autko na tyle ile mog臋 najlepiej. Ale temat tego filtra ju偶 mnie troch臋 przyt艂acza 馃檲馃檲聽聽

Pozdrawiam te偶 wszystkich u偶ytkownik贸w, w tym moim pierwszym po艣cie馃榿

Odk膮d mam ten samoch贸d przeczyta艂am tutaj pewnie z po艂ow臋 ca艂ej zawarto艣ci i wielu, wielu ciekawych rzeczy si臋 dowiedzia艂am. Super 偶e takie forum powsta艂o i聽 to na takim wysokim poziomie 馃檪

Odno艣nik do komentarza
Udost臋pnij na innych stronach

DPF jak wiadomo nie lubi kr贸tkich tras jak i samego miasta. Je艣li chcesz sprawdzi膰 stan zape艂nienia filtra to musisz mie膰 sprz臋t kt贸ry b臋dzie sprawdza艂 ci艣nienie gaz贸w przed i za filtrem - innej drogi nie ma (lub ja jej nie znam). Samo dopalanie wymuszone przez sterownik auta rozpoznasz po zwi臋kszonych obrotach silnika i zwi臋kszonym chwilowym spalaniu ( nie mam diesla wi臋c nie powiem , czy zapala si臋 kontrolka - ale prawie na bank nie ;) ). Je艣li b臋dziesz 艣miga膰 na kr贸tkich trasach to warto dolewa膰 do paliwa dodatek kt贸ry obni偶a temperatur臋 wypalania sadzy co jednocze艣nie zmniejsza stopie艅 osadzania si臋 sadzy w samym filtrze. Warto co jaki艣 czas przegoni膰 dziada po jakiej艣 S-ce albo innej drodze szybkiego ruchu. I to chyba tyle - wi臋cej nie pomog臋 ;) .

Odno艣nik do komentarza
Udost臋pnij na innych stronach

Do艂膮cz do dyskusji

Mo偶esz doda膰 zawarto艣膰 ju偶 teraz a zarejestrowa膰 si臋 p贸藕niej. Je艣li posiadasz ju偶 konto, zaloguj si臋 aby doda膰 zawarto艣膰 za jego pomoc膮.

Go艣膰
Dodaj odpowied藕 do tematu...

×   Wklejono zawarto艣膰 z formatowaniem.   Usu艅 formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odno艣nik zosta艂 automatycznie osadzony.   Przywr贸膰 wy艣wietlanie jako odno艣nik

×   Przywr贸cono poprzedni膮 zawarto艣膰.   Wyczy艣膰 edytor

×   Nie mo偶esz bezpo艣rednio wklei膰 grafiki. Dodaj lub za艂膮cz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj now膮 pozycj臋...

Powiadomienie o plikach cookie

Umie艣cili艣my na Twoim urz膮dzeniu pliki cookie, aby pom贸c Ci usprawni膰 przegl膮danie strony. Mo偶esz dostosowa膰 ustawienia plik贸w cookie, w przeciwnym wypadku zak艂adamy, 偶e wyra偶asz na to zgod臋. Polityka prywatno艣ci