Skocz do zawartości

Detailing profesjonalny vs domowy


Rekomendowane odpowiedzi

Wrzucam link do moim zdaniem naprawdę niezłego australijskiego kanału Car Craft Auto Detailing. Gość umieścił na YouTube masę filmów, w których krok po kroku pokazuje etapy mycia wstępnego, właściwego, dekontaminacji, glinkowania, nakładania powłok, polerowania itp. Na przykładzie starego Nissana Skyline R32 V-spec II GT-R- P1 pokazał to wszystko mega szczegółowo. Ale warto też obejrzeć filmiki o usuwaniu rys, odnawianiu reflektorów.  Warto obejrzeć filmiki z porównaniem różnych kosmetyków samochodowych, z czego niektóre są dostępne w Polsce. Ja skorzystałem z jednego z tych filmów przy wyborze wosku hybrydowego gdyż mogłem zobaczyć porównanie tego wosku z innymi z tej samej półki.

Jeśli chodzi o film, który zrobił na mnie największe wrażenie, to wklejam go jako drugi link poniżej Nissana: "Tesla Model 3 - New Car Detail & Ceramic Coating Step By Step!".

 

Temat detailingu jest nieobecny na tym forum ale w "Gadki na różne tematy" można wg mnie pogadać i o tym 😀

 

 

https://www.youtube.com/watch?v=S87UBQoYInE&list=PLr3U57CH2CtXunot20aIH_GDXcrjHQkMm&index=193&t=1863s

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Jak widać temat zbytnio nie chwycił 😀 Teraz zresztą "detailing" domowy jest mocno utrudniony ze względu na porę roku. Ja np. nie dysponuję aż tak dużym garażem aby można w nim było myć i pucować auto późną jesienią i zimą, Zgromadzone kosmetyki i akcesoria do pielęgnacji auta zajmują mi już kilka półek w specjalnej szafce na kółkach więc też w to "wsiąkłem" ☺️

Ostatnio musiałem zakupić nową myjkę gdyż w starej spalił się silnik i był nie do dokupienia. Myjka będzie jak znalazł przy zimowym myciu z soli i od czasu do czasu porządniejszym myciu gdy pogoda na to pozwoli. A na wiosnę ze 2 dni zejdą mi jak zwykle na doprowadzaniu auta do stanu salonowej nowości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności