Skocz do zawartości

Bagażnik na hak i tylne czujniki


Gość lacatus

Rekomendowane odpowiedzi

Chyba w końcu zdecyduje sie na hak Thule automatyczny. Ponoć nie trzeba nic podcinać w zderzaku w przeciwieństwie do westaflia. Chciałem wziąć stały hak z myślą, ze i tak bede go odkręcał, kiedy nie potrzeba, ale ponoć to odkręcanie nie jest takie proste i lepiej dołożyć do automatu. Do tego wiązka uniwersalna i montaż w Aso żeby nie było problemów z gwarancja

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 lat później...

Kilka dni temu ,w końcu pierwszy raz zamontowałem bagażnik na hak i chciałem sprawdzić oświetlenie- no i mały Zonk

Wszystkie światła działają prawidłowo ,oprócz przeciwmgielnych w bagażniku oraz nie wyłączają się czujniki parkowania tył( musze ręcznie na przycisku )

 

Przyznam ,że specjalnie się nie wgłębiałem w zamówienie - miała być dedykowana wiązka 13 PIN  z wyłączaniem automatyczny czujników cofania

Jako że wszystko zamawiane i montowane w ASO , telefon i zgłaszam reklamację. Umówienie wizyty -  niestety stwierdzili ze czujniki nie będą działać na tej wiązce ( a taka zamawiałem )  przeciwmgielne zrobili twierdząc ,że kabelek jeden  był źle  podłączony  - normalnie ręce opadają.

 

Przed wizyta w ASO sprawdziłem po kodach ten Hak i wiązkę ,i jak wół pisze ze moduł w tej wiązce nie obsługuje automatycznego wyłączania czujników parkowania .

Zawaliłem ze wcześniej tego nie sprawdziłem, jednak postawiłem na serwis i znajomość przez nich tematu. Szkoda że nie miałem tego bagażnika w czasie odbioru auta po montażu haka

Zawiodłem się

IMG_20210530_115259.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 30.05.2021 o 12:15, Jarek napisał:

Przed wizyta w ASO sprawdziłem po kodach ten Hak i wiązkę ,i jak wół pisze ze moduł w tej wiązce nie obsługuje automatycznego wyłączania czujników parkowania .

Zawaliłem ze wcześniej tego nie sprawdziłem, jednak postawiłem na serwis i znajomość przez nich tematu. Szkoda że nie miałem tego bagażnika w czasie odbioru auta po montażu haka

Zawiodłem się

Coraz częściej i to w bardzo różnych branżach klient zleca usługę, płaci za jej wykonanie, za wiedzę, fachowość, a w zamian ma wyłącznie kłopoty., za które zleceniobiorca nie bierze odpowiedzialności.

"Rżnięcie głupa" przez ASO przy naprawdę dość wysokich cenach ich usług jest żenujące.

Budowlanka to pokrewna branża gdzie zlecając np. budowę domu i płacąc za to krocie różnym ekipom masz kontrolować każdy ich ruch i nie wypuszczać z ręki książki pt. "Poradnik majstra budowlanego?". W przeciwnym zrobią wszystko na opak. A inwestor za to zapłaci. Brzmi znajomo?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...

Witam ,zostałem właścicielem mokki 2015 1,4> auto z Niemiec ,  ale od dwóch lat zarejestrowane w PL (jestem 3 właścicielem ) Pod kołem zapasowym znalazłem hak a jak zaglądnąłem pod spód całą instalację i mocowanie. W dow rej i karcie pojazdu żadnej adnotacji. Pan na stacji diagnostycznej poinformował mnie że jezeli takowa instalacja jest zamontowana to musi być wpis do dow rej , bo podczas kontroli drogowej można zapłacić mandat!. Pojazd również nie przejdzie badania technicznego. Macie jakąś wiedzę na ten temat

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności