Skocz do zawartości

Stuki w zawieszeniu


Radzium

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, zaznaczam od razu, że wiem że prawdopodobnie nie macie szklanej kuli ale ciekawią mnie wasze doświadczenia z zawieszeniem plus kilka faktów, które chce przedstawić.

 

Niedawno borykam się ze sporadycznym stukaniem z przodu auta, raczej prawa strona. Na stacji diag. Nie stwierdzono większych uchybień niby wszystko w miarę, gumy już trochę sparciale na wahaczach plus możliwy luz na łączniku. (Może to to?)

Na prostej drodze i dziurach nic nie stuka może jest tylko takie głuche walenie bardziej.

 

Stuki pojawia się często jak np skręcam w lewo, (rzadziej w prawo) na dziurach w momecie jak kola są np lekko skręcone i zjeżdżam z drogi asfaltowej i wjeżdżam na jakieś nierówności. Jest głuchy stuk lub stuki jakby jakieś spore luzy były. Dziwne że głównie to najbardziej się uwidacznia w czasie jazdy i skrętu, ale może wtedy są jakieś większe naprężenia bo koło się inaczej ustawia.

 

Na postoju jak kręcę kierownica nic nie słychać nic nie stuka, nie trzeszczy. Jak jadę i skręcam na równej drodze również nic.

 

Amorki na stacji diagnostycznej mówi że ok. Na moje oko stawianym na wymianę wahaczy plus łącznik stabilizatora.

 

Czy ktoś miał coś podobnego!? Co najwcześniej pada w tych zawieszeniach?

 

Mokka 1.4t, 2015 r., Auto z Włoch, jeżdżę ponad rok nim dopiero, podejrzewam że części oryginalne dalej tam są.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Radzium,

sam już odpowiedziałeś sobie na to pytanie.

 

Należy zacząć od wykonania podstawowych czynności serwisowych zawieszenia począwszy od wymiany zużytych łączników stabilizatora, elementów gumowych, etc.

 

Powodzenia👍

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,miałem podobny przypadek z autem na gwarancji coś tarło lub bardziej zgrzytało przy skrętach w lewo wymienili łożyska amorów  nic, przekładnię też nic dopiero zwrotnicę kolumny kierownicy i ustało  zgrzyty te były przy bardzo małej prędkości i skręcie w lewo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedzi, Przy manewrach parkingowych cisza więc narazie łożysko i sprężyny bym wykluczył, choć pewności 100% nigdy nie ma, narazie kupiłem wahacze i drążki stabilizatora, bo i tak są już wyeksploatowane to napiszę czy pomogło, jak nie to trzeba szukać wyżej, poduszka, łożysko.. , coś z kolumna kier. to wolałbym żeby nie. pozdro.

 

Problem rozwiązany, prawy sworzeń wahacza nie istniał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
W dniu 14.08.2022 o 21:33, Radzium napisał:

Problem rozwiązany, prawy sworzeń wahacza nie istniał.

Witam, mam dokładnie te same objawy i diagnoza lewy sworzeń wahacza także wszystko się zgadza a ciekawe bo na badaniach nic nie znaleźli. Przy okazji mam pytanko czy ktoś się orientuje gdzie i za ile można zakupić taki sworzeń oryginał GM? Znacie oryginalne numery do mokki 1.4T 140KM 4x4?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

50 minut temu, Adamo napisał:

Witam, mam dokładnie te same objawy i diagnoza lewy sworzeń wahacza także wszystko się zgadza a ciekawe bo na badaniach nic nie znaleźli. Przy okazji mam pytanko czy ktoś się orientuje gdzie i za ile można zakupić taki sworzeń oryginał GM? Znacie oryginalne numery do mokki 1.4T 140KM 4x4?

Numery części GM:

GENERAL MOTORS 94540668, GENERAL MOTORS 94540669, GENERAL MOTORS 94540670, GENERAL MOTORS 95017034, GENERAL MOTORS 95025704, GENERAL MOTORS 95025705, GENERAL MOTORS 95025706, GENERAL MOTORS 95328050, GENERAL MOTORS 95328051, GENERAL MOTORS 95907943, GENERAL MOTORS 95916024, GENERAL MOTORS 95919017, GENERAL MOTORS 95919018, OPEL 0352522, OPEL 0352523, OPEL 0352524, OPEL 0352532

 

Dostaniesz bez problemu w ASO,  znanych sklepach motoryzacyjnych internetowych i stacjonarnych oraz popularnych serwisach aukcyjnych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności